Michal David

Datum narození: 14.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, hudební podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudební Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí, až už v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už je i dědečkem.

 

Články o celebritě

Musíte slyšet! Lucka Vondráčková s Davidem nazpívali song pro Kvitovou: Jak se vám líbí? Musíte slyšet! Lucka Vondráčková s Davidem nazpívali song pro Kvitovou: Jak se vám líbí? Zpěvačka Lucie Vondráčková (37) chtěla s Michalem Davidem (56) podpořit českou tenistku Petru Kvitovou… číst článek
Nevěsta z nejutajovanější svatby léta odhalena! Komu Matragi vyšívala šaty ručně? Nevěsta z nejutajovanější svatby léta odhalena! Komu Matragi vyšívala šaty ručně? Blesku se podařilo vypátrat, která nevěsta oblékne svatební šaty od světoznámé módní návrhářky Blanky… číst článek
Velká zpověď Karla Gotta (77): Pravda o mojí minulosti! Velká zpověď Karla Gotta (77): Pravda o mojí minulosti! Nerad mluví o minulosti! Tentokrát to ale Karlu Gottovi (77) problém nedělalo. Zpěvák v otevřeném… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake