David Beran

Datum narození: 26.9.1967
Profese: finanční investor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Nejdřív prodával kopírky. Pak vydělal miliardy. Po gymnáziu nastoupil David Beran na biochemii Přírodovědecké fakulty v Praze. Ke státnicím ale nepřišel. Místo toho začal podnikat. Kromě prodeje kopírek, se kterým začínal v roce 1991, investoval do různých podniků.

Začínal s málem, ale časem se jeho jmění vyšplhalo až ke dvaceti miliardám korun (takže se řadí mezi nejbohatší Čechy, podobně jako Andrej Babiš či Zdeněk Bakala). Kvůli mnoha soudním i arbitrážním sporům a rozkolům mezi obchodními partnery ale o zhruba polovinu pohádkového bohatství David Beran přišel. Čelil k tomu i obviněním z daňových úniků, do jeho firem dokonce napochodovalo speciální komando policejních zakuklenců. Nakonec však státní zástupce jeho stíhání zrušil.

Beran patří se svou finanční skupinou Profireal Group stále mezi nejbohatší Čechy. Podniká jak v Česku, tak na Slovensku, v Polsku nebo Rumunsku. Jeho dlouholetou partnerkou je Miss České republiky pro rok 1997 Terezie Dobrovolná, která mu porodila dvě dcery. Z předchozího manželství má David Beran ještě syna.

 

Další Finančníci

zobrazit profil Viktor Kožený
Viktor Kožený
zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch
zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Tomáš Petera
Tomáš Petera
zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Miroslav Singer
Miroslav Singer
zobrazit profil Tomáš Pitr
Tomáš Pitr