Martin Chodúr

Datum narození: 24.11.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

SuperStar Martin Chodúr otočil: Druhé dítě ani svatba nebude! SuperStar Martin Chodúr otočil: Druhé dítě ani svatba nebude! Když krátce po svém vítězství v SuperStar v roce 2009 začal Martin Chodúr (28) randit s o 16 let… číst článek
Ze SuperStar do hor: Cyklista Chodúr potkal medvěda Ze SuperStar do hor: Cyklista Chodúr potkal medvěda Když bojoval v soutěži SuperStar, vypadal Martin Chodúr (28) jako kavárenský povaleč. Jenže zdání… číst článek
Martin Chodúr: V Lidicích zapěje Lidice Martin Chodúr: V Lidicích zapěje Lidice Složil ji pro film Lidice a i když si ji tvůrci nakonec nevybrali, má ji rád. Proto Martin Chodúr… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková