Michal Dvořák

Datum narození: 23.11.1965
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: hudební skladatel, textař, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Šestnáct let hrál klávesista a skladatel Michal Dvořák s kapelou Lucie, se kterou si odnesl tři České slavíky. V roce 2012 si vzal Lucii Kvasnicovou, nejznámější dýdžejku Česka. Mezitím získal Řád železného muže.

Od šesti let se učil hře na klavír v Alžíru. Ve čtrnácti letech založil kapelu Pant. Do Lucie vstoupil v roce 1987. Mezi jeho nejznámější hitovky patří Černí Andělé, Amerika nebo píseň Pod měděným nebem. Hudbu složil i ke komedii Báječná léta pod psa či k dramatu Zapomenuté světlo. Produkoval desky něžně drsné Slavici Lucii Bílé i žoviální skupině Chinaski. Spolupracoval mimoto na mnoha reklamách, televizních spotech, dokumentech a znělkách. Uchvátil ho hudební projekt Vivaldianno MMXII.

Kromě Slavíků si potěžkal i devět hudebních Andělů. Řádem železného muže se přiblížil výkonům Supermana. Během čtyřiadvaceti hodin uplaval, uběhl a ujel na kole téměř 226 kilometrů.

Kvasnicová je jeho v pořadí čtvrtá žena. Vychovávají syna Michala. Předtím žil dvanáct let s manažerkou Terezou. Po šest let byla jeho partnerkou produkční Marcela. Manželství se třetí ženou, bývalou modelkou Evou Jasanovskou, vydrželo pět let. 

 

Články o celebritě

Seriál Labyrint boduje i v zahraničí: Strach ovládl Japonce! Seriál Labyrint boduje i v zahraničí: Strach ovládl Japonce! Budou mluvit japonsky! Seriál Labyrint režiséra Jiřího Stracha (43) natolik zaujal, že ho koupili… číst článek
Krize v manželství? Dvořák z Lucie má s manželkou oddělené ložnice! Krize v manželství? Dvořák z Lucie má s manželkou oddělené ložnice! Žijí spolu několit let, vypadají jako reklama na štěstí, mají dva krásné syny, přesto Michal Dvořák… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Luis Fonsi
Luis Fonsi
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná