Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nestárnoucí slovenská kráska, herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Zdena Studenková je jedna z nejpopulárnějších slovenských hereček, která se ovšem často objevuje i v českých snímcích. Dětství měla těžké, její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011.

Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě se stala Zdena Studenková nejprve herečkou Nové scény, od roku 1978 pak herečkou Slovenského nárdního divadla (později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a Praze). V roce 1995 jí dokonce vyšlo i hudební album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kamerou objevila, když ji bylo dvacet let a zahrála si postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se ovšem stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme například adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem. A nebo oblíbené seriály, jako Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. Vedlejší, ale důležitou roli ztvárnila v komedii Manžel na hodinu (2016) s Bolkem Polívkou, Davidem Novotným či Evou Holubovou.

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE

Jako mladá se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak se provdala za režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i toto manželství skončilo, po čtrnácti letech, rozvodem. Nynějším partnerem herečky je o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

»Ledová královna« Studenková: Někdy mě to až mrzí… »Ledová královna« Studenková: Někdy mě to až mrzí… V rodině Zdeny Studenkové vládnou poněkud zvláštní vztahy. Přiznala, že si příliš nerozumí s vlastní… číst článek
Tohle Studenková (62) přepískla! Foto jako důkaz Tohle Studenková (62) přepískla! Foto jako důkaz Slovenská herečka Zdena Studenková vždy působí jako dáma. Tentokrát ale předvedla něco, co slušné… číst článek
Studénková pohřbila maminku, z její smrti se nemůže vzpamatovat! Studénková pohřbila maminku, z její smrti se nemůže vzpamatovat! Slovenská herečka Zdena Studénková (62), oblíbená díky filmům S tebou mě baví svět, Anděl svádí ďábla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Helena Dytrtová
Helena Dytrtová
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch