Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Miroslav Etzler shodil 18 kilo: Měl jsem játra zarostlá tukem! Miroslav Etzler shodil 18 kilo: Měl jsem játra zarostlá tukem! Potkali jsme se před Divadlem Broadway, kde měl za chvilku stát na jevišti jako režisér Kohoutek… číst článek
Unikátní snímky celebrit a pejsků: Pomůžete? Unikátní snímky celebrit a pejsků: Pomůžete? Slušivé koncertní róby či herecké kostýmy vyměnili za rytířskou zbroj. Lucie Bílá (52), Martin Zounar… číst článek
Velké přátelství Lenky Vlasákové a Elišky Křenkové: Na kolonádě ruku v ruce! Velké přátelství Lenky Vlasákové a Elišky Křenkové: Na kolonádě ruku v ruce! Společná práce pomohla dvěma herečkám, aby k sobě našly cestu a navázaly poměrně blízké přátelství.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová