Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

10 + 1 slavných tváří, které nevzdaly boj s rakovinou a přežily 10 + 1 slavných tváří, které nevzdaly boj s rakovinou a přežily Manželka šéfkuchaře Pohlreicha Zdeňka (42) není jediná z českého showbyznysu, kdo bojuje s rakovinou.… číst článek
Jirešová měla nehodu: Po třech týdnech plánování! Jirešová měla nehodu: Po třech týdnech plánování! Tři týdny příprav, pět minut strachu a kaskadér v ohrožení života. Tak by se dala popsat nejakčnější… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Chtěli ji zavřít! Kvůli dceři... Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Chtěli ji zavřít! Kvůli dceři... Růžový život? Ani omylem! Ivana Jirešová (37) řeší složité situace nejen v Ordinaci v růžové zahradě,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar