Eva Jakoubková

Datum narození: 8.2.1952
Datum úmrtí: 16.6.2005
Místo narození: Ostrava-Zábřeh
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Jakoubková byla manželkou zpěváka Petra Nováka. Po jeho smrti se ještě víc prohloubil její sklon k alkoholismu. Zemřela předčasně ve věku 53 let.

Okouzlující a velmi talentovaná Eva Jakoubková před televizní kamerou debutovala v dramatu Don Juan (1972), kde hráli Jan Tříska, Josef Somr, Regina Rázlová, Eliška Balzerová, Kateřina Macháčková či Boris Rösner. Objevila se v řadě televizních filmů a seriálů. Výrazně na sebe upozornila v seriálu Muž na radnici (1976) a poté v dalších, jako jsou Inženýrká odysea (1979), Tisícročná včela (1983) nebo Synové a dcery Jakuba skláře (1985). Z televizních inscenací jmenujme například Střílej oběma rukama, Dětinské hry dospělých, Pohádka o touze, Milostné léto, Kdo s koho, Kurýr. Na stříbrném plátně se předvedla mj. ve snímku Juraje Jakubiska Tisícročná včela (1983), ve veselohře Václava Vorlíčka Já nejsem já (1985) s Petrem Nárožným a Oldřichem Kaiserem či v romantické komedii Jaromila Jireše Helimadeo (1992). Poslední v její filmografii najdeme pětidílný seriál Laskavý divák promine (1994) s Vladimírem Dlouhým, Iljou Rackem, Zuzanou Bydžovskou, Petrem Nárožným a Ivanem Trojanem v hlavních rolích.

Eva Jakoubková, která se opakovaně umístila na předních místech žebříčků nejkrásnějších a nejvíc sexy českých hereček, studovala na brněnské konzervatoři a na DAMU v Praze (akademii úspěšně dokončila roku 1973). Poté působila v Divadle Vítězného února v Hradci. Roku 1977 se stala dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu (až do roku 1992).

EVA JAKOUBKOVÁ – KRÁSKA A DÉMON ALKOHOL

Za svou hereckou kariéru, bohužel poznamenanou sklonem k alkoholu, Eva Jakoubková vystřídala několik slavných partnerů - režiséra Evžena Sokolovského či herce Ilju Racka. Jejím manželem se roku 1985 stal zpěvák Petr Novák, s nímž sdílela stejnou vášeň. Po jeho smrti se údajně potýkala s nedostatkem financí a v podstatě se upila, stejně jako osm let před ní její muž. Eva Jakoubková zemřela 53 letech.