Vítek Pokorný

Datum narození: 7.8.1965
Přezdívka: Velryba
Místo narození: Kolín
Profese: scenárista, dramaturg
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Producent, dramaturg a scenárista Vítek Pokorný rozhoupává i vlny televizního vysílání a filmu. Podepsal se pod pořady Česko hledá SuperStar, X-Factor nebo Česká Miss.

Vítek Pokorný vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V médiích začínal na postu rozhlasového moderátora. Živil se i jako zpěvák. Pro televizi napsal stovky scénářů. Kromě pořadů Česko hledá SuperStar, X-Factor nebo Česká Miss spoluvytvářel i hudební anketu Český slavík, talk-show Tenkrát na východě anebo zábavnou Zlatou mříž.

Knihy které Vítek Pokorný napsal, Ahoj mami a Na náš pohřeb do smrti nezapomenete! ilustrovala herečka a textařka Gabriela OsvaldováMimo to miluje Vítek Pokorný moře a rád pozoruje velké ryby. Nejspíš proto si vysloužil přezdívku Velryba.

Herečka Lucie Zedníčková, nevlastní dcera baviče a moderátora Pavla Zedníčka, má s Pokorným syna Mikuláše a dceru Amélii. Po patnácti letech manželství ho opustila a zamilovala se do kolegy Petra Štěpána. Mezi jeho expartnerky patří například Mahulena Bočanová.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman