Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Bára Basiková Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky hřála však jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila Bára Basiková do hudební skupiny Precedens, se kterou, byť v pozměněném názvu na Basic Beat, vystupuje dodnes. Vydala s nimi alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje. Další dvě nahrála s kapelou Stromboli. Mezi její největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v devadesátých letech.

Bára Basiková Patří mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Dvořákově Rusalce či v Kleopatře, kde zářila společně s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho nazpívala Bára Basiková přes deset alb a vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Bára Basiková kromě Kleopatry zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli. V roce 1992 získala Basiková ocenění Zpěvačka roku. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto je patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala, dvakrát se rozvedla. S prvním manželem Petrem Basikou má dcery dvojčata Annu a Marii. S druhým manželem, architektem Jaromírem Pizingerem žila devět let. Ten jí údajně týral. Třetí partner, o patnáct let mladší producent a taxikář Petr Polák, si ji v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávají syna Theodora.

 

Články o celebritě

Helena Vondráčková: Rozplakala Prahu posmrtným duetem s Waldou! Helena Vondráčková: Rozplakala Prahu posmrtným duetem s Waldou! Přes 10 tisíc fanoušků dojala v pražské O2 areně posmrtným duetem s Waldemarem Matuškou (†76)! I… číst článek
Helena Vondráčková zakončila v O₂ areně oslavy sedmdesátin: Byla to dlouhá noc! Helena Vondráčková zakončila v O₂ areně oslavy sedmdesátin: Byla to dlouhá noc! Vyprodaným koncertem v pražské O₂ areně zakončila Helena Vondráčková o víkendu oslavy 70. narozenin!… číst článek
Krutý osud drtí Basikovou (54): Čeho je moc ... Krutý osud drtí Basikovou (54): Čeho je moc ... Bára Basiková to v životě nemá úplně jednoduché a nejde jenom o mužské protějšky. Moc dobře si uvědomuje,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Anna K.
Anna K.