Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

 

Články o celebritě

Uniklo z příprav druhé řady Tváře: Nova chce za každou cenu Gondíkovou! Uniklo z příprav druhé řady Tváře: Nova chce za každou cenu Gondíkovou! Má všechny předpoklady stát se hvězdou show a vyhrát. Je temperamentní, nespoutaná, krásná a diváci… číst článek
Tvoje tvář pokračuje: Válka o Gondíkovou! Tvoje tvář pokračuje: Válka o Gondíkovou! Má všechny předpoklady stát se hvězdou show a vyhrát. Je »šoumenka« a diváci ji milují. Proto chce… číst článek
Válka o druhou řadu Tváře: Jirešová, Gránský a další se perou o šanci soutěžit! Válka o druhou řadu Tváře: Jirešová, Gránský a další se perou o šanci soutěžit! Jako vosy na bonbon se známé tváře slétají na castingy druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková