Iva Frühlingová

Datum narození: 11.5.1982
Místo narození: Litvínov
Míry: 84-62-91
Výška: 175 cm
Profese: zpěvačka, modelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Francii znala zpěvačka Iva Frühlingová nejprve jen z dědečkova vyprávění. Pak ji ale dobyla. Ve čtrnácti letech odjela díky konkurzu francouzské modelingové agentury do Paříže, kde začala zpívat s kapelou Turn Over.

Iva Frühlingová vydala sólové album Litvínov se singly La Muerte a Où Tu Veux Quand Tu Veux, které se vyšplhaly na přední příčky hitparád v Belgii, ve Francii i v Česku. Po Litvínově následovaly další dvě desky Baby doll a Strip Twist. V roce 2010 k nim přibylo album Retrospektive sešité z největších hitů.

Spolupracovala s francouzskými hvězdami Jean-Luisem Aubertem a Pierrem Richardem. Se slovenským Slavíkem Mekym Žbirkou vytvořila Iva Frühlingová ústřední píseň k seriálu Ordinace v růžové zahradě. Song Pan Sen nazpívala s Richardem Krajčem, frontmanem kapely Kryštof, kterého si v roce 2005 i vzala. Svatba proběhla v zahradách českokrumlovského zámku. Nevěsta měla černé šaty a tím jako by předznamenala, jak jejich vztah dopadne.

V roce 2003 vyhrála Iva Frühlingová cenu francouzského rádia zvanou Talent roku. O tři léta později získala sošku Skokana roku Českého slavíka. Krom toho napsala knihy Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu. Pravidelně přispívá do módního časopisu. Všiml si jí i režisér Filip Renč a zasadil ji do své komedie Román pro ženy.

Manželství s Richardem Krajčem nevydrželo ani rok. Po rozvodu se Iva Frühlingová zamilovala do amerického fotografa Johna Campbella. Ani s ním to ale nevyšlo.

 

Články o celebritě

Richard Krajčo a Karin Babinská: Tajná svatba! Ale má to háček… Richard Krajčo a Karin Babinská: Tajná svatba! Ale má to háček… Režisérka Karin Babinská (42) šokovala novou profilovou fotkou na sociální síti. Umístila si tam… číst článek
Iva Frühlingová o exmanželu Krajčovi: Nezajímá mě! Iva Frühlingová o exmanželu Krajčovi: Nezajímá mě! Zpěvačka Iva Frühlingová (35) je už tři roky šťastně vdaná za pilota Jana, se kterým má syna Adámka.… číst článek
Iva Frühlingová otevřeně: O neshodách s otcem syna Adama Iva Frühlingová otevřeně: O neshodách s otcem syna Adama Kdekoho by mohlo zajímat, kam se poděla zpěvačka, modelka a bývalá manželka Richarda Krajča Iva Frühlingová… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová