Veronika Freimanová

Datum narození: 24.9.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Freimanová je populární česká herečka známá z řady filmů a seriálů. Jejím životním partnerem byl režisér Jaroslav Brabec, se kterým žila 30 let.

Veronika Freimanová nabírala první herecké zkušenosti už během studií Státní konzervatoře. Do roku 1993 hrála v Činoherním klubu, který vyměnila za Divadlo Bez zábradlí a Divadlo U hasičů. Prkna ji nesla v dramatech Blbec k večeři, Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu i ve hře Každý rok ve stejnou dobu.

Veronika Freimanová je známá i z televizních obrazovek. Televize jí nabídla role v pohádkách Spící princ, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku i v Čertově švagrovi. Neminuly ji seriály Četnické humoresky, Hraběnky a Vyprávěj ani psychologický snímek Lorna a Ted. V roce 2012 získala Veronika Freimanová zlaté zrcátko ankety TýTý v kategorii nejlepší herečka. Krom toho je patronkou občanského sdružení Luka pomáhající handicapovaným lidem.

Veronika Freimanová vychovala s Jaroslavem Brabcem dcery Terezu a Markétu. V roce 2008 se kvůli jeho nevěřeOlgou Menzelovou, manželkou režiséra Jiřího Menzela, rozvedli.

Veronika Freimanová se poté zamilovala do jihočeského architekta Vladimíra Boučka. Manželství se nezalekla ani napodruhé, Boučka si vzala v roce 2013.

 

Články o celebritě

Krásná Ina z Nemocnice na kraji města: Ženy mě nenáviděly! Krásná Ina z Nemocnice na kraji města: Ženy mě nenáviděly! Herectví pověsila představitelka krásné a mlčenlivé Iny z Dietlova legendárního seriálu Nemocnice… číst článek
Veronika Freimanová: Jakmile mi to venku začne klouzat, tak se děsím Veronika Freimanová: Jakmile mi to venku začne klouzat, tak se děsím Venku je krásná, ukázková zima, sníh a mráz jsou na denním pořádku. Takovouhle zimu jsme si už dlouho… číst článek
Veronika Freimanová prozradila, kde si s manželem užívají soukromí! Veronika Freimanová prozradila, kde si s manželem užívají soukromí! Konec roku byl pro Veroniku Freimanovou (61) hektický. V divadle byl neustále někdo nemocný, a tak… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán