Deana Horváthová-Jakubisková

Datum narození: 11.3.1958
Místo narození: Banská Bystrica
Profese: herečka, filmová producentka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Deana Horváthová-Jakubisková je slovenská herečka a filmová producentka. Se svým manželem Jurajem Jakubiskem žije v Praze.

Deana Horváthová-Jakubisková začínala s hraním ve Slovenském národním divadle. Po dobu dvanácti sezon vytvořila více než dvacet hlavních rolí. Zahrála si také v mnoha televizních filmech a seriálech.

Deana Horváthová, provdaná Jakubisková, hrála v několika dílech svého manžela Juraje Jakubiska. Objevila se například ve filmech Lepší být bohatý a zdravý, než chudý a nemocný nebo Nejasná zpráva o konci světa.

Po roce 1993, kdy se Deana Jakubisková přestěhovala natrvalo se svým manželem do Prahy, hraje v Divadle bez zábradlí. Hodně se věnuje také producentské činnosti.

V roce 2013 nastal v životě Deany Horváthové-Jakubiskové nejtěžší a nejsmutnější okamžik. Slovenská herečka na přechodu srazila chodce, který následně zemřel, a stanula před soudem. Ten jí dal nakonec podmínečný trest a pokutu milion korun.

 

Články o celebritě

Marika Gombitová slavila šedesátku: Před tisíci diváků plakala dojetím Marika Gombitová slavila šedesátku: Před tisíci diváků plakala dojetím Nevídané se stalo skutečností. Marika Gombitová, která jinak žije v ústraní, vystoupila na narozeninovém… číst článek
Seriálový herec Milan Bahúl: Na Jakubiskových vysoudil 1,3 milionu! Seriálový herec Milan Bahúl: Na Jakubiskových vysoudil 1,3 milionu! Dlouhých 17 let se táhl spor herce Milana Bahúla (56) s režisérem Jurajem Jakubiskem (77) o nevyplacený… číst článek
Pyšný Artur Šípek: Převzal cenu za zesnulého tátu Bořka, pak šel tajně pro pivo! Pyšný Artur Šípek: Převzal cenu za zesnulého tátu Bořka, pak šel tajně pro pivo! Na den přesně měsíc po smrti Bořka Šípka (†66) jeho nejmladší syn Artur (13) stanul před Španělským… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická