Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Zesnulý Labuda (†73) a Studenková (63):  Nenávist až za hrob Zesnulý Labuda (†73) a Studenková (63): Nenávist až za hrob Mnoho kolegů Mariána Labudu (†73) milovalo. Jen se slovenskou herečkou Zdenou Studenkovou (63) byli… číst článek
Tajemství zášti: Proč se Labuda (†73) nemusel se Studénkovou? Tajemství zášti: Proč se Labuda (†73) nemusel se Studénkovou? Mezi herci byl Marián Labuda (†73) velmi oblíbený, kam přišel, tam ho vítali s otevřenou náručí.… číst článek
Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Přes 20 českých pohádek s předabovanými herci: Princ v Popelce, Jasněnka i »netvor« Harapes! Oblíbené pohádky, které máme rádi a už jsme je viděli nesčetněkrát. Přesto nás i po letech dokážou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt