Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Renč versus Pawlowská: To, co po ní režisér chce, Halinu vytočilo! Renč versus Pawlowská: To, co po ní režisér chce, Halinu vytočilo! Stále na nože jsou režisér Filip Renč (51) se scenáristkou Halinou Pawlowskou (62). Tu totiž filmař… číst článek
Pro slavné herečky dopravní předpisy neplatí? Chýlková parkovala jako pirát Pro slavné herečky dopravní předpisy neplatí? Chýlková parkovala jako pirát Ivana Chýlková (53) si z předpisů těžkou hlavu rozhodně nedělá. Herečka potřebovala rychle zaparkovat,… číst článek
Chýlková kontra Issová: Jejich nevraživost namíchla Pawlowskou! Chýlková kontra Issová: Jejich nevraživost namíchla Pawlowskou! Ivana Chýlková (53) odmítla roli v novém bijáku Filipa Renče (51)! Co se stalo? Důvodem má být současné… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Jan Graubner
Jan Graubner
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová