Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

XXL miss Christová vzdala boj s nadváhou: Jsem teď spokojená a šťastná! XXL miss Christová vzdala boj s nadváhou: Jsem teď spokojená a šťastná! První Miss Československa Ivana Christová (47) už dávno přestala bojovat se svou postavou. Její váha… číst článek
Královna jojo efektu Ivana Christová: Kilo sem, kilo tam, žádné malé divy na Maledivách! Královna jojo efektu Ivana Christová: Kilo sem, kilo tam, žádné malé divy na Maledivách! Ivana Christová (46) už dlouhou dobu bojuje se svou postavou. Vyzkoušela už nejrůznější diety, ale… číst článek
Verešovou krutě seřval manžel na veřejnosti. Teď spolu slaví už 10 let Verešovou krutě seřval manžel na veřejnosti. Teď spolu slaví už 10 let Neděle byla pro modelku Andreu Verešovou (36) krásným dnem. Se svým manželem Danielem Volopichem… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová
zobrazit profil Renata Langmannová
Renata Langmannová
zobrazit profil Romana Pavelková
Romana Pavelková
zobrazit profil Andrea Kalousová
Andrea Kalousová
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská
zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Eva Jasanovská
Eva Jasanovská
zobrazit profil Karolina Krézlová
Karolina Krézlová