Eva Vejmělková

Datum narození: 4.3.1969
Místo narození: Karviná
Výška: 167 cm
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Vejmělková je česká herečka, scénáristka a v současnosti psycholožka. Je známá především díky trilogii Fontána pro Zuzanu a roli Píšťalky v Básnících.

Eva Vejmělková se narodila 4. března 1969 v Karviné. Vystudovala herectví na ostravské Konzervatoři a psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V současné době se herectví věnuje sporadicky a zabývá se prací s drogově závislými. Jejím manželem je slovenský režisér Dušan Rapoš, s kterým má dvě dcery, Taru a Ritu. Rodina žije společně se sestrou Vejmělkové v domě v Havířově. 

Eva Vejmělková se poprvé prosadila ve svých 16 letech, když ji režisér Dušan Rapoš, v roce 1985 obsadil do hlavní role ve slovenském filmu Fontána pro Zuzanu. Mezi umělci přeskočila jiskra a v roce 2000 se vzali v Las Vegas. Vejmělková se stala hvězdou díky celé úspěšné trilogii, kde se objevil i slovenský zpěvák Pavol Habera i roli křehké Píšťalky ve filmech Jak básníkům chutná život (1987) a Konec básníků v Čechách (1993). 

Eva Vejmělková se později stala jednou z nejkrásnějších českých hereček přelomu 80. a 90. let. Zahrála si i jednu z hlavních rolí v seriálu Chlapci a chlapi (1988) nebo hlavní roli v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí Suzanne (1996). Příběh má ještě i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby. 

Eva Vejmělková se v roce 2005 stala součástí seriálu z produkce slovenské STV Rodinná Tajemství, kde se mimo ní objevil i Sagvan Tofi. V roce 2012 Dušan Rapoš oznámil, že se bude natáčet již čtvrtý díl Fontány pro Zuzanu a ve filmu se objeví i italská herečka Claudia Cardinale, která by ve filmu měla ztvárnit tchýni Vejmělkové.

 

Články o celebritě

Nádherná Píšťalka (49) z Básníků: Další důvod k radosti! Nádherná Píšťalka (49) z Básníků: Další důvod k radosti! Píšťalku z Básníků v podání nádherné Evy Vejmělkové (49) si pamatuje snad každý. Herečka však ztvárnila… číst článek
Snad proto, že jsi na zámku... Podívejte se na zámek, kde se natáčeli »Básníci«! Snad proto, že jsi na zámku... Podívejte se na zámek, kde se natáčeli »Básníci«! Snad proto, že jsi na zámku... Tak začíná básnička, na niž Pavel Kříž ve filmu Jak básníkům chutná… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson