Iva Frühlingová

Datum narození: 11.5.1982
Místo narození: Litvínov
Míry: 84-62-91
Výška: 175 cm
Profese: zpěvačka, modelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Francii znala zpěvačka Iva Frühlingová nejprve jen z dědečkova vyprávění. Pak ji ale dobyla. Ve čtrnácti letech odjela díky konkurzu francouzské modelingové agentury do Paříže, kde začala zpívat s kapelou Turn Over.

Iva Frühlingová vydala sólové album Litvínov se singly La Muerte a Où Tu Veux Quand Tu Veux, které se vyšplhaly na přední příčky hitparád v Belgii, ve Francii i v Česku. Po Litvínově následovaly další dvě desky Baby doll a Strip Twist. V roce 2010 k nim přibylo album Retrospektive sešité z největších hitů.

Spolupracovala s francouzskými hvězdami Jean-Luisem Aubertem a Pierrem Richardem. Se slovenským Slavíkem Mekym Žbirkou vytvořila Iva Frühlingová ústřední píseň k seriálu Ordinace v růžové zahradě. Song Pan Sen nazpívala s Richardem Krajčem, frontmanem kapely Kryštof, kterého si v roce 2005 i vzala. Svatba proběhla v zahradách českokrumlovského zámku. Nevěsta měla černé šaty a tím jako by předznamenala, jak jejich vztah dopadne.

V roce 2003 vyhrála Iva Frühlingová cenu francouzského rádia zvanou Talent roku. O tři léta později získala sošku Skokana roku Českého slavíka. Krom toho napsala knihy Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu. Pravidelně přispívá do módního časopisu. Všiml si jí i režisér Filip Renč a zasadil ji do své komedie Román pro ženy.

Manželství s Richardem Krajčem nevydrželo ani rok. Po rozvodu se Iva Frühlingová zamilovala do amerického fotografa Johna Campbella. Ani s ním to ale nevyšlo.

 

Články o celebritě

Rozchody a návraty slavných: Které celebrity se vrátily ke své staré lásce? Rozchody a návraty slavných: Které celebrity se vrátily ke své staré lásce? Žijí spolu, pak se porafají a následuje rychlý konec. Jenže po pár týdnech, měsících, či dokonce… číst článek
Tajemná maminka Iva Frühlingová: Aktuální info ze soukromí! Tajemná maminka Iva Frühlingová: Aktuální info ze soukromí! Po nepovedeném manželství s Richardem Krajčem je modelka a zpěvačka tajemná jako hrad v Karpatech.… číst článek
Otevírá se fanzóna pro EURO! S přenosy, Leošem Marešem i vstupem zdarma Otevírá se fanzóna pro EURO! S přenosy, Leošem Marešem i vstupem zdarma Má to být oáza fotbalových fanoušků. Hyundai Czech Fan Park ve Žlutých lázních bude největší oficiální… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek