Vlastimil Harapes

Datum narození: 24.7.1946
Místo narození: Chomutov
Profese: tanečník, choreograf a herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Král ladných pohybů Vlastimil Harapes tančil přes dvacet let v Národním divadle. Pak řídil tamní baletní soubor a hrál i v několika českých filmech. Ve volbách 2016 se stal kandidátem na senátora.

Tanečník a choreograf Vlastimil Harapes je přesvědčením fatalista. Věří, že jeho život je jen dávno napsaná kniha, jejíž příběh prožívá. Už jako malý měl výjimečné pohybové nadání. Chodil do rytmiky a tančil se svou nejmladší sestrou ještě dřív, než se naučil číst. Ani na vteřinu nezaváhal, když se měl rozhodnout pro nenáviděnou matematiku nebo taneční konzervatoř.

VLASTIMIL HARAPES - VOLBY V PRAZE 6, ČUŇAS A HUŠÁK

V roce 1965 nastoupil do baletního souboru Národního divadla. O šest let později se stal tanečník Vlastimil Harapes tanečním sólistou. Nejvíc si cenil svobody, kterou na divadelních prknech cítil při každém představení. Jeho kvalit si všimli i v zahraničí. Působil v Německu, Rumunsku nebo Španělsku. V ruském Petrohradu studoval tanec.

Jako dominantní tanečník se Vlastimil Harapes ukázal v baletech Romeo a Julie, Spartakus, Louskáček či v Labutím jezeře. Objevil se ve Vláčilově snímku Markéta Lazarová i v komedii Starci na chmelu. Byl porotcem několika tanečních soutěží i v zahraničí.

Po dvacetileté taneční zkušenosti předával Vlastimil Harapes rady svým svěřencům jakožto choreograf a ředitel baletního souboru Národního divadla. Klasický tanec vyučoval v Praze, ve Florencii a v milovaném Římě. Za celoživotní mistrovství v baletu získal cenu Thálie.

Čím míň Vlastimil Harapes tančí, tím víc hraje – například činohru v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Byl dvakrát ženatý, ale nemá žádného potomka. Jeho první žena byla herečkou a děti nechtěla. Jeho druhá žena, zpěvačka a moderátorka Hana Zagorová, mít děti ze zdravotních důvodů nesměla. S Hanou Zagorovou žil Vlastimil Harapes šest let.

Ke spekulacím, zda je či není homosexuál, se Vlastimil Harapes vždy odmítal vyjadřovat. Je to však téma, kvůli němuž se například odmítá bavit s herečkou Květou Fialovou, která o něm prohlásila, že "je dost teplej" a že žije s básníkem Josefem Topolem. Vlastimil Harapes na to reagoval, že kdyby Květa Fialová byla muž, "někdo by ji zmlátil, že by se nepoznala".

 VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Skořepovou (†93) šoupli v ND na chodbu, Tuček (†81) to měl na jevišti... Skořepovou (†93) šoupli v ND na chodbu, Tuček (†81) to měl na jevišti... Dvojím metrem se nejspíš měří v Národním divadle. Zatímco rakev s ostatky národem milované herečky… číst článek
Poslední rozloučení s operním pěvcem René Tučkem (†81): Narozdíl od Skořepové (†93) se dostal na jeviště! Poslední rozloučení s operním pěvcem René Tučkem (†81): Narozdíl od Skořepové (†93) se dostal na jeviště! Ztvárnil nejslavnější operní postavy a jako pedagog vychoval mnoho umělců. „René… číst článek
Dáda v slzách: Tragická zpráva o smrti přítele! Dáda v slzách: Tragická zpráva o smrti přítele! Po návratu ze slunné Itálie čekalo na Dagmar Patrasovou (61) smutné překvapení. Zemřela její televizní… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová