Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Ivana Jirešová: Už s tím nadobro končí! Ivana Jirešová: Už s tím nadobro končí! Jako správná puberťačka si Ivana Jirešová zažila pořádnou rebelii. V jejím případě šlo o barvení… číst článek
Smrt krále diskoték (†77): Žil se šestnáctkou! V posteli bych mu dala 8 z 10 bodů, říká kráska Smrt krále diskoték (†77): Žil se šestnáctkou! V posteli bych mu dala 8 z 10 bodů, říká kráska Byl králem nočních klubů a jeho životní styl by mu záviděl nejeden chlap. Šampaňské, celebrity a… číst článek
Známou modelku (†24) zabila krutá nemoc: „Tohle není můj konec,“ věřila do poslední chvíle Známou modelku (†24) zabila krutá nemoc: „Tohle není můj konec,“ věřila do poslední chvíle 4,5 milionu lidí z celého světa nyní oplakává smrt brazilské modelky a bloggerky Nary Almeidy (†24),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala