Ladislav Frej

Datum narození: 26.11.1941
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Brněnský rodák Ladislav Frej prošel scénami všech předních českých divadel a ztvárnil desítky filmových rolí. Mezitím se stihl čtyřikrát oženit. Popáté už se mu nechce.

Od mládí vystupoval Ladislav Frej ve sboru Janáčkovy opery. Po studiích na JAMU nastoupil na satirickou scénu Divadla Večerní Brno. Předvedl se i na prknech divadel v Pardubicích a Ostravě. V roce 1970 zakořenil v Praze. V Divadle S. K. Neumanna poznal svou budoucí manželku, herečku a dabérku Věru Galatíkovou.

Zahrál si i v Městských divadlech pražských nebo v Národním. Dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech. Neminuly ho hry Urmefisto, Valdštejnova smrt, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo komediální muzikál Donaha!. S hercem Martinem Stropnickým pracoval na dramatu Králova řeč.

Útočiště nabídla Ladislavu Frejovi i televize a film. Výraznou roli syna doktora Sovy ztvárnil v seriálu Nemocnice na kraji města. Pyšnit se může i hlavní postavou kapitána v krimi Malý pitaval z velkého města. Objevil se mimoto v Chalupářích nebo v Kriminálce Anděl. Zahrál si v rodinných snímcích Chlapi přece nepláčou, Za trnkovým keřem i v komedii Jára Cimrman ležící, spící. Věnuje se rovněž dabingu.

Jeho poslední manželka Věra Galatíková, která zemřela koncem roku 2007 na rakovinu plic, měla s Frejem syna Ladislava a dceru Kristýnu. Předtím byl Frej ženatý třikrát. S první ženou má syna, ale nerozuměli si, proto se rozvedli. Druhá manželka s ním dvakrát otěhotněla, ale obě děti potratila, což zřejmě přispělo ke krachu jejich vztahu. S třetí ženou, herečkou Evelynou Steimarovou, také moc toužili po dětech, a také marně. Zatím poslední lásky si Ladislav Frej užívá od roku 2009 se servírkou Gabrielou Mrkvicovou. Do páté svatby už se prý ale nehrne.

 

Články o celebritě

Trauma dcery Galatíkové (†69): Frejová 10 let hledala odvahu na... Trauma dcery Galatíkové (†69): Frejová 10 let hledala odvahu na... Smrt mámy Věry Galatíkové (†69) zasáhla Kristýnu Frejovou (46) tak moc, že nebyla schopná podívat… číst článek
Kristýna Frejová si užívala v baru: Na mejdanu popíjela víno s kamarády Kristýna Frejová si užívala v baru: Na mejdanu popíjela víno s kamarády Herečka Kristýna Frejová (46) se netají tím, že se ráda baví s přáteli a u toho si dopřeje nějaký… číst článek
10 let od skonu Věrky Galatíkové (†69):  Poslední foto před smrtí! 10 let od skonu Věrky Galatíkové (†69): Poslední foto před smrtí! Herecké vlohy zdědila po svých rodičích Věře Galatíkové (†69) a Ladislavu Frejovi (76). Stejně jako… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Sarah Haváčová
Sarah Haváčová
zobrazit profil Jeanette Rosenbergová
Jeanette Rosenbergová
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský