Scott Patterson

Datum narození: 11.9.1958
Místo narození: Filadelfie, Pennsylvania, USA
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Scott Patterson se proslavil postavou Luka Danese v americkém televizním seriálu Gilmorova děvčata, podobně jako jeho kolegyně Lauren Graham, která v něm ztvárnila hlavní roli.

Před kamerou Scott Patterson, celým jménem Scott Gordon-Patterson, debutoval v seriálu Show Jerryho Seinfelda (1989). Další role na něj čekala tentokrát v krimiseriálu Policie z Palm Beach (1991). V nízkonákladovém thrilleru Intent to Kill (1993) obsadil sice hlavní mužskou roli, ale žádnou velkou popularitu tím nezískal, ostatně podobně jako dalšími seriály a filmy, zejména televizními, do nichž byl obsazen. Zlom přišel až s rolí Luka Danese, a to hned v první sérii seriálu Gilmorova děvčata, kde stejně jako v dalších je hlavní hrdinkou Lorelai Gilmore v podání herečky Lauren Graham. Jako agent se Scott Patterson předvedl v dnes již kultovním hororu Saw, konkrétně v Saw IV, Saw V a Saw VI.

Scott Patterson původně studoval žurnalistiku, avšak vyhodili jej, jelikož se více než vzdělávání věnoval baseballu. Hrál profesionálně za New York Yankees, za Texas Rangers i L.A. Dodgers. Po zranění vyměnil sport za herectví. Učil se ve škole v New Yorku u renomovaných pedagogů, jakými jsou Robert Lewis a Sandra Lee. V roce 1988 založil svou vlastní divadelní společnost Arc Light a zde uváděl díla Johna Bishopa, Sama Sheparda i Williama Shakespeara.

První sňatek Scotta Pattersona s Verou Davich neměl dlouhého trvání. Vzali se roku 1983 a rozvedli se po dvou letech, kdy ještě byl aktivním sportovcem. Se svou druhou ženou, herečkou Kristine Saryan se potkal při natáčení první série Gilmorových děvčat. Scott Patterson má syna Nicka.