Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Jirešová měla nehodu: Po třech týdnech plánování! Jirešová měla nehodu: Po třech týdnech plánování! Tři týdny příprav, pět minut strachu a kaskadér v ohrožení života. Tak by se dala popsat nejakčnější… číst článek
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Chtěli ji zavřít! Kvůli dceři... Hvězda Ordinace Ivana Jirešová: Chtěli ji zavřít! Kvůli dceři... Růžový život? Ani omylem! Ivana Jirešová (37) řeší složité situace nejen v Ordinaci v růžové zahradě,… číst článek
Strhaná Ivana Jirešová šokovala přátele: Je z ní stařena! Strhaná Ivana Jirešová šokovala přátele: Je z ní stařena! Oblíbená česká herečka Ivana Jirešová (37) je známá hlavně svou rolí v seriálu Ordinace v růžové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Penélope Cruz
Penélope Cruz
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl