Vít Olmer

Datum narození: 19.6.1942
Místo narození: Praha
Profese: herec, scenárista, spisovatel, režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech, hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou je herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od sedmdesátých let začal Vít Olmer i s filmovou režií. Herečka a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová s ním má syna Víta.

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jako by šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistojistě nedosáhly.

Kromě scénářů píše Vít Olmer i knihy a učí na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu. S Chytrovou se seznámil v Moskvě. Žijí spolu přes dvacet let. Z předchozího manželství má Olmer syna Matěje. Syn Filip tragicky zahynul.

 

Články o celebritě

Pohřeb diskokrále Ivana Jonáka (†59): Přišel vdovec po Bartošové i týraná žena od Macury! Pohřeb diskokrále Ivana Jonáka (†59): Přišel vdovec po Bartošové i týraná žena od Macury! Odpykal si osmnáctiletý trest za objednávku vraždy manželky a pouhé dva roky (přesně… číst článek
Smrt Jonáka (†59): Jeho bývalého kamaráda Skamene to nezajímá, Olmer s Pergnerovou na pohřeb nepůjdou Smrt Jonáka (†59): Jeho bývalého kamaráda Skamene to nezajímá, Olmer s Pergnerovou na pohřeb nepůjdou Herec Roman Skamene (61) se s Ivanem Jonákem (†59) velmi dobře znal. Ale před pěti lety se rozhádali.… číst článek
Šok! Herečka Martina Adamcová (49) přiznává: Pro roli četařky Babinčákové se musela nechat osahávat od režiséra Šok! Herečka Martina Adamcová (49) přiznává: Pro roli četařky Babinčákové se musela nechat osahávat od režiséra Jednunu ze svých nejvýznamnějších rolí získala Martina Adamcová (49) díky režiséru Vítu Olmerovi… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil František Filip
František Filip
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský