Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Oscarový režisér Menzel přiznal: S Olgou a dětmi žijeme odděleně! Oscarový režisér Menzel přiznal: S Olgou a dětmi žijeme odděleně! Tolerance. Bez té by manželství Jiřího Menzela (78) a Olgy Menzelové (38) nemohlo vůbec existovat.… číst článek
Menzelová má další "miminko": Menzel odpočíval v kočárku! Menzelová má další "miminko": Menzel odpočíval v kočárku! Rodinný výlet v parku ho unavil. Jiří Menzel (78) má rád svůj prostor. I proto bydlí se svojí manželkou… číst článek
Menzelová šla po 8 letech mlžení s pravdou ven: Takhle nám lhali! Menzelová šla po 8 letech mlžení s pravdou ven: Takhle nám lhali! Poprvé promluvila o manželské nevěře. Žena režiséra Jiřího Menzela (78) Olga (38) dlouho mlžila o… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Omar  Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek