Vlastimil Harapes

Datum narození: 24.7.1946
Místo narození: Chomutov
Profese: tanečník, choreograf a herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Král ladných pohybů Vlastimil Harapes tančil přes dvacet let v Národním divadle. Pak řídil tamní baletní soubor a hrál i v několika českých filmech. Ve volbách 2016 se stal kandidátem na senátora.

Tanečník a choreograf Vlastimil Harapes je přesvědčením fatalista. Věří, že jeho život je jen dávno napsaná kniha, jejíž příběh prožívá. Už jako malý měl výjimečné pohybové nadání. Chodil do rytmiky a tančil se svou nejmladší sestrou ještě dřív, než se naučil číst. Ani na vteřinu nezaváhal, když se měl rozhodnout pro nenáviděnou matematiku nebo taneční konzervatoř.

VLASTIMIL HARAPES - VOLBY V PRAZE 6, ČUŇAS A HUŠÁK

V roce 1965 nastoupil do baletního souboru Národního divadla. O šest let později se stal tanečník Vlastimil Harapes tanečním sólistou. Nejvíc si cenil svobody, kterou na divadelních prknech cítil při každém představení. Jeho kvalit si všimli i v zahraničí. Působil v Německu, Rumunsku nebo Španělsku. V ruském Petrohradu studoval tanec.

Jako dominantní tanečník se Vlastimil Harapes ukázal v baletech Romeo a Julie, Spartakus, Louskáček či v Labutím jezeře. Objevil se ve Vláčilově snímku Markéta Lazarová i v komedii Starci na chmelu. Byl porotcem několika tanečních soutěží i v zahraničí.

Po dvacetileté taneční zkušenosti předával Vlastimil Harapes rady svým svěřencům jakožto choreograf a ředitel baletního souboru Národního divadla. Klasický tanec vyučoval v Praze, ve Florencii a v milovaném Římě. Za celoživotní mistrovství v baletu získal cenu Thálie.

Čím míň Vlastimil Harapes tančí, tím víc hraje – například činohru v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Byl dvakrát ženatý, ale nemá žádného potomka. Jeho první žena byla herečkou a děti nechtěla. Jeho druhá žena, zpěvačka a moderátorka Hana Zagorová, mít děti ze zdravotních důvodů nesměla. S Hanou Zagorovou žil Vlastimil Harapes šest let.

Ke spekulacím, zda je či není homosexuál, se Vlastimil Harapes vždy odmítal vyjadřovat. Je to však téma, kvůli němuž se například odmítá bavit s herečkou Květou Fialovou, která o něm prohlásila, že "je dost teplej" a že žije s básníkem Josefem Topolem. Vlastimil Harapes na to reagoval, že kdyby Květa Fialová byla muž, "někdo by ji zmlátil, že by se nepoznala".

 VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Zeman slavil s Rusy na jejich ambasádě: Kritizoval sankce i invazi 1968 Zeman slavil s Rusy na jejich ambasádě: Kritizoval sankce i invazi 1968 Zkritizoval současné sankce proti Rusku a sovětskou invazi do Československa v srpnu 1968 označil… číst článek
Exmanželka zesnulého Juraje Herze (†83) Tereza: Před smrtí jsme se stihli rozloučit! Exmanželka zesnulého Juraje Herze (†83) Tereza: Před smrtí jsme se stihli rozloučit! Pro herečku Terezu Pokornou (57) byla smrt jejího exmanžela, režiséra Juraje Herze (†83), přirozeně… číst článek
To si Juraj Herz (†83) opravdu nezasloužil: Posmrtná facka od ČT! To si Juraj Herz (†83) opravdu nezasloužil: Posmrtná facka od ČT! Jestli v pohřebním ústavu našli v úterý ráno rakev Juraje Herze (†83) s vykopnutým víkem, na vině… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý