Martin Chodúr

Datum narození: 24.11.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Marika Gombitová má poprvé elektrický vozík! Po 37 letech invalidity Marika Gombitová má poprvé elektrický vozík! Po 37 letech invalidity K smutnému výročí autonehody, která ji v roce 1980 připravila o možnost chodit, si Marika Gombitová… číst článek
Štefan Margita získal zlatou desku: S Chodúrem radostí zlíbali své partnerky Štefan Margita získal zlatou desku: S Chodúrem radostí zlíbali své partnerky Zpěvák Štefan Margita (61) slaví další úspěch. Získal zlatou desku za své album X MAS. A že měl radost!… číst článek
Martin Chodúr v tílečku a trenýrkách: Se synem dováděli v řece Martin Chodúr v tílečku a trenýrkách: Se synem dováděli v řece Nemůže se svého synka Martínka (1,5) nabažit. Zpěvák Martin Chodúr (27) tráví s chlapcem každou volnou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová