Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Zákulisí Ohnivýho kuřete: Jídlo vyhazují do popelnic! Zákulisí Ohnivýho kuřete: Jídlo vyhazují do popelnic! Tisíce chlebíčků a hektolitry piva snědly a vypily hvězdy Ohnivýho kuřete, který dnes slaví jubilejní… číst článek
Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Účast v Tváři ho připravila o práci. Herec Martin Dejdar (52) už nebude kapitánem jednoho z týmů… číst článek
Vilma Cibulková (54): Jak se chodím pást... Vilma Cibulková (54): Jak se chodím pást... Oblíbený seriál Ohnivý kuře se dočkal už stého dílu a stále do něj přibývají nové postavy. Jednou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall