Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová neunesla premiéru Tomana: Skončila v slzách! Dagmar Havlová neunesla premiéru Tomana: Skončila v slzách! Krůpěje slz a rozmazaný make-up. V takovém stavu bylo ve středu večer možné spatřit jindy dokonale… číst článek
Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Slzy střídaly polibky! Karel Vágner (76) v úterý vyprovodil na poslední cestě bývalého sbormistra… číst článek
Dnes se tu nesmočí ani noha: Barrandovský bazén pojal až čtyři tisíce lidí a voda tu byla studená jako led Dnes se tu nesmočí ani noha: Barrandovský bazén pojal až čtyři tisíce lidí a voda tu byla studená jako led Ze zelené džungle vykukuje už jenom skokanský můstek. Barrandovský plavecký bazén přitom býval vyhledávanou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Petra Vraspírová
Petra Vraspírová
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová
zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer