Veronika Gajerová

Datum narození: 5.2.1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 V roce 2017 jsme navždy přišli o řadu celebrit a významných osobností. Z herců a zpěváků namátkou… číst článek
S čerty nejsou žerty: Heřmánek vyfoukl roli Sovákovi a Kopeckému! A komunisté chtěli zaříznout Dlouhého! S čerty nejsou žerty: Heřmánek vyfoukl roli Sovákovi a Kopeckému! A komunisté chtěli zaříznout Dlouhého! Nebyl na seznamu vyvolených! A přitom to je jeden z nejlepších filmových Luciferů v českých pohádkových… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Gajerová slaví 54 Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Gajerová slaví 54 54. narozeniny dnes slaví herečka Veronika Gajerová. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil