Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Sedmačtyřicetiletá Ivana Christová to pěkně schytala. A vše zabolí o to víc, že útok přichází ze… číst článek
XXL miss Ivana Christová: Červené minišaty odhalily kyprá stehýnka! XXL miss Ivana Christová: Červené minišaty odhalily kyprá stehýnka! Bývalá Miss Československa Ivana Christová (47) už dávno přestala bojovat s nadváhou. Netají se tím,… číst článek
XXL miss Ivana Christová: Miluji na sobě každé kilo, je to zdravé! XXL miss Ivana Christová: Miluji na sobě každé kilo, je to zdravé! Bývalá modelka, první novodobá miss Československa z roku 1989 Ivana Christová (47) už sice dávno… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Daniela Frantzová
Daniela Frantzová
zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil Veronika Vařeková
Veronika Vařeková
zobrazit profil Petra Němcová
Petra Němcová
zobrazit profil Gabriela Kloučková
Gabriela Kloučková
zobrazit profil Diana Kratochvílová
Diana Kratochvílová
zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Gemma Atkinson
Gemma Atkinson