Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nestárnoucí slovenská kráska, herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Zdena Studenková je jedna z nejpopulárnějších slovenských hereček, která se ovšem často objevuje i v českých snímcích. Dětství měla těžké, její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011.

Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě se stala Zdena Studenková nejprve herečkou Nové scény, od roku 1978 pak herečkou Slovenského nárdního divadla (později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a Praze). V roce 1995 jí dokonce vyšlo i hudební album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kamerou objevila, když ji bylo dvacet let a zahrála si postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se ovšem stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme například adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem. A nebo oblíbené seriály, jako Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. Vedlejší, ale důležitou roli ztvárnila v komedii Manžel na hodinu (2016) s Bolkem Polívkou, Davidem Novotným či Evou Holubovou.

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE

Jako mladá se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak se provdala za režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i toto manželství skončilo, po čtrnácti letech, rozvodem. Nynějším partnerem herečky je o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Věčná mladice Zdena Studenková (63): Těžká operace! Hrozba konce kariéry Věčná mladice Zdena Studenková (63): Těžká operace! Hrozba konce kariéry Slovenská herečka Zdena Studenková (63) léta trpěla nesnesitelnými bolestmi kolene. Měsíce chodila… číst článek
Nečekané přiznání Studenkové: Proč odmítá privilegia a riskuje trapas! Nečekané přiznání Studenkové: Proč odmítá privilegia a riskuje trapas! Zdena Studenková patří mezi nejslavnější herečky Slovenska. Člověk by čekal, že bude mít hvězdné… číst článek
Herečka Dagmar Havlová (64): Terčem protřelého podvodníka! Herečka Dagmar Havlová (64): Terčem protřelého podvodníka! Bývalá první dáma Dagmar Havlová (64) sice nedávno dostala pugét se stovkou růží, moc velkou radost… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki