Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Sexy Dagmar Havlová (64): Bývalá první dáma ukázala kraječku Sexy Dagmar Havlová (64): Bývalá první dáma ukázala kraječku Jak ta to dělá? Bývalá první dáma Dagmar Havlová (64) zkrátka ví, jak být za každé situace sexy.… číst článek
Tajemství Havlové: Přišla o hlavní roli! Tajemství Havlové: Přišla o hlavní roli! Ve slavném seriálu z 90. let Život na zámku, který právě reprízuje Česká televize, měla původně hrát… číst článek
Vzpomínky slavných na Špinarovou (†65): Ostrava tě bude vždy milovat a my taky! Vzpomínky slavných na Špinarovou (†65): Ostrava tě bude vždy milovat a my taky! Zpráva o smrti Věry Špinarové (†65) se nesla od pondělního rána Českem jako lavina. Nebyl snad nikdo,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Ivy Noang
Ivy Noang