Martin Chodúr

Datum narození: 24.11.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Martin Chodúr: V Lidicích zapěje Lidice Martin Chodúr: V Lidicích zapěje Lidice Složil ji pro film Lidice a i když si ji tvůrci nakonec nevybrali, má ji rád. Proto Martin Chodúr… číst článek
Manžel Zagorové Štefan Margita: NESPLNĚNÉ PŘÁNÍ MRTVÉ MAMINCE! Manžel Zagorové Štefan Margita: NESPLNĚNÉ PŘÁNÍ MRTVÉ MAMINCE! Měl by se radovat z nového CD, ale svírá ho žal. Štefanovi Margitovi (61) zemřela před několika dny… číst článek
Vdova po Svobodovi (†68) Vendula: Veřejná hádka kvůli jeho milenkám! Vdova po Svobodovi (†68) Vendula: Veřejná hádka kvůli jeho milenkám! Vdova po Karlu Svobodovi (†68) Vendula (46) si nepřála nic jiného, než elegantně a důstojně uctít… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Igor Timko
Igor Timko
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie