Juraj Jakubisko

Datum narození: 30.4.1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scénárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO - DRUHÁ SVATBA V KOSTELE

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Zásadní krok Jakubiskových: Náboženské důvody! Zásadní krok Jakubiskových: Náboženské důvody! V manželství je herečka s režisérem už přes třicet let, přesto letos plánují veselku další. Co k… číst článek
Režisér Jakubisko slaví 80. narozeniny a říká: Budu se znovu ženit! Režisér Jakubisko slaví 80. narozeniny a říká: Budu se znovu ženit! Jejich manželství se dostalo do Kristových let, Juraj Jakubisko slaví dnes osmdesátiny a jeho ženě… číst článek
Juraj Jakubisko slaví 80: Jinde by ho nechali umřít, dostal srdce 45letého dárce Juraj Jakubisko slaví 80: Jinde by ho nechali umřít, dostal srdce 45letého dárce Režisér Juraj Jakubisko neboli česko-slovenský Fellini slaví významné jubileum - 80. narozeniny!… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil David Mrnka
David Mrnka
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů