Tereza Voříšková

Datum narození: 29.9.1989
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tereza Voříšková je populární česká herečka, známá z filmů jako Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, či Bobule. I přes nesmírný talent stále trpí trémou.

Tereza Voříšková začal studovat hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Od dětství se věnovala tanci a byla součástí dětského tanečního souboru Valášek. I přes to, že chtěla být vždy baletkou, už v osmi letech si střihla malé herecké vystoupení k videoklipu Medvídek, který natáčel Filip Renč s kapelou Lucie.

První skutečná herecká role Terezy Voříškové přišla až v roce 2005 s Rafťáky. Dokonce našla zalíbení i v jednom z hlavních představitelů. Vztah, který trval téměř dva roky však Tereza Voříšková i Vojta Kotek dlouhou dobu skrývali. O rok později pokračovala rolí v Ro(c)ku podvraťáků. V roce 2008 se objevila dokonce v pěti filmech. Svatba na bitevním poli, Venkovský učitel, BrainStorm, Kanadská noc a asi nejvýraznější role ve filmu Bobule po boku Kryštofa Hádka.

Tereza Voříšková v roce 2009 na úspěšnou vlnu rolí navázala pohádkou Peklo s princeznou, pokračováním 2Bobule nebo filmy Ďáblova lest, Zemský ráj to na pohled, Ať žijí rytíři a Ctrl Emotion. Po dvouleté pauze se pak objevila v oceněném filmu Alois Nebel.

Kromě filmových rolí si Tereza Voříšková nenechala ujít ani seriálovou zkušenost. Vidět byla například v sériích Místo v životě, Trapasy, Soukromé pasti Kriminálka Anděl či Terapie. Prosadila se dokonce v zahraniční produkci jako byl seriál Borgia či Pohřešovaní. Mimo kina a televize je k vidění i na divadelních prknech. Celkem má za sebou pět ztvárněných divadelních postav převážně klasických mistrovských děl.

Tereza Voříšková je také známá nahými scénami, kterých už si prošla několik. Mimo to velmi ráda jí. Sama o sobě sama tvrdí, že je velká trémistka. Poslední dobou se často objevuje i kontextu s módou. Několikrát fotila například pro prestižní časopis Elle.

Tereze Voříškové se ale kromě herecké kariéry píše i v souvislosti s hereckými kolegy. Měla dokonce pustit Vojtu Kotka k vodě právě kvůli Kryštofu Hádkovi, s nímž se sblížila během natáčení Bobulí. Jestli je to pravda se ale můžeme jen dohadovat, stejně jako proč nakonec opustila i Kryštofa. Mezi její milence patřil i Jiří Mádl. V současné době udržuje vztah s hercem Igorem Ozorovičem.

 

Články o celebritě

Z milenců udělala kamarády: Voříšková zasedla k jednomu stolu s bývalým a současným přítelem! Z milenců udělala kamarády: Voříšková zasedla k jednomu stolu s bývalým a současným přítelem! Na premiéře nového filmu Chata na prodej měla Tereza Voříšková (29) o zábavu postaráno. Do kinosálu… číst článek
Jan Kačer v novém filmu Chata na prodej: Ztvárnil osud svojí ženy! Jan Kačer v novém filmu Chata na prodej: Ztvárnil osud svojí ženy! Kousek po kousku mu Alzheimerova choroba bere milovanou manželku Ninu Divíškovou (82). Přesto Jan… číst článek
»Bába z ledu« Kronerová zářila na premiéře: Zázračně omládla?! »Bába z ledu« Kronerová zářila na premiéře: Zázračně omládla?! Herečka a držitelka Českého lva za film Bába z ledu Zuzana Kronerová (66) na premiéře nového snímku… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Michal Hruška
Michal Hruška
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík