Iva Frühlingová

Datum narození: 11.5.1982
Místo narození: Litvínov
Míry: 84-62-91
Výška: 175 cm
Profese: zpěvačka, modelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Francii znala zpěvačka Iva Frühlingová nejprve jen z dědečkova vyprávění. Pak ji ale dobyla. Ve čtrnácti letech odjela díky konkurzu francouzské modelingové agentury do Paříže, kde začala zpívat s kapelou Turn Over.

Iva Frühlingová vydala sólové album Litvínov se singly La Muerte a Où Tu Veux Quand Tu Veux, které se vyšplhaly na přední příčky hitparád v Belgii, ve Francii i v Česku. Po Litvínově následovaly další dvě desky Baby doll a Strip Twist. V roce 2010 k nim přibylo album Retrospektive sešité z největších hitů.

Spolupracovala s francouzskými hvězdami Jean-Luisem Aubertem a Pierrem Richardem. Se slovenským Slavíkem Mekym Žbirkou vytvořila Iva Frühlingová ústřední píseň k seriálu Ordinace v růžové zahradě. Song Pan Sen nazpívala s Richardem Krajčem, frontmanem kapely Kryštof, kterého si v roce 2005 i vzala. Svatba proběhla v zahradách českokrumlovského zámku. Nevěsta měla černé šaty a tím jako by předznamenala, jak jejich vztah dopadne.

V roce 2003 vyhrála Iva Frühlingová cenu francouzského rádia zvanou Talent roku. O tři léta později získala sošku Skokana roku Českého slavíka. Krom toho napsala knihy Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu. Pravidelně přispívá do módního časopisu. Všiml si jí i režisér Filip Renč a zasadil ji do své komedie Román pro ženy.

Manželství s Richardem Krajčem nevydrželo ani rok. Po rozvodu se Iva Frühlingová zamilovala do amerického fotografa Johna Campbella. Ani s ním to ale nevyšlo.

 

Články o celebritě

Kňoural roku Iva Frühlingová: Nebaví jí být slavnou, trpí jako matka... Kňoural roku Iva Frühlingová: Nebaví jí být slavnou, trpí jako matka... Zpěvačka Iva Frühlingová (34) si neustále na něco stěžuje. Nebaví jí zpívat, ale často někde vystupuje,… číst článek
Na kost vyhublá Frühlingová: Neuhlídala nohy a ukázala kalhotky!  Na kost vyhublá Frühlingová: Neuhlídala nohy a ukázala kalhotky! Ve společnosti se Iva Frühlingová (34) objeví málokdy, ale když už, tak na to dlouho všichni vzpomínají.… číst článek
Zapomenutá manželství Krajča, Zagorové nebo Bouškové: Budete překvapení, s kým si řekli ANO! Zapomenutá manželství Krajča, Zagorové nebo Bouškové: Budete překvapení, s kým si řekli ANO! Když se milujete, není co řešit a na řadu přichází svatba. Stejně tak to chodí i u slavných párů.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová