David Beran

Datum narození: 26.9.1967
Profese: finanční investor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Nejdřív prodával kopírky. Pak vydělal miliardy. Po gymnáziu nastoupil David Beran na biochemii Přírodovědecké fakulty v Praze. Ke státnicím ale nepřišel. Místo toho začal podnikat. Kromě prodeje kopírek, se kterým začínal v roce 1991, investoval do různých podniků.

Začínal s málem, ale časem se jeho jmění vyšplhalo až ke dvaceti miliardám korun (takže se řadí mezi nejbohatší Čechy, podobně jako Andrej Babiš či Zdeněk Bakala). Kvůli mnoha soudním i arbitrážním sporům a rozkolům mezi obchodními partnery ale o zhruba polovinu pohádkového bohatství David Beran přišel. Čelil k tomu i obviněním z daňových úniků, do jeho firem dokonce napochodovalo speciální komando policejních zakuklenců. Nakonec však státní zástupce jeho stíhání zrušil.

Beran patří se svou finanční skupinou Profireal Group stále mezi nejbohatší Čechy. Podniká jak v Česku, tak na Slovensku, v Polsku nebo Rumunsku. Jeho dlouholetou partnerkou je Miss České republiky pro rok 1997 Terezie Dobrovolná, která mu porodila dvě dcery. Z předchozího manželství má David Beran ještě syna.

 

Články o celebritě

Další Finančníci

zobrazit profil Jan Leitner
Jan Leitner
zobrazit profil Tomáš Pitr
Tomáš Pitr
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter
zobrazit profil Marek Vít
Marek Vít
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Daniel Bezoušek
Daniel Bezoušek
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek
zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka