Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Asterová se přestěhovala do luxusního bytu: Zůstala tam ale sama! Asterová se přestěhovala do luxusního bytu: Zůstala tam ale sama! Začátkem roku se Jitka Asterová (58) přestěhovala ze svého bytu o několik pater výš, do lepšího a… číst článek
Rozvedená Ivana Jirešová: Randí s podnikatelem Rozvedená Ivana Jirešová: Randí s podnikatelem Víc než rok chodila do společnosti sama a tvrdila, že partnera nemá. To se ale změnilo! Ivana Jirešová… číst článek
Ivana Jirešová se pochlubila novou láskou: Rozvedený podnikatel ji uháněl dlouho Ivana Jirešová se pochlubila novou láskou: Rozvedený podnikatel ji uháněl dlouho Hvězda Ordinace Ivana Jirešová (41) se víc jak rok ukazovala ve společnosti sama a tvrdila, že partnera… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer