Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Astrologické konstelace ovlivňují mnoho věcí. Víte, která karta tarotu charakterizuje vaše znamení,… číst článek
Ivana Christová na hokejové svatbě: Mega jsem se bavila, radovala se bývalá Miss Ivana Christová na hokejové svatbě: Mega jsem se bavila, radovala se bývalá Miss Uběhl rok a v rodině Hudáčků se uskutečnila druhá svatba. Hokejový útočník Libor Hudáček (25) měl… číst článek
Ivana Christová prozradila dávnou křivdu: Miss Československa  oklamali! Ivana Christová prozradila dávnou křivdu: Miss Československa oklamali! Psal se rok 1989, když tmavovlasá kráska z Prešova Ivana Christová (45) vyhrála titul nejkrásnější… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Tereza Skoumalová
Tereza Skoumalová
zobrazit profil Dominika Kadlčková
Dominika Kadlčková
zobrazit profil Jitka Válková
Jitka Válková
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Jana Doleželová
Jana Doleželová
zobrazit profil Lucie Křížková
Lucie Křížková
zobrazit profil Karolína Kurková
Karolína Kurková
zobrazit profil Zuzana Jandová
Zuzana Jandová