Vít Olmer

Datum narození: 19.6.1942
Místo narození: Praha
Profese: herec, scenárista, spisovatel, režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech, hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou je herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od sedmdesátých let začal Vít Olmer i s filmovou režií. Herečka a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová s ním má syna Víta.

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jako by šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistojistě nedosáhly.

Kromě scénářů píše Vít Olmer i knihy a učí na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu. S Chytrovou se seznámil v Moskvě. Žijí spolu přes dvacet let. Z předchozího manželství má Olmer syna Matěje. Syn Filip tragicky zahynul.

 

Články o celebritě

Svěrák kontra Olmer: Nenávist kvůli sexu s krásnou herečkou! Svěrák kontra Olmer: Nenávist kvůli sexu s krásnou herečkou! Když si Zdeněk Svěrák (80) pustil v rádiu pusu na špacír ohledně zrady Víta Olmera (73). Zřejmě nečekal,… číst článek
Četařce Babinčákové z Tankového praporu je 50! Adamcová slavila vybíráním popelnic Četařce Babinčákové z Tankového praporu je 50! Adamcová slavila vybíráním popelnic Hvězda filmu Tankový prapor, ve kterém si zahrála vnadnou četařku Babinčákovou, na svou profesi nezanevřela… číst článek
Slavné partnerky oslavence Zdeňka Svěráka: Zklamání i vášnivý poměr! Slavné partnerky oslavence Zdeňka Svěráka: Zklamání i vášnivý poměr! Scenárista, spisovatel a hlavně herec Zdeněk Svěrák slaví osmdesátiny. Přestože má pověst velkého… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová