Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Tajnůstkář Dan Bárta překvapil: Ukázal rozkošnou dceru Elišku! Tajnůstkář Dan Bárta překvapil: Ukázal rozkošnou dceru Elišku! Zpěvák Dan Bárta (46) si své soukromí hodně hlídá a na veřejnosti se s rodinou moc neukazuje. Tentokrát… číst článek
Gott vysekl poklonu Štaidlovi: Je dobře, jak to bylo po smrti Bartošové s Arturem Gott vysekl poklonu Štaidlovi: Je dobře, jak to bylo po smrti Bartošové s Arturem Sám velký slavík Karel Gott (77) podporuje drsnou metalovou kapelu Artura Štaidla (19), která byla… číst článek
Zesnulá manažerka Dary Rolins Eva (†36): Na svou smrt dceru (8) připravila! S pomocí andělů… Zesnulá manažerka Dary Rolins Eva (†36): Na svou smrt dceru (8) připravila! S pomocí andělů… Smutné loučení! Nejlepší kamarádka Dary Rolins (43) věděla, že boj s rakovinou mozku nevyhraje. A… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Thom Artway
Thom Artway
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel