Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Ceny filmové kritiky: Bydžovská s batohem, Majer s novou přítelkyní a Plodková v podivných šatech Známí herci, režiséři a scenáristé se o víkendu hodili do gala a vyrazili na slavnostní předávání… číst článek
Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Etzler bude počtvrté tátou: Jeho partnerka je v 5. měsíci těhotenství! Nejen v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se sympatický herec Miroslav Etzler (53) těší na příchod… číst článek
Herec z Ordinace Daniel Krejčík tvrdí: Stropnický je můj milenec! Herec z Ordinace Daniel Krejčík tvrdí: Stropnický je můj milenec! O svém soukromí mladý politik Matěj Stropnický (34) ze zásady mlčí. Až nyní exkluzivně pro Blesk… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk