Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

O holi a v teplákách: Takhle stárne James Bond! Connery si vyrazil na špacír po New Yorku O holi a v teplákách: Takhle stárne James Bond! Connery si vyrazil na špacír po New Yorku Poslední film Ligu výjimečných natočil před takřka 5 lety v Praze a na něm se tak pohádal s jeho… číst článek
Zapomeňte na luxus a styl! Bond na blond a Elvisova vnučka jsou Loganovi parťáci Zapomeňte na luxus a styl! Bond na blond a Elvisova vnučka jsou Loganovi parťáci Pamatujete na George Clooneyho či Brada Pitta v Dannyho parťácích? Tak zapomeňte. Loganův tým není… číst článek
Nová bondovka bude. Tvůrci ale tají agenta. Promítání začne za dva roky Nová bondovka bude. Tvůrci ale tají agenta. Promítání začne za dva roky Nové dobrodružství agenta Jejího Veličenstva Jamese Bonda by se mělo v amerických kinech začít promítat… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová