Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Střídavá péče v krachlých manželstvích: Co na to rozvedené celebrity, kterých se to týká? Střídavá péče v krachlých manželstvích: Co na to rozvedené celebrity, kterých se to týká? Děti už tak trpí, když se rodiče rozvádějí, a neměly by mít pocit, že o jednoho z nich… číst článek
To jsou roštěnky: Hvězdy Ordinace Vendula Křížová a Ivana Jirešová vystavily svá luxusní tělíčka! To jsou roštěnky: Hvězdy Ordinace Vendula Křížová a Ivana Jirešová vystavily svá luxusní tělíčka! České herečky Ivana Jirešová (36) a Vendula Křížová (42), hvězdy seriálu Ordinace v růžové zahradě,… číst článek
Ženatý Langmajer a Gondíková: Žhavá líbačka po romantické večeři!! Ženatý Langmajer a Gondíková: Žhavá líbačka po romantické večeři!! Pořád to spolu tak nějak pečou! Deník Aha! zastihl herce Jiřího Langmajera (47) a Adélu Gondíkovou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ljuba Skořepová
Ljuba Skořepová
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.