Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Vaškůůů má kulatiny: První díl Cirkus Humberto měl premiéru před 30 lety! Vaškůůů má kulatiny: První díl Cirkus Humberto měl premiéru před 30 lety! Cirkus Humberto se stal nesmrtelným díky románu Eduarda Basse z roku 1941. Osudy šesti generací hrdinů… číst článek
Dagmar Havlová (65): Nepříjemné komplikace po operaci! Dagmar Havlová (65): Nepříjemné komplikace po operaci! Bývalé první dámě  a herečce Dagmar Havlové (65) by jen málokdo hádal její skutečný věk a figuru… číst článek
DAGMAR HAVLOVÁ (65): Stříleli na mě! Po 17. listopadu 1989... DAGMAR HAVLOVÁ (65): Stříleli na mě! Po 17. listopadu 1989... Při sametové revoluci jí šlo o život. Bývalá první dáma Dagmar Havlová (65) málem zaplatila návštěvu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Zdenka Procházková
Zdenka Procházková
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska