Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Tvoje tvář má známý hlas: Jirešová vzhůru nohama! Tvoje tvář má známý hlas: Jirešová vzhůru nohama! Návštěva hvězdné zpěvačky, létání nad hlavami diváků, holení nohou i nečekané intimnosti. To všechno… číst článek
Jirešovou z Tváře trénovala Kratochvílová: Stavěly se na hlavu! Jirešovou z Tváře trénovala Kratochvílová: Stavěly se na hlavu! Šok zažila Ivana Jirešová (39), která se v zítřejší show Tvoje tvář má známý hlas promění v Janu… číst článek
Jirešové dává Tvář pořádně zabrat: Ruce jako sirky, nohy jako špejličky Jirešové dává Tvář pořádně zabrat: Ruce jako sirky, nohy jako špejličky Účast v soutěži Tvoje tvář má známý hlas je psychicky i fyzicky velmi náročná. Účastnice druhé řady… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková