Martin Chodúr

Datum narození: 24.11.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Nekompromisní ve sportu i písničkách. Naše nejslavnější textařka a také rekordmanka ve sprintu Jiřina… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Marta Jandová slaví 43 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Marta Jandová slaví 43 43. narozeniny dnes slaví zpěvačka Marta Jandová. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek
Gombitová odzpívá svůj jediný koncert v Praze: Garde jí budou dělat Chodúr a Adam Mišík Gombitová odzpívá svůj jediný koncert v Praze: Garde jí budou dělat Chodúr a Adam Mišík Vidět a slyšet Mariku Gombitovou (60) zpívat živě? To je malý zázrak. O to víc překvapí, že si slovenská… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá