Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Herec Ondřej Pavelka: Jsem hovado a estébák! Herec Ondřej Pavelka: Jsem hovado a estébák! Ze sympaťáka v reálu prudičem před kamerou! V toho se kvůli seriálu Ohnivý kuře proměnil Ondřej Pavelka… číst článek
Dolanský z Ohnivého kuřete: Pec na chleba za 20 tisíc! Dolanský z Ohnivého kuřete: Pec na chleba za 20 tisíc! Role kuchaře Buráka z primáckého seriálu Ohnivé kuře mu zřejmě pořádně vlezla do hlavy. Jan Dolanský… číst článek
Jiří Krampol zuří: Sebrali mu životní roli! Jiří Krampol zuří: Sebrali mu životní roli! Takhle rozčilený dlouho nebyl! Herce Jiřího Krampola (78) vytočilo, jakým způsobem se zachází s kultovním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík