Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Šokující foto miss Ivany Christové: Jo-jo efekt jí zdevastoval figuru! Šokující foto miss Ivany Christové: Jo-jo efekt jí zdevastoval figuru! Jo-jo efektu se bojí každá žena a teď při pohledu na Ivanu Christovou (46) je strašák ještě větší.… číst článek
Miss Ivana Christová opět dramaticky tloustne! Strach ze selhání jater Miss Ivana Christová opět dramaticky tloustne! Strach ze selhání jater Československá Miss Ivana Christová (46) už zřejmě vzdala svůj boj s nadváhou! Je čím dál objemnější… číst článek
A je to venku! Christová se zasnoubila! A je to venku! Christová se zasnoubila! Bývalá misska Ivana Christová (46) chystá veselku, ne však pro sebe, ale pro svou jedinou dceru Danielu… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne
zobrazit profil Elisabett Canalis
Elisabett Canalis
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico
zobrazit profil Vendula  Neumanová
Vendula Neumanová
zobrazit profil Silvia Kucherenko
Silvia Kucherenko
zobrazit profil Melanie Knaussová Trumpová
Melanie Knaussová Trumpová
zobrazit profil Aferdita Dreshaj
Aferdita Dreshaj
zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová