Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Jiří Krampol zuří: Sebrali mu životní roli! Jiří Krampol zuří: Sebrali mu životní roli! Takhle rozčilený dlouho nebyl! Herce Jiřího Krampola (78) vytočilo, jakým způsobem se zachází s kultovním… číst článek
Zákulisí Ohnivýho kuřete: Jídlo vyhazují do popelnic! Zákulisí Ohnivýho kuřete: Jídlo vyhazují do popelnic! Tisíce chlebíčků a hektolitry piva snědly a vypily hvězdy Ohnivýho kuřete, který dnes slaví jubilejní… číst článek
Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Účast v Tváři ho připravila o práci. Herec Martin Dejdar (52) už nebude kapitánem jednoho z týmů… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica