Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Jiří Pomeje s prázdnou kapsou: Vyhodil oknem 50 000 korun! Jiří Pomeje s prázdnou kapsou: Vyhodil oknem 50 000 korun! Nemá práci, vyběhává si horko těžko invalidní důchod, a přitom Jiří Pomeje (53) vyhodil 50 tisíc… číst článek
Olga Menzelová musela skrývat smutek: Slova její dcery ji rozhodila! Olga Menzelová musela skrývat smutek: Slova její dcery ji rozhodila! Už více než tři měsíce je Olga Menzelová (40) na výchovu svých dcer Aničky (10) a Evičky (2) sama.… číst článek
Oscarový režisér po operaci mozku: Utajený převoz Menzela Oscarový režisér po operaci mozku: Utajený převoz Menzela Jak řekla, tak také udělala. Hned druhý den po premiéře filmu Tlumočník odvezla Olga Menzelová (40)… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vít Olmer
Vít Olmer
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Tomáš Vorel st.
Tomáš Vorel st.