Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

 

Články o celebritě

Nové tváře »Tvojí tváře«: Koho lanaří pro pokračování? Nové tváře »Tvojí tváře«: Koho lanaří pro pokračování? Kdo se neobjeví ve druhé řadě novácké show Tvoje tvář má známý hlas, jako by nebyl! Tím se teď řídí… číst článek
Jirešová (38) o domácím násilí: Je to peklo! Jirešová (38) o domácím násilí: Je to peklo! S manželem Viktorem Dykem (47), se kterým se právě rozvádí, naštěstí domácí násilí nezažila. Nicméně… číst článek
Langmajer zahýbá Gondíkové. Role přímo pro mě, říká herec Langmajer zahýbá Gondíkové. Role přímo pro mě, říká herec Léta byla Adéla Gondíková (42) milenkou Jiřího Langmajera… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová