Michal Jagelka

Datum narození: 17.4.1977
Místo narození: Praha
Profese: moderátor, dabér, herec, politik
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Jagelka je slavný český moderátor, dabér, herec, politik a hlasatel. Žije v registrovaném partnerství s jiným moderátorem, Alešem Cibulkou.

Michal Jagelka patří ke špičce českého dabingu. Má patent na Leonarda DiCapria, kterého dabuje ve všech filmech, které tento americký herec natočí. Krom dabingu se věnuje i herectví, moderování nebo politice. Dnes dělá hlasatele v rádiu a píše. Po sedmileté známosti si v roce 2008 tajně vzal Aleše Cibulku, moderátora České televize.

Michal Jagelka nastoupil v roce 1992 na pražskou konzervatoř, kterou o sedm let později úspěšně absolvoval. Během studia si udělal malou přestávku na cestování a sběr prvních hereckých zkušeností. Vystupoval například v Národním divadle v Praze v inscenaci Smrt Hippodamie. Kromě konzervatoře studoval i práva na Karlově universitě.

S dabingem začal Michal Jagelka už ve dvanácti letech. Kromě DiCapria propůjčil hlas i Mattu Damonovi nebo Orlandu Bloomovi, elfímu ostrostřelci z Pána Prstenů. Za více než dvacetiletou praxi nadaboval více než tisíc postav z filmů a seriálů. Za dabing získal v roce 2010 Cenu Miroslava Moravce. Je také součástí války v dabingu, kde proti sobě stojí nahrávací studia a herci. Kvůli ní přišel o kšefty nejen Jagelka, ale i třeba Valérie Zawadská, Martin Stránský, Nela Boudová, Vladimír Brabec, Petr Rychlý nebo Jiří Lábus.

Michal Jagelka se také pravidelně objevoval na televizních obrazovkách. V motoristickém magazínu, ranních snídaňových show nebo v seriálu Hospoda či Ulice. Zahrál si v Kameňáku i v pohádce Z pekla štěstí, obojí od režiséra Zdeňka Trošky.

Michala Jagelku baví cestování, příroda, hudba, vaření nebo politika. Od roku 2000 byl členem Občanské demokratické strany, po dvou letech se stal členem Oblastní rady ODS Prahy 9 a od března 2006 byl místopředsedou oblasti. V roce 2006 kandidoval za Občanskou demokratickou stranu jako lídr kandidátky do zastupitelstva Městské části Praha 9.

 

 

Články o celebritě

Aleš Cibulka a Michal Jagelka: Tajná svatba! Aleš Cibulka a Michal Jagelka: Tajná svatba! Dva oblíbení moderátoři a dlouholetí partneři Aleš Cibulka (31) a Michal Jagelka (31) si po sedmiletém… číst článek
Jagelka zachránil ´Snídani´ Jagelka zachránil ´Snídani´ To tu ještě nebylo! Michal Jagelka bude Snídani s Novou moderovat čtrnáct dní s kolegyněmi sám. Ostatní… číst článek
Jagelka se vrací na Novu! Jagelka se vrací na Novu! PRAHA – Neúspěšný kandidát na starostu Prahy 9 a televizní moderátor a herec Michal Jagelka (29)… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák