Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Nejstylovější slavné páry roku 2016: Beckhamovi nevyhráli. Kdo je porazil? Nejstylovější slavné páry roku 2016: Beckhamovi nevyhráli. Kdo je porazil? Oblékat se stylově jako jednotlivec je mnohem jednodušší než se dokonale sladit jako pár. Podívejte… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Moderátorka Michaela Ochotská slaví 32! Ťukněte si s celebritou! Moderátorka Michaela Ochotská slaví 32! Původně sportovkyně Michaela Ochotská dobyla televizní obrazovky jako půvabná… číst článek
Tohle Marek Eben nedomyslel: Omylem prozradil, kolik vydělává! Tohle Marek Eben nedomyslel: Omylem prozradil, kolik vydělává! Chtěl pobavit publikum, místo toho na sebe moderátor Marek Eben (58) během sobotního přenosu StarDance… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá

Nejnovější profily celebrit