Lenka Dusilová

Datum narození: 28.12.1975
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Lenka Dusilová je česká populární zpěvačka a písničkářka. Je známá svým působením v kapelách Sluníčko, Pusa či Lucie. V současnosti je na sólové dráze.

Lenka Dusilová se poprvé předvedla na velkém pódiu v deseti letech. Na folkovém festivalu přednesla zhudebněnou báseň Jiřího Wolkera. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde vystupovala s vyhlášeným dětským sborem Bambini di Praga. Doma Dusilová chová šest sošek hudebních Andělů. Prvního si odnesla už v roce 1994 za vítězství v kategorii Objev roku. Čtyřikrát se stala zpěvačkou roku. Má za sebou bouřlivou minulost plnou alkoholu a drog.

Lenka Dusilová ve svých šestnácti letech založila svou první kapelu Sluníčko. Vydala s ní desku a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Pak poznala Lenka Dusilová zpěváka a svého pozdějšího partnera Davida Kollera. Spolupracovala s jeho kapelou Lucie jako doprovodná vokalistka a kytaristka. Její hlas můžeme slyšet v písních kapely Sen nebo Krev a Rock&Roll. Po rozpadu Sluníčka s ním založila skupinu Pusa, ve které dostala mnohem více prostoru.

V roce 2000 vydala Dusilová své první sólové album. A další velmi rychle přibývají. Nahrála na ně písně Vlčí oči, MukaPro tebeVýkřik nebo Holka magor, kterou pro ni napsal Daniel Landa. Ten jí i pomohl se dostat ze spárů nezřízeného života. Spolupracovala mimoto i s kapelou Čechomor a s hvězdným Václavem Neckářem.

Lenka Dusilová na svém americkém turné poznala v jednom klubu uměleckého skláře Martina Janeckého, se kterým se dala dohromady. Vztah na dálku se sice po osmi letech rozpadl, ale v květnu 2014 se jim narodil syn. 

 

Články o celebritě

Posedmé u Miloše Zemana (71) již v neděli: 5 hlášek o umělcích i uprchlících Posedmé u Miloše Zemana (71) již v neděli: 5 hlášek o umělcích i uprchlících Prezident Miloš Zeman (71) nemá strach z konfrontace. Ať už jde o kohokoliv. A předvede to i v neděli… číst článek
Ochmelka Kodym z Lucie: Při tiskovce plné vulgarit třískl lahví piva o zem! Málem zranil ostatní Ochmelka Kodym z Lucie: Při tiskovce plné vulgarit třískl lahví piva o zem! Málem zranil ostatní Na první pohled bylo zřejmé, že Robert Kodym (49) není úplně střízlivý. Na tiskové konferenci k dokumentu… číst článek
30 let kapely Lucie ve 30 fotkách: Na první koncert přišlo 7 lidí 30 let kapely Lucie ve 30 fotkách: Na první koncert přišlo 7 lidí Kapela Lucie si v 90. letech vydobyla titul nejoblíbenější české kapely, její historie je však na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jacob  Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková