Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Exkluzivní foto ze zákulisí semifinále Tvoje tvář má známý hlas! Exkluzivní foto ze zákulisí semifinále Tvoje tvář má známý hlas! Včerejší semifinálová epizoda pořadu Tvoje tvář má známý hlas byla opravdu našlapaná velkolepými… číst článek
Hvězda Tváře Jirešová: Rozvod dokonán! Jak dopadla dohoda s Dykem? Hvězda Tváře Jirešová: Rozvod dokonán! Jak dopadla dohoda s Dykem? Osmileté manželství Ivany Jirešové (39) a Viktora Dyka (47) je definitivně ukončeno. Manželé spolu… číst článek
Miroslav Etzler se vážně zranil: 5 hodin v šílených bolestech! Miroslav Etzler se vážně zranil: 5 hodin v šílených bolestech! Pekelnou bolest, která nemá konce, si během natáčení desátého dílu druhé řady  »Tváře« protrpěl Miroslav… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston