Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Bára Basiková Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky hřála však jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila Bára Basiková do hudební skupiny Precedens, se kterou, byť v pozměněném názvu na Basic Beat, vystupuje dodnes. Vydala s nimi alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje. Další dvě nahrála s kapelou Stromboli. Mezi její největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v devadesátých letech.

Bára Basiková Patří mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Dvořákově Rusalce či v Kleopatře, kde zářila společně s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho nazpívala Bára Basiková přes deset alb a vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Bára Basiková kromě Kleopatry zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli. V roce 1992 získala Basiková ocenění Zpěvačka roku. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto je patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala, dvakrát se rozvedla. S prvním manželem Petrem Basikou má dcery dvojčata Annu a Marii. S druhým manželem, architektem Jaromírem Pizingerem žila devět let. Ten jí údajně týral. Třetí partner, o patnáct let mladší producent a taxikář Petr Polák, si ji v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávají syna Theodora.

 

Články o celebritě

Petr Kolář slaví 50! Nevěra, rozvod, milenka a záhadný bílý prášek v ruce Petr Kolář slaví 50! Nevěra, rozvod, milenka a záhadný bílý prášek v ruce Vlasatý rocker Petr Kolář má dnes padesátiny. Jeho životní dráha leckdy připomíná jízdu na horské… číst článek
Basiková hubne do plavek: Její aktuální dieta a detox! Basiková hubne do plavek: Její aktuální dieta a detox! Zpěvačka každé jaro podstupuje očistné kúry a nechybí ani nějaká ta dietka. Jakou si právě teď naordinovala?… číst článek
Basiková musela pod kudlu! Basiková musela pod kudlu! Bára Basiková (54) si před sedmi lety na dovolené v Řecku vymkla kotník. Kvůli tomuto nešťastnému… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Lenny  Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová