Frances Tomelty

Datum narození: 6.10.1948
Místo narození:  Belfast, Severní Irsko
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Frances Tomelty, první manželka Stinga, britského hudebníka, skladatele a producenta, ztvárnila role v řadě seriálů, mj. Vraždy v Midsomeru.

Irská herečka Frances Tomelty si Stinga vzala 1. května 1976, tedy krátce před tím než založil rockovou skupinu The Police, jejímž byl zpěvákem, skladatelem a baskytariskou. Měli spolu dvě děti. Joe Sumner je zpěvák po otci a Fuchsia Sumner herečka po matce. Frances Tomelty má ještě dceru Romu Tomelty, která se stala též herečkou. Manželství se Stingem se podle listu The Independent rozpadlo poté, co zjistila, že má dlouhodobý poměr s její kamarádkou a sousedkou, herečkou a producentkou Trudie Styler, kterou si posléze vzal. Svazek Frances Tomelty a Stinga byl rozvodem oficiálně ukončen v roce 1984.

Frances Tomelty je především divadelní a televizní herečka. Ztvárnila menší role v řadě seriálů, jmenujme např. Neobvyklé příběhy, Inspektor Morse, Skvělí darebáci, Tichý svědek, Vraždy v Midsomeru, Lucy Sullivanová se vdává, MI5, Hledači kostí, Bílá královna. Zahrála si také v několika filmech: v komedii Zahraj to znovu, Same s Woody Allenem a Diane Keaton v hlavních rolích, v dramatu Romantická Angličanka, v hororovém sci-fi Dotek Medúzy či v romantickém snímku Chéri, kde ústřední postavu ztvárnila Michelle Pfeiffer.