Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Známí herci, režiséři a scenáristé se o víkendu hodili do gala a vyrazili na slavnostní předávání… číst článek
Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Nejen v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se sympatický herec Miroslav Etzler (53) těší na příchod… číst článek
Herec z Ordinace Daniel Krejčík tvrdí: Stropnický je můj milenec! Herec z Ordinace Daniel Krejčík tvrdí: Stropnický je můj milenec! O svém soukromí mladý politik Matěj Stropnický (34) ze zásady mlčí. Až nyní exkluzivně pro Blesk… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala