Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

10 českých celebrit, které by měly vrátit řidičák: Parkují na zákazu, chodníku i přechodu! 10 českých celebrit, které by měly vrátit řidičák: Parkují na zákazu, chodníku i přechodu! Parkují na zákazech zastavení, na chodníku, klidně zatarasí celý přechod pro chodce nebo s čistým… číst článek
Konkurenci chytá Rapl! Seriál ČT s „psycho“ detektivem ovládl pondělí Konkurenci chytá Rapl! Seriál ČT s „psycho“ detektivem ovládl pondělí Pondělní večer patřil detektivnímu seriálu Rapl. Opět si dokázal získat největší publikum. Nový krimiseriál… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková