Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Dan Bárta přišel na Česko-Slovenský ples s trampským batohem, ale v nóbl obleku  Dan Bárta přišel na Česko-Slovenský ples s trampským batohem, ale v nóbl obleku Česko-Slovenský ples, jenž byl asi letošní vrcholnou plesovou událostí, si tentokrát Dan Bárta (47)… číst článek
Felix se vykašlal na Dádu! Loni vzal Slováček na ples manželku, letos milenku Felix se vykašlal na Dádu! Loni vzal Slováček na ples manželku, letos milenku Pro mnohé je vrcholem sezóny Ples v Opeře, ovšem ani Česko-Slovenský ples se nemusí cítit jako chudší… číst článek
Státní svátek a vyznamenání: Útoky na Zemana! Státní svátek a vyznamenání: Útoky na Zemana! Pryč je doba, kdy Miloš Zeman (72) zažíval díky svému postoji k přijímání uprchlíků slávu. Jeho rozhodnutí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd