Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

První fotky Jirešové z Amazonie! Vykuleným indiánům ukazovala holý zadek První fotky Jirešové z Amazonie! Vykuleným indiánům ukazovala holý zadek Tohle amazonští indiáni jen tak nevidí! Domorodci navyklí spíše na rybářské výpravy dobrodruhů se… číst článek
Ivana Jirešová o rozchodu s manželem! Deset let už stačilo Ivana Jirešová o rozchodu s manželem! Deset let už stačilo Herečka Ivana Jirešová už nesdílí domácnost se svým manželem Viktorem Dykem. Co se stalo? A kam utíká?… číst článek
Adamovská, Štěpánek, Munzarová, Šťastný: Životní lásku našli v Ordinaci Adamovská, Štěpánek, Munzarová, Šťastný: Životní lásku našli v Ordinaci Emoce cloumají nejen postavami Ordinace v růžové zahradě a jejich vztahy. Imunní vůči lásce nezůstávají… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Marek Daniel
Marek Daniel
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková