Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení:Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Jirešová SADO, Podhůrský MASO: Při sexu předvedli bičování, násilí a jiné zvrhlosti! Jirešová SADO, Podhůrský MASO: Při sexu předvedli bičování, násilí a jiné zvrhlosti! Erotické napětí mezi Ivanou Jirešovou (36) a Zdeňkem Podhůrským (55) doslova vykřesávalo jiskry.… číst článek
Jirešová o nahých fotkách s Podhůrským: Doufám, že je nikdo nebude šířit! Jirešová o nahých fotkách s Podhůrským: Doufám, že je nikdo nebude šířit! Na veřejnosti se objevila fotografie, na které jsou herci Ivana Jirešová (36) a Zdeněk Podhůrský… číst článek
Irena Máchová alias barmanka Renata z Ordinace: Díky seriálu je teď mamimkou Irena Máchová alias barmanka Renata z Ordinace: Díky seriálu je teď mamimkou Každodenní mnohahodinová práce v uzavřeném ateliéru je doslova semeništěm nových vztahů. Seriál Ordinace… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Miley Cyrus
Miley Cyrus
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák