Veronika Gajerová

Datum narození: 5.2.1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Gajerová v slzách: Zemřela jí matka! Byla jí oporou, když Kracik utekl ke Kostkové Gajerová v slzách: Zemřela jí matka! Byla jí oporou, když Kracik utekl ke Kostkové Herečka Veronika Gajerová (53), známá ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Gympl nebo Místo nahoře,… číst článek
Tereza Kostková slaví 40: Jak krásce ze StarDance zlomila srdce osudová láska Tereza Kostková slaví 40: Jak krásce ze StarDance zlomila srdce osudová láska Je krásná, úspěšná, pracovitá... a sama! Tereza Kostková, která dnes slaví kulatiny, vše vsadila… číst článek
Utajované lásky: Komu zlomil srdce Pavel Kříž? Kdo zradil Obermaierovou a které upláchl Rösner? Utajované lásky: Komu zlomil srdce Pavel Kříž? Kdo zradil Obermaierovou a které upláchl Rösner? Kdo by to do »Básníka« Štěpána Šafránka řekl? Jeho představitel Pavel Kříž (54) není takový romantik,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Juraj Loj
Juraj Loj
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus