Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Ivana »jojo efekt« Christová se odvázala! Opravdu překvapivé snímky Ivana »jojo efekt« Christová se odvázala! Opravdu překvapivé snímky Od té doby, co Ivana Christová (47) zvítězila v soutěži krásy, už uběhla řada let. Bývalá misska… číst článek
Šéfové České Miss Ditmar s Čerešňákovou: ROZCHOD! Lásku nahradil byznys! Šéfové České Miss Ditmar s Čerešňákovou: ROZCHOD! Lásku nahradil byznys! Mají za sebou těžký rok, kdy se spolumajitel České Miss Martin Ditmar (44) ocitl na pokraji smrti… číst článek
Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Chudák Christová: Ponížena exmilencem! Sedmačtyřicetiletá Ivana Christová to pěkně schytala. A vše zabolí o to víc, že útok přichází ze… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil Diana Kobzanová
Diana Kobzanová
zobrazit profil Taťána Makarenko
Taťána Makarenko