Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Olga Menzelová na premiéře: Proč nechtěla vidět manžela?! Olga Menzelová na premiéře: Proč nechtěla vidět manžela?! Všichni ho chválí za výjimečný herecký výkon. Od manželky Olgy Menzelové (40) se ale zatím pochvaly… číst článek
Menzelová sama jen s dcerami: Každý vztah má svoje fáze... Menzelová sama jen s dcerami: Každý vztah má svoje fáze... Ač má tahle dáma krásná dítka od dvou otců, doma žádného z nich kupodivu nemá.  A půvabná producentka… číst článek
Menzelová o dětech a jejich dvou otcích: Jirku mrzí, že na to nepřišel dřív Menzelová o dětech a jejich dvou otcích: Jirku mrzí, že na to nepřišel dřív Jelikož Jiří Menzel (79) nikdy nechtěl mít děti, tak jeho žena Olga (40) poprvé otěhotněla s jeho… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný