Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Známou modelku (†24) zabila krutá nemoc: „Tohle není můj konec,“ věřila do poslední chvíle Známou modelku (†24) zabila krutá nemoc: „Tohle není můj konec,“ věřila do poslední chvíle 4,5 milionu lidí z celého světa nyní oplakává smrt brazilské modelky a bloggerky Nary Almeidy (†24),… číst článek
Ivana Jirešová z Ordinace: Přiznala rakovinu a nutnou operaci! Ivana Jirešová z Ordinace: Přiznala rakovinu a nutnou operaci! Herečka známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Ivana Jirešová (40) před 22 lety bojovala s rakovinou… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová:  MŮJ TEMNÝ BOJ S RAKOVINOU Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: MŮJ TEMNÝ BOJ S RAKOVINOU Když jí bylo osmnáct, onemocněla rakovinou děložního čípku! Nyní Ivana Jirešová (40) poprvé otevřeně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková