Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Juraj Herz (†83): UMŘEL S NENÁVISTÍ KVŮLI HAVLOVÉ! Juraj Herz (†83): UMŘEL S NENÁVISTÍ KVŮLI HAVLOVÉ! Byl objevitelem Dagmar Havlové (65) a považoval ji za svou »Veškrnku«. Bývalá první dáma zase k režisérovi… číst článek
Zesnulý Juraj Herz (†83) se s nikým nemazlil! O které slavné herečce řekl, že je pí*a? Zesnulý Juraj Herz (†83) se s nikým nemazlil! O které slavné herečce řekl, že je pí*a? Na zesnulého Juraje Herze (†83) všichni vzpomínají jako na srdečného člověka a mistra, který rozuměl… číst článek
Hvězdy oplakávají Juraje Herze (†83). Havlová prozradila detaily jeho smrti Hvězdy oplakávají Juraje Herze (†83). Havlová prozradila detaily jeho smrti Český film přišel o další ze svých legend. Režisér Spalovače mrtvol či Holek z porcelánu Juraj Herz… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová