Martin Dejdar

Datum narození: 11.3.1965
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: herec, moderátor, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Martin Dejdar je známý a populární český herec, producent, moderátor, komik a dabér. Je známý především díky působení seriálům Zdivočelá země a Comeback.

Martin Dejdar absolvoval DAMU v Praze a později nastoupil do klubového divadla Studio Ypsilon. Zde se stal kolegou herců jako je například Jiří Lábus nebo Oldřich Kaiser. Postupem času hostoval ve spoustě pražských divadel například v Realistickém divadle, kde byl součástí her Othello, Sluha dvou pánů nebo Anna Karenina.

První filmová hlavní role Martina Dejdara přišla s muzikálem Šakalí léta. Po tomto filmu následovaly role ve filmech Amerika, Učitel tance (za kterého obdržel Českého lva), Slunce, seno, erotika, Proč a Příliš hlučná samota. Martin Dejdar si zahrál také v seriálech, například Zdivočelá země, Konec velkých prázdnin, Poslední sezona nebo Comeback.

Martin Dejdar se jako zábavný moderátor osvědčil v televizních pořadech Šance, Ptákoviny, Vaše velká premiéra a Na vlastní nebezpečí. S Tomášem Měcháčkem potom uváděli pořad VylomeninyDejdar je také producent. Koprodukoval film Panství z roku 1999 a byl producentem filmu Eliška má ráda divočinu.

Většina televizních diváků má Dejdarův hlas spojený s animovanou postavou Barta Simpsona v americkém seriálu Simpsonovi. Jako dabér propůjčil Martin Dejdar svůj hlas mj. postavě mluvícího myšáka ve filmu Myšák Stuart Little. Připomněl se také porotcováním druhého i třetího ročníku soutěže Československo má talent na Primě.

Martin Dejdar má se svou manželkou Danielou dvě děti - syna Matěje a dceru Sáru. Jeho švagr je šéfem gangu, který unášel bohaté podnikatele, Michael Šváb.

 

Články o celebritě

Libor Bouček: Nervy kvůli Dejdarovi! Libor Bouček: Nervy kvůli Dejdarovi! Na Nově dnes poběží druhý díl Chart show, kterou moderuje Libor Bouček (36)! Ten doufá, že se pořadu… číst článek
Ondřej Ruml z třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas: Doma vaří v lodičkách! Ondřej Ruml z třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas: Doma vaří v lodičkách! Už v neděli vypukne třetí řada zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Kostymérky měly největší… číst článek
Tvoje tvář má známý hlas 3: Dvě zranění během jediného natáčení! Tvoje tvář má známý hlas 3: Dvě zranění během jediného natáčení! Už tuto neděli vypukne třetí řada oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas. Natáčení se však neobešlo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Kroner
Ján Kroner
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová