Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Krausova »cenzurovaná« show diváky nepřitáhla. Víc než smutný Brady zaujala Ordinace Krausova »cenzurovaná« show diváky nepřitáhla. Víc než smutný Brady zaujala Ordinace Odloženou Show Jana Krause ve čtvrtek vidělo 556 000 diváků. Na dotaz ČTK to řekla Gabriela Semová… číst článek
Zpěvák Dan Bárta nechce učit! Zpěvák Dan Bárta nechce učit! Kromě zpěvu se Dan Bárta (46) věnuje i biologii, kterou má v malíku. Že by ale své zkušenosti předával… číst článek
Tajnůstkář Dan Bárta překvapil: Ukázal rozkošnou dceru Elišku! Tajnůstkář Dan Bárta překvapil: Ukázal rozkošnou dceru Elišku! Zpěvák Dan Bárta (46) si své soukromí hodně hlídá a na veřejnosti se s rodinou moc neukazuje. Tentokrát… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková

Nejnovější profily celebrit