Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

 

Články o celebritě

Extravagantní modely: České návrhářky nadchly Ivanu Jirešovou i další diváky Extravagantní modely: České návrhářky nadchly Ivanu Jirešovou i další diváky Dalším dnem pokračoval Mercedes Benz Prague Fashion Week. Přinesl módní kreace čtyř českých značek,… číst článek
Prague Fashion Week je v plném proudu: Kdo se na něm ukázal? Prague Fashion Week je v plném proudu: Kdo se na něm ukázal? Pražský týden módy neboli Mercedes Benz Prague Fashion Week je v plném proudu a na jeho módních přehlídkách… číst článek
Manžel hvězdy Ordinace Ivany Jirešové má milenku! Křehkou blondýnku vyměnil za potetovanou brunetu Manžel hvězdy Ordinace Ivany Jirešové má milenku! Křehkou blondýnku vyměnil za potetovanou brunetu Ještě nejsou oficiálně rozvedení, ale už mají jiné partnery. Herečka Ivana Jirešová (38) byla nedávno… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová