Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Havlová v metru a tramvaji! Přišla o prachy či řidičák? Havlová v metru a tramvaji! Přišla o prachy či řidičák? Mnoho lidí se veřejné dopravě vyhýbá jako čert kříži. To ovšem není případ Dagmar Havlové, ta se… číst článek
Havlová rozmazluje psa: Neuvěříte, co mu dopřává za odměnu! Havlová rozmazluje psa: Neuvěříte, co mu dopřává za odměnu! Hodně netradiční odměnu má pro svou fenku Dagmar Havlová (64). Boxerka bývalé první dámy má největší… číst článek
Muž, který tajně oddal Havla s Veškrnovou: Porušil jsem příkaz prezidenta! Muž, který tajně oddal Havla s Veškrnovou: Porušil jsem příkaz prezidenta! Před 20 lety všechny šokovala dobře utajená svatba tehdy šedesátiletého prezidenta Václava Havla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger