Karolína Kurková

Datum narození: 28.2.1984
Místo narození: Děčín
Míry: 84-58-88
Výška: 180 cm
Profese: česká topmodelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

I bez pupíku se stala Karolína Kurková světovou topmodelkou a jednou z nejkrásnějších žen světa. Její křivky obepínala i diamantová podprsenka za 120 milionů korun.

Karolína Kurková se stala topmodelkou díky kamarádce, které potřebovala nafotit své vstupní snímky do agentury. Tam si Kurkové všiml italský agent a její budoucí přítel Alessandro Bazzoni, který ji přivedl do Milána, města módy. V roce 1999 se přestěhovali do New Yorku. Anna Wintourová, šéfredaktorka módního časopisu, jí předpověděla slibnou kariéru. Její fotku dala i na titulní stranu svého vydání.

Karolína Kurková se v roce 2002 stala Modelkou roku. Fotí pro všechny známé i neznámé časopisy. Na snímcích je jí dokreslován pupík, který Karolína Kurková nemá. Tváří Victoria’s Secret se stala v roce 2005. O tři roky později získala titul Nejvíc sexy žena planety.

Karolína Kurková zabrousila i do herecké branže. Zahrála si v komediálním dramatu My sexiest year nebo ve snímku o nekompromisní drsňačce G. I. Joe. Karolína Kurková je také jednou ze tří porotkyň americké reality show The Face.

Karolíně Kurkové není cizí ani charita. V Čechách občas vypomáhá kolegyni Tereze Maxové. Za program Módou k rozvoji získala ocenění OSN.

Otec Karolíny Kurkové, Josef Kurka, byl vrcholový basketbalista. Právě po něm zdědila výšku 180 cm.

Současným přítelem Karoliny Kurkové je někdejší profesionální voják, producent a scientolog Archie Drury. Spolu žijí na americké Floridě. Zasnoubil se s ní v Jihoafrické republice na vrcholu tamní Stolové hory. S Archiem Drurym má syna Tobina Jacka. Dne 12. listopadu 2015 se jim narodil druhý syn.

 

Články o celebritě

Topmodelka Karolína Kurková: Při běhu ukázala, kam chodila do školy Topmodelka Karolína Kurková: Při běhu ukázala, kam chodila do školy Česká topmodelka Karolína Kurková (33) už hodně let žije v zahraničí. Do své domoviny a hlavně do… číst článek
Pippa nemá kam jezdit: Tchánův hotel zničil hurikán Irma! Pippa nemá kam jezdit: Tchánův hotel zničil hurikán Irma! Býval rájem na Zemi, až kýčovitě krásným místem, kde si podávaly dveře nejslavnější celebrity. Teď… číst článek
Supermodelka Karolína Kurková v Benátkách: Bojovala s větry! Supermodelka Karolína Kurková v Benátkách: Bojovala s větry! Hodiny příprav a česání na filmový festival v Benátkách byly zbytečné. Foukal tam totiž takový vítr,… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Hana Mašlíková
Hana Mašlíková
zobrazit profil Naomi Campbell
Naomi Campbell
zobrazit profil Gabriela Dvořáková
Gabriela Dvořáková
zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne
zobrazit profil Olga Hrzánová manekýna
Olga Hrzánová manekýna
zobrazit profil Sarah Brandner
Sarah Brandner
zobrazit profil Kateřina Votavová
Kateřina Votavová
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková