Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Menzelová s Brabcem a jejich dcerou v kině: Jako spokojená rodina! Menzelová s Brabcem a jejich dcerou v kině: Jako spokojená rodina! Jen málokdo má takové štěstí, že si vytvoří dvě rodiny jako Olga Menzelová (38). Když chce její dcera… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Freimanová slaví 61! Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Freimanová slaví 61! 61. narozeniny dnes slaví herečka Veronika Freimanová. Přejeme všechno… číst článek
Oscarový režisér Menzel přiznal: S Olgou a dětmi žijeme odděleně! Oscarový režisér Menzel přiznal: S Olgou a dětmi žijeme odděleně! Tolerance. Bez té by manželství Jiřího Menzela (78) a Olgy Menzelové (38) nemohlo vůbec existovat.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský