Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Chýlkové přiznání před lidmi: Pořádný trapas! Chýlkové přiznání před lidmi: Pořádný trapas! Jáchym Kraus (20) si zřejmě moc čtení pohádek před spaním neužil. Jeho maminka Ivana Chýlková (55)… číst článek
Trapas na křtu knihy spisovatelky Marty Davouze (†73): Chýlková koktala, syn chyběl Trapas na křtu knihy spisovatelky Marty Davouze (†73): Chýlková koktala, syn chyběl Kmotrou poslední knihy spisovatelky Marty Davouze (†73), která v červenci podlehla rakovině jater,… číst článek
 Ivana Chýlková: Vyfoukla Kretschmerové premiéru? Ivana Chýlková: Vyfoukla Kretschmerové premiéru? Herečku Ivanu Chýlkovou (55) a Jaroslavu Kretschmerovou (63) pojí nejen divadelní talent, ale také… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Jana Ridi
Jana Ridi
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Michal Viewegh
Michal Viewegh
zobrazit profil Filip Žilka
Filip Žilka