Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Dejdar z Tváře přišel o kšeft: Kvůli jednomu podpisu ho v oblíbené show neuvidíte! Účast v Tváři ho připravila o práci. Herec Martin Dejdar (52) už nebude kapitánem jednoho z týmů… číst článek
Vilma Cibulková (54): Jak se chodím pást... Vilma Cibulková (54): Jak se chodím pást... Oblíbený seriál Ohnivý kuře se dočkal už stého dílu a stále do něj přibývají nové postavy. Jednou… číst článek
O čem je druhá vánoční pohádka Slíbená princezna? Zlatovláska, jen s divnými jmény! O čem je druhá vánoční pohádka Slíbená princezna? Zlatovláska, jen s divnými jmény! Druhá premiérová pohádka České televize je natočena na motivy klasické Zlatovlásky Boženy Němcové.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Meg Ryan
Meg Ryan
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch