Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herečka Zuzana Bydžovská slaví 55. narozeniny! Ťukněte si s celebritou! Herečka Zuzana Bydžovská slaví 55. narozeniny! Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka tří Českých lvů a členka souboru… číst článek
Eva Holubová po dlouhé době vyvedla manžela! A překvapivě vůbec neřádila Eva Holubová po dlouhé době vyvedla manžela! A překvapivě vůbec neřádila Herečka Eva Holubová (57) většinou vyráží do společnosti sama nebo se svou dcerou. Na premiéru muzikálu… číst článek
Proutník Etzler (51): Nevěra se mu krutě vymstila! Proutník Etzler (51): Nevěra se mu krutě vymstila! Svou první manželku Zuzanu Bydžovskou (54) opustil kvůli Vilmě Cibulkové (53). Podvedená žena ale… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon