Mirka Čejková

Datum narození: 6.7.1963
Místo narození: Praha
Profese: moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalá novinářka a moderátorka, která byla svého času nejpopulárnější osobností televizních obrazovek. Posléze však její kariéra upadala a bylo o ní spíše slyšet v souvislosti s jejími problematickými partnery.

Mirka Čejková vystudovala pražskou VŠCHT. Po revoluci se zúčastnila konkurzu na post moderátorky v tehdejší Československé televizi (později České televize) a začala hlásit zprávy. Největší popularitu  získala ale až za svého působení v televizi NOVA. Společně se svým tehdejším kolegou, kterým byl Pavel Zuna, byli zvoleni nejpopulárnější zpravodajskou dvojicí. Kvůli snaze zachránit své druhé manželství dala výpověď a odcestovala za svým manželem do Ameriky.

Mirka Čejková byla třikrát vdaná, ale ani jedno z manželství nedopadlo dobře. Prvním manželem byl její spolužák z vysoké školy Tomáš Všetečka, kterého si vzala ve 24 letech. Později s ním má své první dítě dceru Petru, která je bohužel mentálně postižená. Tato skutečnost významně ovlivní celý její život.

Jejím druhým manželem byl golfista Alex Čejka, se kterým má dva syny Alexe a Felixe. Ani toto manželství nevydrželo. Navíc ho zakončil velmi drsný a vleklý rozvod a tahanice o děti i majetek. Mirka Čejková nakonec na svém bývalém manželovi vysoudila alimenty ve výši 270 000 korun měsíčně.

Jejím třetím životním partnerem byl podnikatel Marek Vít. Ten byl odsouzen za zpronevěru do vězení. Mirka si ho vzala za muže v roce 2005 ve věznici ve Všehrdech. Po třech letech, ale následoval rozvod.

Mirka Čejková dlouhodobě aktivně podporuje sdružení pro mentálně postižené Oáza a ProFem, což je konzultační středisko pro ženské projekty.