Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Uličný vtrhl do Baníku. Ty jsi kdo, ptal se Baroše, Fillovi by smyl tetování Uličný vtrhl do Baníku. Ty jsi kdo, ptal se Baroše, Fillovi by smyl tetování Bude to na jaře zřejmě zase o dost jiný Baník, než na jaký si tuzemská soutěž zvykla na podzim. S… číst článek
Dan Bárta přiznal psychické problémy: Mám záchvaty paniky! Dan Bárta přiznal psychické problémy: Mám záchvaty paniky! Na první pohled je Dan Bárta (47) introvert, který se straní společnosti. A ač zpěvák působí vyrovnaně… číst článek
Dan Bárta předvedl svou rodinku: Pochlubil se malým synem a něžně se s ním mazlil Dan Bárta předvedl svou rodinku: Pochlubil se malým synem a něžně se s ním mazlil Zpěvák Dan Bárta (47) si pečlivě střeží své soukromí a především hlídá své dva potomky. Tentokráte… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Marie Křížová
Marie Křížová