Michal Jagelka

Michal Jagelka

Datum narození: 17.4.1977
Místo narození: Praha
Profese: moderátor, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slavný český dabér, moderátor, hlasatel a už i spisovatel Michal Jagelka je registrovaným partnerem Aleše Cibulky.

Michal Jagelka má patent na DiCapria. Dabuje ho totiž ve všech filmech, které tento americký herec natočí. Krom dabingu, kde patří mezi špičku, se věnuje Michal Jagelka  i herectví, moderování nebo politice. Dnes dělá hlasatele v rádiu a píše. Po mnohaleté známosti si tajně vzal Aleše Cibulku, moderátora České televize.

V roce 1992 nastoupil Jagelka na pražskou konzervatoř, kterou o sedm let později úspěšně absolvoval. Během studia si udělal malou přestávku na cestování a sběr prvních hereckých zkušeností. Vystupoval například v Národním divadle v Praze v inscenaci Smrt Hippodamie. Kromě konzervatoře studoval i práva na Karlově universitě.

S dabingem začal Michal Jagelka už ve dvanácti letech. Kromě DiCapria propůjčil hlas i Mattu Damonovi nebo Orlandu Bloomovi, elfímu ostrostřelci z Pána Prstenů. Za více než dvacetiletou praxi nadaboval Jagelka více než tisíc postav z filmů a seriálů. Za dabing získal v roce 2010 Cenu Miroslava Moravce.

Pravidelně se také objevoval na televizních obrazovkách. V motoristickém magazínu, ranních snídaňových show nebo v seriálu Hospoda či Ulice. Zahrál si v Kameňáku i v pohádce Z pekla štěstí, obojí od režiséra Zdeňka Trošky.

Jagelku baví cestování, příroda, hudba, vaření nebo politika. V roce 2006 kandidoval za ODS do zastupitelstva Prahy 9. Ano mu řekl Aleš Cibulka po sedmileté známosti. Registrované partnerství uzavřeli v roce 2008.

 

 

Články o celebritě

Jagelka se vrací na Novu! Jagelka se vrací na Novu! PRAHA – Neúspěšný kandidát na starostu Prahy 9 a televizní moderátor a herec Michal Jagelka (29)… číst článek
Herec Jagelka kandiduje na starostu Herec Jagelka kandiduje na starostu Michal Jagelka věší na hřebík svou hereckou kariéru. Na podzim chce kandidovat na místo starosty číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres
zobrazit profil Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely