Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Party Ohnivýho kuřete: Brousek opět propadl závislosti, Dolanský se nepustil piva Party Ohnivýho kuřete: Brousek opět propadl závislosti, Dolanský se nepustil piva Vypadalo to, že Otakar Brousek ml. (57) svou závislost na cigaretách překoná. Ale bohužel se tak… číst článek
Pánská jízda Dolanského: S Vodochodským a Mahdalem se mažou zevnitř na jachtě! Pánská jízda Dolanského: S Vodochodským a Mahdalem se mažou zevnitř na jachtě! Jako skuteční piráti! Kolegové ze seriálu Ohnivý kuře Jan Dolanský (39), Zdeněk Mahdal (57) a kreativní… číst článek
Herec Ondřej Pavelka: Jsem hovado a estébák! Herec Ondřej Pavelka: Jsem hovado a estébák! Ze sympaťáka v reálu prudičem před kamerou! V toho se kvůli seriálu Ohnivý kuře proměnil Ondřej Pavelka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata