Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Setkání Jirešové s Dykem poprvé po úrazu: Lekla jsem se ho, připustila Ivana Setkání Jirešové s Dykem poprvé po úrazu: Lekla jsem se ho, připustila Ivana Se zpěvákem Viktorem Dykem (49) to v poslední době vůbec nevypadalo dobře. Po ošklivém úrazu hlavy… číst článek
Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Seriál Ordinace v růžové zahradě oslavil tísící díl pořádným mejdanem. Dorazila většina postav, které… číst článek
Exmanžel Jirešové Dyk: Promluvil po probuzení z umělého spánku! Šel jsem do háje, teď jdu do ráje! Exmanžel Jirešové Dyk: Promluvil po probuzení z umělého spánku! Šel jsem do háje, teď jdu do ráje! V polovině února se herci a muzikantovi Viktoru Dykovi (49) stala hrůzostrašná nehoda. Propadl schodištěm… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent