Simona Chytrová

Datum narození: 13.7.1962
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Simona Chytrová je známá česká herečka, která hrála ve filmech jako Tankový prapor, Playgirls nebo Bony a klid 2. Jejím manželem je režisér Vít Olmer.

Už v pěti letech se Simona Chytrová dala na gymnastiku. O pár let později ji vybrali do elitního týmu, který vedla trenérská legenda Věra Čáslavská. Svá precizní salta předvedla Chytrová i na Mistrovství světa roku 1975. A vyhrála. To jí ale nestačilo. Chtěla být ještě lepší. Proto stále hubla. S diagnostikovanou anorexií, kdy vážila něco pod 40 kilo, nastoupila léčbu v České Lípě. Mistrovství života nakonec vyhrála také.

Simona Chytrová poté s gymnastikou skončila. Po gymnáziu chtěla  hrát a divadlo Semafor jí dalo zelenou na osm let. Do tamních inscenací začala navrhovat i kostýmy. V roce 1987 odjela se  souborem do Moskvy, kde se s ní seznámil její budoucí manžel, režisér Vít Olmer. Vzali se o pět let později a mají syna Víta.

Simona Chytrová hrála kromě divadla i v několika filmech. Do mnoha z nich si ji vybral právě manžel. Plachou dívku si zahrála ve filmu Playgirls, kde se objevili i Jiří Pomeje nebo Bronislav Poloczek. Ukázala se i v bláznivé komedii Ještě větší blbec, než jsme čekali s Romanem Skamenem, Janem Přeučilem nebo Tomášem Töpferem. Nejslavnější role ale přišla s Tankovým praporem, kde ztvárnila mladou ženu nadporučíka Pinkase. Mezi její poslední filmy patří Vůně kávy (2011), Lehká jako dech (2013) a Bony a klid 2 (2014). Zúčastnila se také kulinářské show VIP Prostřeno.

Simona Chytrová se také pustila do politiky. Je členkou strany Věci veřejné. Do politiky se pokoušela vstoupit, když v komunálních volbách v roce 2010 kandidovala ještě jako nestraník za Věci veřejné do Zastupitelstva Městské části Praha 5, ale neuspěla. Na sjezdu Věcí veřejných v lednu 2014 v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala na 2. místě kandidátky Věcí veřejných, ale opět neuspěla.