Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

 

Články o celebritě

Celebrity přiznaly, čím si kazí karmu Celebrity přiznaly, čím si kazí karmu Věříte na karmu? Děsí vás ve snech, že pokud uděláte něco, co se nemá, narodíte se v příštím životě… číst článek
Jirešová v zajetí hádek: Doma je to na ostří nože! Jirešová v zajetí hádek: Doma je to na ostří nože! Herečka Ivana Jirešová (38) je momentálně v rozvodovém řízení s manželem Viktorem Dykem (47). Trochu… číst článek
Hvězda Ordinace Jirešová vystrčila dokonalý zadek! O tomhle spousta žen jen sní Hvězda Ordinace Jirešová vystrčila dokonalý zadek! O tomhle spousta žen jen sní Herečka Ivana Jirešová (38) chodí zbytečně moc zahalená. Její jógou zocelená postava by si zasloužila… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein