Petra Jungmanová

Datum narození: 11.7.1971
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Za svou práci byla herečka, zpěvačka a moderátorka Petra Jungmanová oceněna betonovou kachlí. V roce 2000 do ní otiskla své dlaně a stala se pevnou částí Chodníku slávy před Městským divadlem v Brně. A nebylo to ocenění poslední. Manžel a otec jejích dětí Vladimír Dlouhý ji v roce 2010 zemřel na rakovinu.

Už od mládí ráda tancovala a zpívala. Během studia na pedagogické škole v Berouně byla členkou skupiny Dekorace. Vydala s ní desku Noc Svatojánská a vystupovala na hudebních festivalech. Po škole rok učila na základní škole. Na brněnskou JAMU Petra Jungmanová nastoupila kvůli tanci. Hrát nechtěla, protože se styděla. Přesto nastoupila ve třetím ročníku do Městského divadla v Brně, kde účinkovala až do roku 2003.

Mezi její nejznámější role patří postava Harry v muzikálu Babylon. Za ni dostala i divadelní Cenu Thálie. V karlínském Hudebním divadle nastudovala hlavní postavu muzikálu My Fair Lady, kterou ztvárnila i na měsíčním turné v dalekém Japonsku. Kromě Brna hraje i v pražském Švandově divadle, v Rokoku nebo v Metru.

Své umění propůjčila herečka Jungmanová i mnoha filmovým a televizním rolím. Zahrála si v Brémské svobodě nebo Četnických humoreskách. Role mstitelky v detektivce Den, kdy nevyšlo slunce byla pro ni osudová. Nejenže za ni sklidila chválu diváků i kritiků, ale poznala díky ní svého budoucího manžela. Vladimír Dlouhý se s ní oženil v roce 2008, to už měli dvouleté syny Jana a Jiřího. Dlouhý zemřel na rakovinu, když jim byly čtyři.

Herečka Jungmanová hrála i v Duši jako kaviár nebo v Pravidlech lži. Ukázala se i v nekonečném seriálu Ulice. Věnuje se charitě a moderuje benefiční koncerty. Ráda chodí do sauny a miluje rozhled z koňského sedla.

 

Další Herci

zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková