Iva Frühlingová

Datum narození: 11.5.1982
Místo narození: Litvínov
Míry: 84-62-91
Výška: 175 cm
Profese: zpěvačka, modelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Francii znala zpěvačka Iva Frühlingová nejprve jen z dědečkova vyprávění. Pak ji ale dobyla. Ve čtrnácti letech odjela díky konkurzu francouzské modelingové agentury do Paříže, kde začala zpívat s kapelou Turn Over.

Iva Frühlingová vydala sólové album Litvínov se singly La Muerte a Où Tu Veux Quand Tu Veux, které se vyšplhaly na přední příčky hitparád v Belgii, ve Francii i v Česku. Po Litvínově následovaly další dvě desky Baby doll a Strip Twist. V roce 2010 k nim přibylo album Retrospektive sešité z největších hitů.

Spolupracovala s francouzskými hvězdami Jean-Luisem Aubertem a Pierrem Richardem. Se slovenským Slavíkem Mekym Žbirkou vytvořila Iva Frühlingová ústřední píseň k seriálu Ordinace v růžové zahradě. Song Pan Sen nazpívala s Richardem Krajčem, frontmanem kapely Kryštof, kterého si v roce 2005 i vzala. Svatba proběhla v zahradách českokrumlovského zámku. Nevěsta měla černé šaty a tím jako by předznamenala, jak jejich vztah dopadne.

V roce 2003 vyhrála Iva Frühlingová cenu francouzského rádia zvanou Talent roku. O tři léta později získala sošku Skokana roku Českého slavíka. Krom toho napsala knihy Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu. Pravidelně přispívá do módního časopisu. Všiml si jí i režisér Filip Renč a zasadil ji do své komedie Román pro ženy.

Manželství s Richardem Krajčem nevydrželo ani rok. Po rozvodu se Iva Frühlingová zamilovala do amerického fotografa Johna Campbella. Ani s ním to ale nevyšlo.

 

Články o celebritě

Otevírá se fanzóna pro EURO! S přenosy, Leošem Marešem i vstupem zdarma Otevírá se fanzóna pro EURO! S přenosy, Leošem Marešem i vstupem zdarma Má to být oáza fotbalových fanoušků. Hyundai Czech Fan Park ve Žlutých lázních bude největší oficiální… číst článek
Tajnůstkářka Frühlingová: Vdala se a před měsícem porodila! Tajnůstkářka Frühlingová: Vdala se a před měsícem porodila! Do poslední chvíle se Iva Frühlingová (32) snažila utajit své těhotenství. Dokonce i v době, kdy… číst článek
6 svobodných těhulek bez partnera: Jedny ho tají doteď, jiné káply božskou ještě před porodem! 6 svobodných těhulek bez partnera: Jedny ho tají doteď, jiné káply božskou ještě před porodem! Některé ženy se svou láskou chlubí všude, kudy chodí, o to víc pak, když se jim s panem Božským podaří… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová