Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Ivana Jirešová utrpěla bolestivé zranění: Zlomenina, zašívání a sádra na tři neděle! Ivana Jirešová utrpěla bolestivé zranění: Zlomenina, zašívání a sádra na tři neděle! Sympatická herečka Ivana Jirešová (41) si v divadle přivodila velice bolestivé zranění – rozdrtila… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: První dovolená s přítelem! Jak dopadla? Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: První dovolená s přítelem! Jak dopadla? Herečka Ivana Jirešová je už čtyři měsíce zadaná za podnikatele Milana. A zdá se, že je vše v pořádku.… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Promluvila o novém příteli! Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Promluvila o novém příteli! Už čtyři měsíce je herečka Ivana Jirešová (41) zamilovaná do podnikatele Milana. První dovolená dopadla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková