Lenka Dusilová

Datum narození: 28.12.1975
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Lenka Dusilová je česká populární zpěvačka a písničkářka. Je známá svým působením v kapelách Sluníčko, Pusa či Lucie. V současnosti je na sólové dráze.

Lenka Dusilová se poprvé předvedla na velkém pódiu v deseti letech. Na folkovém festivalu přednesla zhudebněnou báseň Jiřího Wolkera. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde vystupovala s vyhlášeným dětským sborem Bambini di Praga. Doma Dusilová chová šest sošek hudebních Andělů. Prvního si odnesla už v roce 1994 za vítězství v kategorii Objev roku. Čtyřikrát se stala zpěvačkou roku. Má za sebou bouřlivou minulost plnou alkoholu a drog.

Lenka Dusilová ve svých šestnácti letech založila svou první kapelu Sluníčko. Vydala s ní desku a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Pak poznala Lenka Dusilová zpěváka a svého pozdějšího partnera Davida Kollera. Spolupracovala s jeho kapelou Lucie jako doprovodná vokalistka a kytaristka. Její hlas můžeme slyšet v písních kapely Sen nebo Krev a Rock&Roll. Po rozpadu Sluníčka s ním založila skupinu Pusa, ve které dostala mnohem více prostoru.

V roce 2000 vydala Dusilová své první sólové album. A další velmi rychle přibývají. Nahrála na ně písně Vlčí oči, MukaPro tebeVýkřik nebo Holka magor, kterou pro ni napsal Daniel Landa. Ten jí i pomohl se dostat ze spárů nezřízeného života. Spolupracovala mimoto i s kapelou Čechomor a s hvězdným Václavem Neckářem.

Lenka Dusilová na svém americkém turné poznala v jednom klubu uměleckého skláře Martina Janeckého, se kterým se dala dohromady. Vztah na dálku se sice po osmi letech rozpadl, ale v květnu 2014 se jim narodil syn. 

 

Články o celebritě

Slavní přišli přivítat dalajlamu: Jeho svátost pohladila Anetu Langerovou po hlavě Slavní přišli přivítat dalajlamu: Jeho svátost pohladila Anetu Langerovou po hlavě V pondělí na Hradčanském náměstí v Praze vystoupil dalajlama, který přijel na 20. ročník mezinárodní… číst článek
Štěpánová i Smetana oslavují Havla. Lucernu zaplnily davy Štěpánová i Smetana oslavují Havla. Lucernu zaplnily davy V sobotu večer vrcholily oslavy 80. výročí narození Václava Havla. V Lucerně se sešlo symbolicky… číst článek
Posedmé u Miloše Zemana (71) již v neděli: 5 hlášek o umělcích i uprchlících Posedmé u Miloše Zemana (71) již v neděli: 5 hlášek o umělcích i uprchlících Prezident Miloš Zeman (71) nemá strach z konfrontace. Ať už jde o kohokoliv. A předvede to i v neděli… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion