Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivana Jirešová je výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život ji postavil mnoho překážek, ale herečka statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V 18 letech prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se ale úspěšně vyléčila.

PODVÁDĚNÁ IVANA JIREŠOVÁ MÁ MILENCE

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče – Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské a Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

V současné době má také trvalé angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Herečka je vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovává dceru Sofii, kterou má ale z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Její dcera Sofie byla soudem svěřena do střídavé péče, což Ivana Jirešová špatně nese. Volný čas bez dcery se snaží vyplnit zahradničením a cvičením jógy, kterou si zamilovala. Jirešová oznámila, že po deseti letech manželství podala žádost o rozvod. K četným krizím jejich vztahu podle médií přispěly zejména hudebníkovy nevěry.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas

 

Články o celebritě

Hvězdná party Petra Rychlého jedničkou večera nebyla, ale líbila se! Hvězdná party Petra Rychlého jedničkou večera nebyla, ale líbila se! Premiéru nové zábavné show Hvězdná party, kterou moderuje Petr Rychlý (51), sledovalo o polovinu… číst článek
Ivana Jirešová v Tváři: Psychicky nezvládla přípravu na proměnu! Ivana Jirešová v Tváři: Psychicky nezvládla přípravu na proměnu! Oproti svým soupeřům je Ivana Jirešová (39) ve velké nevýhodě! Oblíbená show Tvoje tvář má známý… číst článek
Vychrtlá Jirešová (39) o anorexii: Možná na tom něco bude! Vychrtlá Jirešová (39) o anorexii: Možná na tom něco bude! Ivana Jirešová na sobě nemá ani gram tuku. Milovnice jógy… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje