Nora Mojsejová

Datum narození: 12.10.1958
Místo narození: Košice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Výřečná slovenská podnikatelka Nora Mojsejová je známá rodinnou reality show Mojsejovci a rovněž tím, že po letech podnikání ji policie obstavila veškerý majetek a posadila do vazby.

Podnikatelskou kariéru odstartovala Nora Mojsejová hned po revoluci v oboru účetnictví a daňového poradenství. Zpočátku to bylo pro hokejisty nebo taxikáře. Pak získala i velké firmy (spekuluje se, že jí finančně pomáhal miliardář Alexander Rezeš, ona to ale odmítá). V té době si také pořídila pověstnou vilu v Pereši a menší dům v Bratislavě. V garáži se jí blýskaly tři mercedesy - kabriolet na léto, coupé na jaro a podzim a džíp na zimu.

V roce 2003 si Nora Mojsejová vyhlédla mladého hudebníka Braňa Mojseje, po patnácti letech se rozvedla s podnikatelem Mikulášem Kašaiem a za pouhé čtyři měsíce se provdala za svoji novou lásku (po deseti letech se nicméně rozvedli).

V roce 2005 spustili manželé první slovenskou reality show Mojsejovci, kdy u svého domu v Košicích ubytovali soutěžící, kteří bojovali o dva miliony korun. V Česku se Nora Mojsejová proslavila díky pořadu Čápi s mákem. Později se objevila na televizních obrazovkách i ve vlastní show Šéfka, kde si vybírala manažera do svého módního butiku.

V roce 2009 byla Nora Mojsejová obviněna z finančních podvodů (falešné doklady a nepravdivá daňová přiznání, celkem měl stát podle policie přijít o 38 milionů korun). Časem se přidalo další obvinění, které se týkalo dluhů její firmy Nora Mojsejová Fashion vůči Františku Kabrhelovi (tvrdil, že mu dluží 32 milionů korun).

V roce 2013 byla Nora Mojsejová zatčena a putovala na 13 měsíců do vazby, kde jistě i kvůli výhledu na 10 až 15 let, které by mohla strávit ve vězení, zhubla 15 kilo. Policie jí zablokovala účty a obstavila veškerý majetek.

 

Články o celebritě

Mojsejová se tajně vdala: Za muže, který ji poslal na 10 let za mříže! Mojsejová se tajně vdala: Za muže, který ji poslal na 10 let za mříže! Život plný převratů, pobyt ve vězení a milionové dluhy, vztah se zajíčkem a svatba s bývalým úhlavním… číst článek
Zkrachovalá milionářka Mojsejová (58) na fotce se zajíčkem (27): Už se mluví o svatbě! Zkrachovalá milionářka Mojsejová (58) na fotce se zajíčkem (27): Už se mluví o svatbě! Okresní soud v Košicích sice poslal Noru Mojsejovou (58) na deset let do vězení, ale bývalá milionářka… číst článek
Milionářská vila zchudlé Mojsejové má nového pána! To jméno Nora nenávidí Milionářská vila zchudlé Mojsejové má nového pána! To jméno Nora nenávidí Honosná vila v Košicích, která se proslavila díky zábavnému pořadu Mojsejovci, má nového majitele.… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Daniel Vajčner
Daniel Vajčner
zobrazit profil Jakub Skavroň
Jakub Skavroň
zobrazit profil Tomáš Petera
Tomáš Petera
zobrazit profil Ago Simitči
Ago Simitči
zobrazit profil David Radiměřský
David Radiměřský
zobrazit profil Miroslav Singer
Miroslav Singer
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Nora  Mojsejová
Nora Mojsejová