Eva Vejmělková

Datum narození: 4.3.1969
Místo narození: Karviná
Výška: 167 cm
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Vejmělková je česká herečka, scénáristka a v současnosti psycholožka. Je známá především díky trilogii Fontána pro Zuzanu a roli Píšťalky v Básnících.

Eva Vejmělková se narodila 4. března 1969 v Karviné. Vystudovala herectví na ostravské Konzervatoři a psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V současné době se herectví věnuje sporadicky a zabývá se prací s drogově závislými. Jejím manželem je slovenský režisér Dušan Rapoš, s kterým má dvě dcery, Taru a Ritu. Rodina žije společně se sestrou Vejmělkové v domě v Havířově. 

Eva Vejmělková se poprvé prosadila ve svých 16 letech, když ji režisér Dušan Rapoš, v roce 1985 obsadil do hlavní role ve slovenském filmu Fontána pro Zuzanu. Mezi umělci přeskočila jiskra a v roce 2000 se vzali v Las Vegas. Vejmělková se stala hvězdou díky celé úspěšné trilogii, kde se objevil i slovenský zpěvák Pavol Habera i roli křehké Píšťalky ve filmech Jak básníkům chutná život (1987) a Konec básníků v Čechách (1993). 

Eva Vejmělková se později stala jednou z nejkrásnějších českých hereček přelomu 80. a 90. let. Zahrála si i jednu z hlavních rolí v seriálu Chlapci a chlapi (1988) nebo hlavní roli v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí Suzanne (1996). Příběh má ještě i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby. 

Eva Vejmělková se v roce 2005 stala součástí seriálu z produkce slovenské STV Rodinná Tajemství, kde se mimo ní objevil i Sagvan Tofi. V roce 2012 Dušan Rapoš oznámil, že se bude natáčet již čtvrtý díl Fontány pro Zuzanu a ve filmu se objeví i italská herečka Claudia Cardinale, která by ve filmu měla ztvárnit tchýni Vejmělkové.

 

Články o celebritě

Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Magická hranice milionu diváků je na spadnutí. Anděl Páně 2 vydělal přes 105 milionů korun a Jiřího… číst článek
Černošský herec z Fontány pro Zuzanu se pochlubil novorozeným synem! Ale proč tají jeho jméno? Černošský herec z Fontány pro Zuzanu se pochlubil novorozeným synem! Ale proč tají jeho jméno? Proslavila ho trilogie romantických snímků Fontána pro Zuzanu. Herec tmavé pleti Ibrahim Maiga (53)… číst článek
Pavel Kříž a Eva Vejmělková: Setkání po 23 letech! Pavel Kříž a Eva Vejmělková: Setkání po 23 letech! Přestože Eva Vejmělková (47) už před více než 17 lety pověsila herectví na hřebík, kvůli dvěma mužům… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová