Michal David

Datum narození: 14.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, hudební podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudební Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí, až už v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už je i dědečkem.

 

Články o celebritě

Tichý pohřeb spisovatelky Besserové: Plakala Ochotská i Postlerová! Tichý pohřeb spisovatelky Besserové: Plakala Ochotská i Postlerová! Přišli jen ti nejbližší, kteří byli se spisovatelkou Miroslavou Besserovou (†71) úzce spojeni. V… číst článek
Důvěrnice slavných Mirka Besserová (†71): Podlehla rakovině jako manžel! Důvěrnice slavných Mirka Besserová (†71): Podlehla rakovině jako manžel! Byla důvěrnicí herců Borise Rösnera (†55), Miroslava Moravce (†70) a režiséra Jiřího Adamce (69)… číst článek
13 fotek, které otřásly Čapím hnízdem: Monika ukázala NEJ momentky ze svatby 13 fotek, které otřásly Čapím hnízdem: Monika ukázala NEJ momentky ze svatby O svatbě jako z pohádky sní snad každá nevěsta. Monika Babišová (43) si v tomto ohledu rozhodně nemůže… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham