Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Etzlerova těhotná blondýnka má v 5. měsíci nahoře 10 kilo! Herec ji vykrmuje Etzlerova těhotná blondýnka má v 5. měsíci nahoře 10 kilo! Herec ji vykrmuje Sám hubne, ale svou přítelkyni, s níž čeká čtvrtého potomka, slušně vykrmuje! Herec Miroslav Etzler… číst článek
Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Známí herci, režiséři a scenáristé se o víkendu hodili do gala a vyrazili na slavnostní předávání… číst článek
Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Nejen v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se sympatický herec Miroslav Etzler (53) těší na příchod… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Jan Cina
Jan Cina
zobrazit profil Petra Bučková
Petra Bučková
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová