Ladislav Frej

Datum narození: 26.11.1941
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Brněnský rodák Ladislav Frej prošel scénami všech předních českých divadel a ztvárnil desítky filmových rolí. Mezitím se stihl čtyřikrát oženit. Popáté už se mu nechce.

Od mládí vystupoval Ladislav Frej ve sboru Janáčkovy opery. Po studiích na JAMU nastoupil na satirickou scénu Divadla Večerní Brno. Předvedl se i na prknech divadel v Pardubicích a Ostravě. V roce 1970 zakořenil v Praze. V Divadle S. K. Neumanna poznal svou budoucí manželku, herečku a dabérku Věru Galatíkovou.

Zahrál si i v Městských divadlech pražských nebo v Národním. Dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech. Neminuly ho hry Urmefisto, Valdštejnova smrt, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo komediální muzikál Donaha!. S hercem Martinem Stropnickým pracoval na dramatu Králova řeč.

Útočiště nabídla Ladislavu Frejovi i televize a film. Výraznou roli syna doktora Sovy ztvárnil v seriálu Nemocnice na kraji města. Pyšnit se může i hlavní postavou kapitána v krimi Malý pitaval z velkého města. Objevil se mimoto v Chalupářích nebo v Kriminálce Anděl. Zahrál si v rodinných snímcích Chlapi přece nepláčou, Za trnkovým keřem i v komedii Jára Cimrman ležící, spící. Věnuje se rovněž dabingu.

Jeho poslední manželka Věra Galatíková, která zemřela koncem roku 2007 na rakovinu plic, měla s Frejem syna Ladislava a dceru Kristýnu. Předtím byl Frej ženatý třikrát. S první ženou má syna, ale nerozuměli si, proto se rozvedli. Druhá manželka s ním dvakrát otěhotněla, ale obě děti potratila, což zřejmě přispělo ke krachu jejich vztahu. S třetí ženou, herečkou Evelynou Steimarovou, také moc toužili po dětech, a také marně. Zatím poslední lásky si Ladislav Frej užívá od roku 2009 se servírkou Gabrielou Mrkvicovou. Do páté svatby už se prý ale nehrne.

 

Články o celebritě

Ladislav Frej (76): Svěří se do rukou odborníků! Ladislav Frej (76): Svěří se do rukou odborníků! Plán na léto už má Ladislav Frej (76). Představitel doktora Sovy ze seriálu Nemocnice na kraji města… číst článek
Smutek a žal po zesnulé Gábi Vránové (†78): Truchlí Bohdalová, Filip, Frej a další! Smutek a žal po zesnulé Gábi Vránové (†78): Truchlí Bohdalová, Filip, Frej a další! Gabriela Vránová podlehla dlouhé nemoci v sobotu brzy ráno. Herečka, proslavená seriály Chalupáři,… číst článek
Tomáš Töpfer: Téhle ženě změnil život! Tomáš Töpfer: Téhle ženě změnil život! Tomáš Töpfer jí prý obrátil život vzhůru nohama. To tvrdí herečka Lilian Malkina, známá především… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška
zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl