Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Těhotná Sklenaříková (46) opustila Monaco Těhotná Sklenaříková (46) opustila Monaco Do porodu zbývá bývalé slovenské topmodelce Adrianě Sklenaříkové (46) pouhý měsíc a přesto vyjela… číst článek
Jiří Dvořák ukázal fotku z mládí! Jak vypadal před 25 lety? Jiří Dvořák ukázal fotku z mládí! Jak vypadal před 25 lety? Z fimů a seriálů ho známe především jako fešáka s charizmatickým hlasem a uhraničivým pohledem. Ovšem… číst článek
James Bond bude podruhé otcem! Craig s Weiszovou ohlásili nového potomka James Bond bude podruhé otcem! Craig s Weiszovou ohlásili nového potomka Coby agent 007 je velký svůdce žen, v soukromí ale herec Daniel Craig (50) není tak přelétavý. S manželkou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Marek Daniel
Marek Daniel
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka