Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Olga Menzelová na premiéře: Proč nechtěla vidět manžela?! Olga Menzelová na premiéře: Proč nechtěla vidět manžela?! Všichni ho chválí za výjimečný herecký výkon. Od manželky Olgy Menzelové (40) se ale zatím pochvaly… číst článek
Menzelová sama jen s dcerami: Každý vztah má svoje fáze... Menzelová sama jen s dcerami: Každý vztah má svoje fáze... Ač má tahle dáma krásná dítka od dvou otců, doma žádného z nich kupodivu nemá.  A půvabná producentka… číst článek
Menzelová o dětech a jejich dvou otcích: Jirku mrzí, že na to nepřišel dřív Menzelová o dětech a jejich dvou otcích: Jirku mrzí, že na to nepřišel dřív Jelikož Jiří Menzel (79) nikdy nechtěl mít děti, tak jeho žena Olga (40) poprvé otěhotněla s jeho… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček