Nora Mojsejová

Datum narození: 12.10.1958
Místo narození: Košice
Profese: podnikatelka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Slovenská podnikatelka Nora Mojsejová je známá rodinnou reality show Mojsejovci a rovněž tím, že po letech podnikání ji policie obstavila veškerý majetek a posadila do vazby.

Podnikatelskou kariéru odstartovala Nora Mojsejová hned po Sametové revoluci, a to v oboru účetnictví a daňového poradenství. Zpočátku to bylo pro hokejisty nebo taxikáře.

NORA MOJSEJEVOVÁ - ROZVOD KVŮLI ALKOHOLU

Pak Nora Mojsejevová získala i velké firmy (spekulovalo se, že jí finančně pomáhal miliardář Alexander Rezeš, ona to ale odmítla). V té době si také pořídila pověstnou vilu v Pereši a menší dům v Bratislavě. V garáži se jí blýskaly tři mercedesy - kabriolet na léto, coupé na jaro a podzim a džíp na zimu.

V roce 2003 si Nora Mojsejová vyhlédla mladého hudebníka Braňa Mojseje, po patnácti letech se rozvedla s podnikatelem Mikulášem Kašaiem a za pouhé čtyři měsíce se provdala za svoji novou lásku (po deseti letech se nicméně rozvedli).

V roce 2005 spustili manželé první slovenskou reality show Mojsejovci, kdy u svého domu v Košicích ubytovali soutěžící, kteří bojovali o dva miliony korun. V Česku se Nora Mojsejová proslavila díky pořadu Čápi s mákem. Později se objevila na televizních obrazovkách i ve vlastní show Šéfka, kde si vybírala manažera do svého módního butiku.

O NOŘE MOJSEJEVOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2009 byla Nora Mojsejová obviněna z finančních podvodů (falešné doklady a nepravdivá daňová přiznání, celkem měl stát podle policie přijít o 38 milionů korun). Časem se přidalo další obvinění, které se týkalo dluhů její firmy Nora Mojsejová Fashion vůči Františku Kabrheľovi (tvrdil, že mu dluží 32 milionů korun).

V roce 2013 byla Nora Mojsejová zatčena a putovala na 13 měsíců do vazby, kde jistě i kvůli výhledu na 10 až 15 let, které by mohla strávit ve vězení, zhubla 15 kilo. Policie jí zablokovala účty a obstavila veškerý majetek.

V roce 2017 soud rozhodl, zchudlá někdejší zbohatlise Nora Mojsejová do vězení nepůjde, a to díky šokující svatbě se svým úhlavním nepřítelem Versace Kabrheľem.

 

Články o celebritě

Vyděšená Nora Mojsejová: S autem skončila na kolejích, o vlásek unikla smrti Vyděšená Nora Mojsejová: S autem skončila na kolejích, o vlásek unikla smrti Seděla ve vězení, to ale pro ni nebyl ten nejhrůzostrašnější zážitek, který za svůj život prožila.… číst článek
Nora Mojsejová si oddychla: Do basy na 10 let nepůjde, zachránila ji svatba Nora Mojsejová si oddychla: Do basy na 10 let nepůjde, zachránila ji svatba Bývalá zbohatlice Nora Mojsejová (58) si může oddechnout. Hrozilo jí deset let vězení, nyní soud… číst článek
Unikátní 42 let staré foto: Jedna z dívek je budoucí milionářka, další už zemřela Unikátní 42 let staré foto: Jedna z dívek je budoucí milionářka, další už zemřela Je to 42 let stará fotka, a když ji Nora Mojsejová (58) viděla, byla sama překvapená, že tento archivní… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Milan Kožíšek
Milan Kožíšek
zobrazit profil George Soros
George Soros
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Tomáš Linhart
Tomáš Linhart
zobrazit profil Ago Simitči
Ago Simitči
zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil Karel Janeček
Karel Janeček