Martin Chodúr

Datum narození: 24.11.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Celebrity u zkoušek z dospělosti: Poznáte, kdo je kdo? Celebrity u zkoušek z dospělosti: Poznáte, kdo je kdo? Maturity jsou v plném proudu! Podívejte se, jak vypadaly známé tváře, když před lety skládaly zkoušku… číst článek
Co dělá Chodúr, když nezpívá? Jezdí se synem na Lakatošovi! Co dělá Chodúr, když nezpívá? Jezdí se synem na Lakatošovi! Tenhle farmář ženu nehledá! Martin Chodúr (27) má vše, o čem snil. Báječnou partnerku Ivonu Selníkovou… číst článek
Po Donutilovi opouští Národní divadlo i Urbanová! Po 22 letech jí vzali Libuši Po Donutilovi opouští Národní divadlo i Urbanová! Po 22 letech jí vzali Libuši Dlouhých 22 let zpívala Můj drahý národ český neskoná! Nyní je konec. Evu Urbanovou (56) čeká 8.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)