Nora Mojsejová

Datum narození: 12.10.1958
Místo narození: Košice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Výřečná slovenská podnikatelka Nora Mojsejová je známá rodinnou reality show Mojsejovci a rovněž tím, že po letech podnikání ji policie obstavila veškerý majetek a posadila do vazby.

Podnikatelskou kariéru odstartovala Nora Mojsejová hned po revoluci v oboru účetnictví a daňového poradenství. Zpočátku to bylo pro hokejisty nebo taxikáře. Pak získala i velké firmy (spekuluje se, že jí finančně pomáhal miliardář Alexander Rezeš, ona to ale odmítá). V té době si také pořídila pověstnou vilu v Pereši a menší dům v Bratislavě. V garáži se jí blýskaly tři mercedesy - kabriolet na léto, coupé na jaro a podzim a džíp na zimu.

V roce 2003 si Nora Mojsejová vyhlédla mladého hudebníka Braňa Mojseje, po patnácti letech se rozvedla s podnikatelem Mikulášem Kašaiem a za pouhé čtyři měsíce se provdala za svoji novou lásku (po deseti letech se nicméně rozvedli).

V roce 2005 spustili manželé první slovenskou reality show Mojsejovci, kdy u svého domu v Košicích ubytovali soutěžící, kteří bojovali o dva miliony korun. V Česku se Nora Mojsejová proslavila díky pořadu Čápi s mákem. Později se objevila na televizních obrazovkách i ve vlastní show Šéfka, kde si vybírala manažera do svého módního butiku.

V roce 2009 byla Nora Mojsejová obviněna z finančních podvodů (falešné doklady a nepravdivá daňová přiznání, celkem měl stát podle policie přijít o 38 milionů korun). Časem se přidalo další obvinění, které se týkalo dluhů její firmy Nora Mojsejová Fashion vůči Františku Kabrhelovi (tvrdil, že mu dluží 32 milionů korun).

V roce 2013 byla Nora Mojsejová zatčena a putovala na 13 měsíců do vazby, kde jistě i kvůli výhledu na 10 až 15 let, které by mohla strávit ve vězení, zhubla 15 kilo. Policie jí zablokovala účty a obstavila veškerý majetek.

 

Články o celebritě

Zkrachovalá milionářka Mojsejová (58) na fotce se zajíčkem (27): Už se mluví o svatbě! Zkrachovalá milionářka Mojsejová (58) na fotce se zajíčkem (27): Už se mluví o svatbě! Okresní soud v Košicích sice poslal Noru Mojsejovou (58) na deset let do vězení, ale bývalá milionářka… číst článek
Milionářská vila zchudlé Mojsejové má nového pána! To jméno Nora nenávidí Milionářská vila zchudlé Mojsejové má nového pána! To jméno Nora nenávidí Honosná vila v Košicích, která se proslavila díky zábavnému pořadu Mojsejovci, má nového majitele.… číst článek
Odsouzená Mojsejová: Seděla jsem nevinně! Napráskám ty, co mě tam dostali, včetně Mojseja! Odsouzená Mojsejová: Seděla jsem nevinně! Napráskám ty, co mě tam dostali, včetně Mojseja! Ve vazební věznici strávila bývalá milionářka Nora Mojsejová (58) třináct měsíců. Soud ji obvinil… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Antonio S. Tornago
Antonio S. Tornago
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček
zobrazit profil David Radiměřský
David Radiměřský
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Tomáš Abraham
Tomáš Abraham
zobrazit profil Petr Puchta
Petr Puchta
zobrazit profil Josef  Juráček
Josef Juráček
zobrazit profil Tomáš Linhart
Tomáš Linhart

Nejnovější profily celebrit