Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Bára Basiková Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky hřála však jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila Bára Basiková do hudební skupiny Precedens, se kterou, byť v pozměněném názvu na Basic Beat, vystupuje dodnes. Vydala s nimi alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje. Další dvě nahrála s kapelou Stromboli. Mezi její největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v devadesátých letech.

Bára Basiková Patří mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Dvořákově Rusalce či v Kleopatře, kde zářila společně s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho nazpívala Bára Basiková přes deset alb a vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Bára Basiková kromě Kleopatry zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli. V roce 1992 získala Basiková ocenění Zpěvačka roku. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto je patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala, dvakrát se rozvedla. S prvním manželem Petrem Basikou má dcery dvojčata Annu a Marii. S druhým manželem, architektem Jaromírem Pizingerem žila devět let. Ten jí údajně týral. Třetí partner, o patnáct let mladší producent a taxikář Petr Polák, si ji v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávají syna Theodora.

 

Články o celebritě

Bára Basiková se ráda vášnivě líbá na veřejnosti! Ale nikdy s manželem Bára Basiková se ráda vášnivě líbá na veřejnosti! Ale nikdy s manželem Zpěvačka Bára Basiková (53) vášnivým polibkem přivítala svou novou alternaci Ivu Marešovou v muzikálu… číst článek
Amal Clooney čeká dvojčata! Které celebrity už je mají? A jak vypadají? Amal Clooney čeká dvojčata! Které celebrity už je mají? A jak vypadají? Herce George Clooneyho (55) přestalo staromládenectví bavit už před čtyřmi lety, kdy se seznámil… číst článek
Co bude s Alexandrovci? Kritizovaná i obdivovaná ruská pýcha měla přijet do Česka Co bude s Alexandrovci? Kritizovaná i obdivovaná ruská pýcha měla přijet do Česka Ruský armádní letoun, ve kterém cestovalo 92 lidí, se krátce po startu zřítil do Černého moře. Na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková