Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Týden na síti: Vyřazený Mareš už ozdobil svým dětem stromeček! Týden na síti: Vyřazený Mareš už ozdobil svým dětem stromeček! Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Hádky s matkou! Kvůli sprosťárnám! Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Hádky s matkou! Kvůli sprosťárnám! Mezi herci se říká, že maminka a pan režisér mají vždycky pravdu! Herečka Ivana Jirešová (38) alias… číst článek
Sláva! Táňa Vilhelmová zase vypadá jako žena. Dlouhé vlasy ji zjemnily Sláva! Táňa Vilhelmová zase vypadá jako žena. Dlouhé vlasy ji zjemnily Krátké vlasy většinou ženu omládnou, ale dlouhé jsou zkrátka ženštější. Herečka Tatiana Vilhelmová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach