Nora Mojsejová

Datum narození: 12.10.1958
Místo narození: Košice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Výřečná slovenská podnikatelka Nora Mojsejová je známá rodinnou reality show Mojsejovci a rovněž tím, že po letech podnikání ji policie obstavila veškerý majetek a posadila do vazby.

Podnikatelskou kariéru odstartovala Nora Mojsejová hned po revoluci v oboru účetnictví a daňového poradenství. Zpočátku to bylo pro hokejisty nebo taxikáře. Pak získala i velké firmy (spekuluje se, že jí finančně pomáhal miliardář Alexander Rezeš, ona to ale odmítá). V té době si také pořídila pověstnou vilu v Pereši a menší dům v Bratislavě. V garáži se jí blýskaly tři mercedesy - kabriolet na léto, coupé na jaro a podzim a džíp na zimu.

V roce 2003 si Nora Mojsejová vyhlédla mladého hudebníka Braňa Mojseje, po patnácti letech se rozvedla s podnikatelem Mikulášem Kašaiem a za pouhé čtyři měsíce se provdala za svoji novou lásku (po deseti letech se nicméně rozvedli).

V roce 2005 spustili manželé první slovenskou reality show Mojsejovci, kdy u svého domu v Košicích ubytovali soutěžící, kteří bojovali o dva miliony korun. V Česku se Nora Mojsejová proslavila díky pořadu Čápi s mákem. Později se objevila na televizních obrazovkách i ve vlastní show Šéfka, kde si vybírala manažera do svého módního butiku.

V roce 2009 byla Nora Mojsejová obviněna z finančních podvodů (falešné doklady a nepravdivá daňová přiznání, celkem měl stát podle policie přijít o 38 milionů korun). Časem se přidalo další obvinění, které se týkalo dluhů její firmy Nora Mojsejová Fashion vůči Františku Kabrhelovi (tvrdil, že mu dluží 32 milionů korun).

V roce 2013 byla Nora Mojsejová zatčena a putovala na 13 měsíců do vazby, kde jistě i kvůli výhledu na 10 až 15 let, které by mohla strávit ve vězení, zhubla 15 kilo. Policie jí zablokovala účty a obstavila veškerý majetek.

 

Články o celebritě

Nora Mojsejová si oddychla: Do basy na 10 let nepůjde, zachránila ji svatba Nora Mojsejová si oddychla: Do basy na 10 let nepůjde, zachránila ji svatba Bývalá zbohatlice Nora Mojsejová (58) si může oddechnout. Hrozilo jí deset let vězení, nyní soud… číst článek
Unikátní 42 let staré foto: Jedna z dívek je budoucí milionářka, další už zemřela Unikátní 42 let staré foto: Jedna z dívek je budoucí milionářka, další už zemřela Je to 42 let stará fotka, a když ji Nora Mojsejová (58) viděla, byla sama překvapená, že tento archivní… číst článek
Nora Mojsejová Kabrhelová: „Drinkování“ končí, jsem vdaná, mám morální hodnoty Nora Mojsejová Kabrhelová: „Drinkování“ končí, jsem vdaná, mám morální hodnoty Nora Mojsejová (58) se nedávno stala paní Kabrhelovou. Jejím manželem se během tajného obřadu stal… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Daniel Franbauer
Daniel Franbauer
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Antonio S. Tornago
Antonio S. Tornago
zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka
zobrazit profil John Temple
John Temple
zobrazit profil Jaroslav Vít
Jaroslav Vít