Veronika Gajerová

Datum narození: 5.2.1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Smrt Mariána Labudy (†73) šokovala kolegy! Mám úsměv na rtu, říká Bolek Polívka Smrt Mariána Labudy (†73) šokovala kolegy! Mám úsměv na rtu, říká Bolek Polívka Náhlá smrt slovenského herce Mariána Labudy (†73) šokovala jeho kolegy z branže. První pomoc mu poskytla… číst článek
Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 V roce 2017 jsme navždy přišli o řadu celebrit a významných osobností. Z herců a zpěváků namátkou… číst článek
S čerty nejsou žerty: Heřmánek vyfoukl roli Sovákovi a Kopeckému! A komunisté chtěli zaříznout Dlouhého! S čerty nejsou žerty: Heřmánek vyfoukl roli Sovákovi a Kopeckému! A komunisté chtěli zaříznout Dlouhého! Nebyl na seznamu vyvolených! A přitom to je jeden z nejlepších filmových Luciferů v českých pohádkových… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Jitka Asterová
Jitka Asterová
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová