Simona Chytrová

Datum narození: 13.7.1962
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Simona Chytrová je známá česká herečka, která hrála ve filmech jako Tankový prapor, Playgirls nebo Bony a klid 2. Jejím manželem je režisér Vít Olmer.

Už v pěti letech se Simona Chytrová dala na gymnastiku. O pár let později ji vybrali do elitního týmu, který vedla trenérská legenda Věra Čáslavská. Svá precizní salta předvedla Chytrová i na Mistrovství světa roku 1975. A vyhrála. To jí ale nestačilo. Chtěla být ještě lepší. Proto stále hubla. S diagnostikovanou anorexií, kdy vážila něco pod 40 kilo, nastoupila léčbu v České Lípě. Mistrovství života nakonec vyhrála také.

Simona Chytrová poté s gymnastikou skončila. Po gymnáziu chtěla  hrát a divadlo Semafor jí dalo zelenou na osm let. Do tamních inscenací začala navrhovat i kostýmy. V roce 1987 odjela se  souborem do Moskvy, kde se s ní seznámil její budoucí manžel, režisér Vít Olmer. Vzali se o pět let později a mají syna Víta.

Simona Chytrová hrála kromě divadla i v několika filmech. Do mnoha z nich si ji vybral právě manžel. Plachou dívku si zahrála ve filmu Playgirls, kde se objevili i Jiří Pomeje nebo Bronislav Poloczek. Ukázala se i v bláznivé komedii Ještě větší blbec, než jsme čekali s Romanem Skamenem, Janem Přeučilem nebo Tomášem Töpferem. Nejslavnější role ale přišla s Tankovým praporem, kde ztvárnila mladou ženu nadporučíka Pinkase. Mezi její poslední filmy patří Vůně kávy (2011), Lehká jako dech (2013) a Bony a klid 2 (2014). Zúčastnila se také kulinářské show VIP Prostřeno.

Simona Chytrová se také pustila do politiky. Je členkou strany Věci veřejné. Do politiky se pokoušela vstoupit, když v komunálních volbách v roce 2010 kandidovala ještě jako nestraník za Věci veřejné do Zastupitelstva Městské části Praha 5, ale neuspěla. Na sjezdu Věcí veřejných v lednu 2014 v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala na 2. místě kandidátky Věcí veřejných, ale opět neuspěla.

 

Články o celebritě

Režisér Olmer po transplantaci jater: s chutí pije víno Režisér Olmer po transplantaci jater: s chutí pije víno Režisér Vít Olmer (72) odmítá zákazy lékařů a dál pije. Na venkovní zahrádce ve společnosti manželky… číst článek
Daniela Šinkorová způsobila poprask mezi kolegy: Výčitky! Kvůli anorexii? Daniela Šinkorová způsobila poprask mezi kolegy: Výčitky! Kvůli anorexii? Kdyby přišel větší vítr, měla by Daniela Šinkorová (42) co dělat, aby ji neodfoukl! Na kost vychrtlá… číst článek
Bývalá anorektička Simona Chytrová (51): Rozvášnila se a ukázala rozkrok! Bývalá anorektička Simona Chytrová (51): Rozvášnila se a ukázala rozkrok! Herečka a bývalá gymnastka Simona Chytrová 51v sobě bývalou sportovkyni nezapře. Na křtu filmu Body… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková