Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Noid má novou holku: Nepoučil se! Noid má novou holku: Nepoučil se! Václav Noid Bárta (36) se zatím teprve rozvádí manželkou Gábinou (28), ale jak se říká, lásce neporučíš!… číst článek
Dan Bárta se stal podruhé tátou! Jeho manželka přivedla na svět syna Dan Bárta se stal podruhé tátou! Jeho manželka přivedla na svět syna Muzikant Dan Bárta (47) je pyšným otcem novorozeného syna. Toho jeho manželka Alžběta Plívová porodila… číst článek
Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Nejen podle znamení zvěrokruhu, ale i podle dne a měsíce narození o sobě můžete zjistit mnohé. Třeba… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd