Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala.

 

Články o celebritě

Herečka Ivana Jirešová: Vdávala nevlastní dceru! Herečka Ivana Jirešová: Vdávala nevlastní dceru! Málokdo ví, že manžel herečky Ivany Jirešové (37), zpěvák Viktor Dyk (45), má z předchozího vztahu… číst článek
Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Herečka Jirešová si přitáhla nového chlapa: Seznamte se, Johny Depp! Sportu zdar a józe zvlášť, tak tohoto hesla se drží herečka Ivana Jirešová (37), která všem účastnicím… číst článek
Hvězda Ordinace Jirešová: Kvůli zdraví podstupuje peklo! Hvězda Ordinace Jirešová: Kvůli zdraví podstupuje peklo! Během hodinového kurzu jógy předvedla dokonalé sexy křivky, Milovnice východní filozofie Ivana Jirešová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková