Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Sportu zdar a józe zvlášť, tak tohoto hesla se drží herečka Ivana Jirešová (37), která všem účastnicím… číst článek
Hvězda Ordinace Jirešová: Kvůli zdraví podstupuje peklo! Hvězda Ordinace Jirešová: Kvůli zdraví podstupuje peklo! Během hodinového kurzu jógy předvedla dokonalé sexy křivky, Milovnice východní filozofie Ivana Jirešová… číst článek
Velká rána pro Ivanu Jirešovou: Manžel si roztříštil kost! Velká rána pro Ivanu Jirešovou: Manžel si roztříštil kost! Sportem k trvalé invaliditě! Přísloví, o kterém se ve vlastní rodině přesvědčila herečka Ivana Jirešová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen