Peter Cmorik

Datum narození: 22.3.1980
Místo narození: Rožňava
Profese: zpěvák, klavírista a skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák a klavírista Peter Cmorik v roce 2006 vyhrál druhou řadu televizní soutěže Slovensko hledá SuperStar. Opakovaně uspěl i v anketě Zlatý slávik, která je obdobou Českého slavíka Mattoni.

Jako malý navštěvoval Peter Cmorik Základní uměleckou školu. S hrou na klavír začal už v pěti letech. Na Univerzitě Mateje Bela v Bánské Bystrici vystudoval pedagogiku. Poté vyučoval hru na klavír, klávesy a kytaru.

PETER CMORIK PREFERUJE PŘÍJEMNÉ A FÉROVÉ ŽENY

Slavným se Peter Cmorik stal díky úspěchu v televizní soutěži Slovensko hledá Superstar, kterou vyhrál roku 2006. To jej vyneslo až na vrchol slovenské hudební scény a v letech 2006 až 2009 zvítězil v anketě Zlatý slávik. Jak hudebník v médiích uvedl, je fanouškem zpěváka Dana Bárty a skupiny Lucie.

Krátce po skončení soutěže vydal zpěvák a klavírista Peter Cmorik své první album Nádherný deň, které se stalo multiplatinové. Na konci roku 2007 následovalo druhé album Žijem jako viem. Roku 2008 podnikl společně se skupinou Team koncertní turné po Slovensku a České republice. V roce 2009 začal působit s kapelou s názvem Peter Cmorik Band, se kterou vydal třetí album Jedno si želám. 

Jako muzikálová hvězda zazářil v letech 2007 a 2008 v titulní roli d´Artagnana v bratislavském nastudování Třech mušketýrů. V květnu 2007 získal za skladbu Mám pocit odnesl cenu Grand Prix, která je udělována zpěvákům na mezinárodním hudebním festivalu Carpathia v polském Řešově.

Roku 2012 byla do kin uvedena muzikálová komedie Tak fajn!, k níž Peter Cmorik složil hudbu. Hráli v ní mj. Marián Labuda a Zuzana Norisová.

 

Články o celebritě

Kam se poděli vítězové SuperStar? Kam se poděli vítězové SuperStar? Známá soutěž SuperStar bude mít na podzim pokračování! A ne ledajaké. Tentokrát totiž spojí síly… číst článek
Slovenská SuperStar Peter Cmorik: Ženit se nebudu! Slovenská SuperStar Peter Cmorik: Ženit se nebudu! PRAHA - Slovenská SuperStar Peter Cmorik (26) přijel do Čech představit své nové album Nádherný deň,… číst článek
Češi versus Slováci Češi versus Slováci Aneta Langerová nebo Katka Koščová, Vlasta Horváth a Peter Cmorik. České a slovenské SuperStar -… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett