Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Maxová s Herzigovou ukázaly maminky: Teď je jasné, po kom topmodelky zdědily krásu Maxová s Herzigovou ukázaly maminky: Teď je jasné, po kom topmodelky zdědily krásu Světové topmodelky Tereza Maxová (45) a Eva Herzigová (44) patří mezi naše nejkrásnější zástupkyně… číst článek
Eva Herzigová (43): Gratulujeme! Eva Herzigová (43): Gratulujeme! To to trvalo! Světově proslulá česká modelka Eva Herzigová (43) se bude vdávat. Italský miliardář… číst článek
Herzigová se bude vdávat: Zásnuby po 15 letech randění! Herzigová se bude vdávat: Zásnuby po 15 letech randění! „Už žádné svatby!“ hlásala Eva Herzigová (44), když potkala turínského podnikatele a otce svých tří… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Martina Patačová
Martina Patačová
zobrazit profil Lucie Kovandová
Lucie Kovandová
zobrazit profil Kateřina Stočesová
Kateřina Stočesová
zobrazit profil Michaela Salačová
Michaela Salačová
zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Gemma Atkinson
Gemma Atkinson
zobrazit profil Agáta Hanychová-Prachařová
Agáta Hanychová-Prachařová
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico