Veronika Freimanová

Datum narození: 24.9.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Freimanová je populární česká herečka známá z řady filmů a seriálů. Jejím životním partnerem byl režisér Jaroslav Brabec, se kterým žila 30 let.

Veronika Freimanová nabírala první herecké zkušenosti už během studií Státní konzervatoře. Do roku 1993 hrála v Činoherním klubu, který vyměnila za Divadlo Bez zábradlí a Divadlo U hasičů. Prkna ji nesla v dramatech Blbec k večeři, Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu i ve hře Každý rok ve stejnou dobu.

Veronika Freimanová je známá i z televizních obrazovek. Televize jí nabídla role v pohádkách Spící princ, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku i v Čertově švagrovi. Neminuly ji seriály Četnické humoresky, Hraběnky a Vyprávěj ani psychologický snímek Lorna a Ted. V roce 2012 získala Veronika Freimanová zlaté zrcátko ankety TýTý v kategorii nejlepší herečka. Krom toho je patronkou občanského sdružení Luka pomáhající handicapovaným lidem.

Veronika Freimanová vychovala s Jaroslavem Brabcem dcery Terezu a Markétu. V roce 2008 se kvůli jeho nevěřeOlgou Menzelovou, manželkou režiséra Jiřího Menzela, rozvedli.

Veronika Freimanová se poté zamilovala do jihočeského architekta Vladimíra Boučka. Manželství se nezalekla ani napodruhé, Boučka si vzala v roce 2013.

 

Články o celebritě

Herec Karel Heřmánek (70): Bojuje proti vystěhování! Herec Karel Heřmánek (70): Bojuje proti vystěhování! Tohle je noční můra. Principál Divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek (70) nemá jistotu, že bude mít… číst článek
Noční můra Heřmánka: Boj o holé přežití Noční můra Heřmánka: Boj o holé přežití Vše je v rukou magistrátu! Český herec a principál Divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek (70) nemá… číst článek
Děsivé tajemství Freimanové: Smrt v rodině rozpoutala masakr Děsivé tajemství Freimanové: Smrt v rodině rozpoutala masakr Dvaašedesátiletá herečka měla dědečka Ladislava Preiningera, jehož s ostatními důstojníky zavraždili… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová