Juraj Jakubisko

Datum narození: 30.4.1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scénárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO - DRUHÁ SVATBA V KOSTELE

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Režisér Jakubisko slaví 80. narozeniny a říká: Budu se znovu ženit! Režisér Jakubisko slaví 80. narozeniny a říká: Budu se znovu ženit! Jejich manželství se dostalo do Kristových let, Juraj Jakubisko slaví dnes osmdesátiny a jeho ženě… číst článek
Juraj Jakubisko slaví 80: Jinde by ho nechali umřít, dostal srdce 45letého dárce Juraj Jakubisko slaví 80: Jinde by ho nechali umřít, dostal srdce 45letého dárce Režisér Juraj Jakubisko neboli česko-slovenský Fellini slaví významné jubileum - 80. narozeniny!… číst článek
Jakubisko slaví 80. narozeniny: O aférce se sexbombou Schoberovou! Jakubisko slaví 80. narozeniny: O aférce se sexbombou Schoberovou! Jsou spolu pětatřicet let, mají syna Jorika (32) a letos na jaře slaví oba kulatiny. Česko-slovenskému… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Soukup
Jiří Soukup
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Jožo Halászek
Jožo Halászek
zobrazit profil Lukáš Melník
Lukáš Melník