Vítek Pokorný

Datum narození: 7.8.1965
Přezdívka: Velryba
Místo narození: Kolín
Profese: scenárista, dramaturg
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Producent, dramaturg a scenárista Vítek Pokorný rozhoupává i vlny televizního vysílání a filmu. Podepsal se pod pořady Česko hledá SuperStar, X-Factor nebo Česká Miss.

Vítek Pokorný vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V médiích začínal na postu rozhlasového moderátora. Živil se i jako zpěvák. Pro televizi napsal stovky scénářů. Kromě pořadů Česko hledá SuperStar, X-Factor nebo Česká Miss spoluvytvářel i hudební anketu Český slavík, talk-show Tenkrát na východě anebo zábavnou Zlatou mříž.

Knihy které Vítek Pokorný napsal, Ahoj mami a Na náš pohřeb do smrti nezapomenete! ilustrovala herečka a textařka Gabriela OsvaldováMimo to miluje Vítek Pokorný moře a rád pozoruje velké ryby. Nejspíš proto si vysloužil přezdívku Velryba.

Herečka Lucie Zedníčková, nevlastní dcera baviče a moderátora Pavla Zedníčka, má s Pokorným syna Mikuláše a dceru Amélii. Po patnácti letech manželství ho opustila a zamilovala se do kolegy Petra Štěpána. Mezi jeho expartnerky patří například Mahulena Bočanová.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil František Filip
František Filip
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Stanislav Milota
Stanislav Milota
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec