Jan Charouz

Datum narození: 17.7.1987
Místo narození: Praha
Výška: 173 cm
Profese: automobilový závodník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Závodník Jan Charouz začínal na motokárách a skončil v monopostu Formule 1. Stal se tak druhým Čechem, který vymetal šikany v jednom z nejrychlejších strojů světa.

Za volant usedl Jan Charouz už v sedmi letech. I bez řidičáku předjížděl malé soupeře v motokárách. První velký úspěch přišel v roce 2002, kdy přesedl do závodních automobilů. Společně s kolegou Erikem Janišem se stali nejmladšími mistry světa v historii Mezinárodního mistrovství České republiky.

JAN CHAROUZ A TĚŽKÁ BOURAČKA

Po formuli BMW dupl automobilový závodník Jan Charouz na plyn v šampionátu F3000, kde se zařadil mezi největší borce. V této sérii získal v roce 2006 titul mistra. Několik let poté se pravidelně účastnil závodů Le Mans, kde dojížděl na předních příčkách. Britský magazín Autosport ho v roce 2007 zařadil mezi deset nejlepších jezdců Le Mans Series.

O dva roky později dostal Jan Charouz cenu FIA Talent roku. Netrvalo dlouho a usedl jako testovací jezdec do monopostu F1, kde závodil například vedle Michaela Schumachera, sedminásobného mistra světa. Jeho posledním úspěcham bylo čtvrté místo ze závodu 24 hodin Le Mans 2009. Posléze začal jezdit jen příležitostně. Na TV se objevuje jako jeden z hostů komentujících závody F1.

O JANU CHAROUZOVI ČTĚTE ZDE>>

Český šinkanzen Jan Charouz a jeho snoubenka Michaela Strahlová, moderátorkou a Miss Slovenska 2000, chystali svatbu, z níž nakonec sešlo. Závodník chodil také např. s modelkou Agátou Hanychovou.

 

Články o celebritě

Milionář Charouz: Nevěru Perkausové odhalil přes kamery Milionář Charouz: Nevěru Perkausové odhalil přes kamery Eva Perkausová (21) to skoro dva roky hrála na dvě strany! I když ji Antonín Charouz (61) podporoval… číst článek
Byt s kuchyní Itala Ridiho prodávají za těžké prachy. 28 milionů! Byt s kuchyní Itala Ridiho prodávají za těžké prachy. 28 milionů! Chcete bydlet v bytě, kde se natáčel pořad televize Prima S Italem v kuchyni? Luxus s puncem italské… číst článek
Kuchař Ridi: Prodávají jeho kuchyni za 28 milionů! Kuchař Ridi: Prodávají jeho kuchyni za 28 milionů! Luxus s puncem italské kuchyně na prodej! Mezonetový byt v historickém centru Prahy, kde vařil televizní… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr