Vít Olmer

Datum narození: 19.6.1942
Místo narození: Praha
Profese: herec, scenárista, spisovatel, režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech, hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou je herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od sedmdesátých let začal Vít Olmer i s filmovou režií. Herečka a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová s ním má syna Víta.

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jako by šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistojistě nedosáhly.

Kromě scénářů píše Vít Olmer i knihy a učí na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu. S Chytrovou se seznámil v Moskvě. Žijí spolu přes dvacet let. Z předchozího manželství má Olmer syna Matěje. Syn Filip tragicky zahynul.

 

Články o celebritě

Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Slavný režisér Vít Olmer (72), který má na svědomí například komedie Tankový prapor nebo Bony a klid,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Princezny Laurinová  a Kuklová slaví narozeniny Ťukněte si s celebritou! Princezny Laurinová a Kuklová slaví narozeniny 45. a 49. narozeniny dnes slaví herečky Sabina Laurinová a Michaela Kuklová. Přejeme všechno… číst článek
Svěrák kontra Olmer: Nenávist kvůli sexu s krásnou herečkou! Svěrák kontra Olmer: Nenávist kvůli sexu s krásnou herečkou! Když si Zdeněk Svěrák (80) pustil v rádiu pusu na špacír ohledně zrady Víta Olmera (73). Zřejmě nečekal,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek
zobrazit profil Woody Allen
Woody Allen
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Petr Jákl
Petr Jákl