Jan Charouz

Datum narození: 17.7.1987
Místo narození: Praha
Výška: 173 cm
Profese: automobilový závodník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Rok od roku zrychluje. Závodník Jan Charouz začínal na motokárách a skončil v monopostu Formule 1. Stal se tak druhým Čechem, který vymetá šikany v jednom z nejrychlejších strojů světa. Podporuje ho i jeho snoubenka Michaela Strählová.

Za volant usedl Jan Charouz už v sedmi letech. I bez řidičáku předjížděl malé soupeře v motokárách. První velký úspěch přišel v roce 2002, kdy přesedl do závodních automobilů. Společně s kolegou Erikem Janišem se stali nejmladšími mistry světa v historii Mezinárodního mistrovství České republiky.

JAN CHAROUZ - BOURAČKA

Po formuli BMW dupl automobilový závodník Jan Charouz na plyn v šampionátu F3000, kde se zařadil mezi největší borce. V této sérii získal i v roce 2006 titul mistra. Několik let poté se pravidelně účastnil závodů Le Mans, kde dojížděl na předních příčkách. Britský magazín Autosport ho v roce 2007 zařadil mezi deset nejlepších jezdců Le Mans Series.

O dva roky později dostal závodník Charouz cenu FIA Talent roku. Netrvalo dlouho a usedl jako testovací jezdec do monopostu F1, kde závodí například vedle Michaela Schumachera, sedminásobného mistra světa. Rychlosti větší než tři sta kilometrů v hodině dosahuje ve formuli dodnes.

Český šinkanzen Jan Charouz a jeho snoubenka Michaela Strählová, moderátorkou a slovenskou Miss roku 2000, chystají svatbu. Předtím chodil například i s modelkou Agátou Hanychovou.

 

Články o celebritě

Byt s kuchyní Itala Ridiho prodávají za těžké prachy. 28 milionů! Byt s kuchyní Itala Ridiho prodávají za těžké prachy. 28 milionů! Chcete bydlet v bytě, kde se natáčel pořad televize Prima S Italem v kuchyni? Luxus s puncem italské… číst článek
Kuchař Ridi: Prodávají jeho kuchyni za 28 milionů! Kuchař Ridi: Prodávají jeho kuchyni za 28 milionů! Luxus s puncem italské kuchyně na prodej! Mezonetový byt v historickém centru Prahy, kde vařil televizní… číst článek
V novém studiu pro formuli 1. Odkud se bude vysílat do Česka? V novém studiu pro formuli 1. Odkud se bude vysílat do Česka? Bude to ostrý start ve stylovém provedení. Český divák zažije televizní revoluci, co se týče závodů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil František Ptáček
František Ptáček
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta