Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Jasmina Alagič se v Tváři »opičila« po Chýlkové: Proměnila se ve Věru Bílou! Jasmina Alagič se v Tváři »opičila« po Chýlkové: Proměnila se ve Věru Bílou! Jasmina Alagič (29) vyhrála ve slovenské Tváři díky neuvěřitelné proměně v korpulentní zpěvačku Věru… číst článek
Ivana Chýlková se v blízkosti Janka Ledeckého pořádně zapotila! Koláče i bez práce Ivana Chýlková se v blízkosti Janka Ledeckého pořádně zapotila! Koláče i bez práce Janek Ledecký (56) na svůj věk rozhodně nevypadá, naopak by mu člověk hádal o 20 let méně, a tak… číst článek
Ivana Chýlková nesleduje počasí? V srpnu vyrazila k vodě v kožichu Ivana Chýlková nesleduje počasí? V srpnu vyrazila k vodě v kožichu Po několika týdnech tropických veder se o víkendu ochladilo na 22 stupňů a někteří jedinci se chovají,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil David Beran
David Beran
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Vivien Babišová
Vivien Babišová
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák