Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Exmanžel Jirešové Dyk: Nová láska! Je z toho úplně na větvi Exmanžel Jirešové Dyk: Nová láska! Je z toho úplně na větvi Exmanžel herečky Ivany Jirešové je znovu zamilovaný. Viktor Dyk je v tom až po uši a se nebojí, to… číst článek
Finková s Genzerem pod jednou střechou: Pořád platí věta Dokud nás smrt nerozdělí! Finková s Genzerem pod jednou střechou: Pořád platí věta Dokud nás smrt nerozdělí! Stále jsou manželé, ale pět let spolu už nežijí. Teď se Linda Finková (49) s Richardem Genzerem (50)… číst článek
Jirešová s Dykem půl roku po rozvodu: Jsou znovu spolu a rozumí si víc než předtím! Jirešová s Dykem půl roku po rozvodu: Jsou znovu spolu a rozumí si víc než předtím! Osmileté manželství Ivany Jirešové (39) a Viktora Dyka (48) bylo loni v listopadu definitivně ukončeno.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub