Pavel Bobek

Datum narození: 16.9.1937
Datum úmrtí: 20.11.2013
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, architekt
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Na pražské Fakultě architektury a pozemního stavitelství propadl rokenrolu. Vryl se Pavlu Bobkovi přímo pod kůži. Byl jeho součástí déle než půl století. Za tu dobu vydal Bobek přes dvacet alb, nazpíval nesčetně hitů a předvedl se v mnoha představeních pražského divadla Semafor. Zazpíval si i s otcem světového country Johnnym Cashem. Melodii z žil mu nevzaly ani zdravotní potíže.

Během studií zpíval s fakultní skupinou FAPS. Později působil zpěvák Pavel Bobek ve Studiu bigbeatové hudby a v divadle Paravan. ČVUT v Praze vystudoval v roce 1961. O dvě léta později začal zpívat se skupinou Olympic, kde pobyl do roku 1965. Stálým členem Semaforu byl až do konce osmdesátých let. Účinkovali v něm mimo jiné i s Miroslavem Horníčkem ve vlastní show Dva muži někde.

Mezi Bobkovy nejznámější hity patří například Veď mě dál, cesto má, Stůj klidně stůj, Pojď dál a zpívej, anebo S tím bláznem si nic nezačínej. S peckou Oh, Ruby, nechtěj mi lásku dát se vyzpíval až na první místo hitparády Supraphonu. Druhý byl pak s písní Houston. Úspěch měl také song Lásko, mě ubývá sil. Známé jsou i jeho duety s Marií Rottrovou či Yvonne Přenosilovou.

Od roku 1982 koncertoval se skupinou Groš. Spolupracoval i s pianistou Milošem Nopem a jeho manželkou zpěvačkou, skladatelkou a pedagožkou Lídou Nopovou. Kvalitu jejich tvorby oceňovalo jak publikum, tak odborná kritika. V roce 1980 získal ocenění Zlatá Porta za zásluhy a rozvoj country music. Nyní vystupuje s kapelou Malina band.

Úspěšnou životní dráhu zbrzdilo v roce 2005 těžké onemocnění, kvůli kterému prožil dva týdny v umělém spánku. Svůj boj ale nevzdal. Zotavil se, vydal nová alba v roce 2005 a 2007 a vyrazil na další rokenrolovou tour. V roce 2013 byl Akademií populární hudby zvolen do Síně slávy. Koncem roku pak zemřel.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Josef Zíma slaví 85 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Josef Zíma slaví 85 85. narozeniny dnes slaví zpěvák Josef Zíma. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Marie Rottrová slaví 75! Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Marie Rottrová slaví 75! Marie Rottrová je populární a úspěšná česká zpěvačka, pianistka a moderátorka… číst článek
Tajemné znamení smrti! Zpěvačka a sboristka Karla Gotta Lída Nopová před 10 lety ovdověla! Tajemné znamení smrti! Zpěvačka a sboristka Karla Gotta Lída Nopová před 10 lety ovdověla! Z toho mrazí! Manžel zpěvačky Lídy Nopové (69) Miloš Nop (†57) byl velice oblíbený a vyhledávaný… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli