Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Ivana »jojo efekt« Christová se odvázala! Opravdu překvapivé snímky Ivana »jojo efekt« Christová se odvázala! Opravdu překvapivé snímky Od té doby, co Ivana Christová (47) zvítězila v soutěži krásy, už uběhla řada let. Bývalá misska… číst článek
Šéfové České Miss Ditmar s Čerešňákovou: ROZCHOD! Lásku nahradil byznys! Šéfové České Miss Ditmar s Čerešňákovou: ROZCHOD! Lásku nahradil byznys! Mají za sebou těžký rok, kdy se spolumajitel České Miss Martin Ditmar (44) ocitl na pokraji smrti… číst článek
Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Sedmačtyřicetiletá Ivana Christová to pěkně schytala. A vše zabolí o to víc, že útok přichází ze… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Agáta Hanychová-Prachařová
Agáta Hanychová-Prachařová
zobrazit profil Simona Krainová
Simona Krainová
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Lucie Křížková
Lucie Křížková
zobrazit profil Lucie Králová
Lucie Králová