Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Rezignovaná Jirešová zahnaná do kouta: Kvůli dcerce! Rezignovaná Jirešová zahnaná do kouta: Kvůli dcerce! Pokud někdo ze světa šoubyznysu ostře vystupuje proti střídavé péči, jak to právě hvězda z Ordinace… číst článek
Herečka Ivana Jirešová: Vdávala nevlastní dceru! Herečka Ivana Jirešová: Vdávala nevlastní dceru! Málokdo ví, že manžel herečky Ivany Jirešové (37), zpěvák Viktor Dyk (45), má z předchozího vztahu… číst článek
Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Sportu zdar a józe zvlášť, tak tohoto hesla se drží herečka Ivana Jirešová (37), která všem účastnicím… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Eva  Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková