Bára Basiková

Datum narození: 17.2.1963
Místo narození: Praha
Váha: 50 kg
Výška: 156 cm
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bára Basiková je česká popová zpěvačka a muzikálová stálice. V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách.

Vystudovala střední ekonomickou školu. Místo ekonomky ale Bára Basiková zastávala jen chvíli. Už v roce 1982 nastoupila do skupiny Precedens. Kapela vydala alba Doba ledová, Dívčí válka či Pompeje.

BÁRA BASIKOVÁ PROMLUVILA O KRUŠNÝCH CHVÍLÍCH

Další dvě desky Bára Basiková nahrála se skupinou Stromboli. Mezi zpěvaččiny největší hity patří Bossa nova, Souměrná, Košilela či muzikálový song Teď královnou jsem já. Nejúspěšnější sólová alba nazpívala v 90. letech 20. století.

Zařadila se mezi muzikálové stálice Česka. Excelovala v hudebním Jesus Christ Superstar, v Rusalce či v Kleopatře, kde zpívala s Monikou Absolonovou a Ilonou Csákovou. Krom toho Bára Basiková vydala román Rozhovory s útěkem. Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od jejích čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze i do umělecké školy.

Kromě Kleopatry Bára Basiková zářila i v hudební Johance z Arku, v Dámě s kaméliemi nebo v baletním představení Lucrezia Borgia. V Obrazu Doriana Graye se předvedla hned v trojroli.

V roce 1991 Bára Basiková obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka. Na toho zlatého však nedosáhla. Mimoto se stala patronkou projektu Unicef pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

O BÁŘE BASIKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Třikrát se zpěvačka Bára Basiková vdala. S prvním manželem Petrem Basikou má dvojčata Annu a Marii. S druhým mužem, architektem Jaromírem Pizingerem, žila devět let. Ten jí údajně týral.

Třetí partner, o patnáct let mladší producent a herec Petr Polák, si Báru Basikovou v roce 2008 vzal na hradě Bouzov. Vychovávali syna Theodora. Podle informací Blesku jejich manželství skončilo roku 2018 u rozvodového soudu.

 

Články o celebritě

Bára Basiková: Nemít děti je horší než nezpívat! Bára Basiková: Nemít děti je horší než nezpívat! Jedna z nejvýraznějších českých zpěvaček Bára Basiková (55) zažila hodně úspěchů, ale také pár životních… číst článek
Basiková poprvé o rozvodu s Polákem: Náš vztah jsem znehodnotila! Basiková poprvé o rozvodu s Polákem: Náš vztah jsem znehodnotila! Zpěvačka Bára Basiková (55) poprvé promluvila o krachu svého třetího manželství s o patnáct let mladším… číst článek
Basiková šokuje o krachu manželství: Vztah s Polákem znehodnotila od začátku sama! Basiková šokuje o krachu manželství: Vztah s Polákem znehodnotila od začátku sama! Pětapadesátieltá zpěvačka už má za sebou třetí rozvod. Po dalším krachu lásky překvapivě připouští,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen