Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Eva Herzigová: V práci i na cestách vždycky šik! Eva Herzigová: V práci i na cestách vždycky šik! Česká supermodelka Eva Herzigová (44) je na roztrhání. číst článek
Odvěké konkurentky Maxová a Herzigová: V kuchyni si padly do náruče! Odvěké konkurentky Maxová a Herzigová: V kuchyni si padly do náruče! Od začátku jejich kariér jsou zároveň konkurentky, ale i výborné přítelkyně. Topmodelky Eva Herzigová… číst článek
Topmodelka Eva Herzigová (45): Její rady, jak si udržet krásu! Topmodelka Eva Herzigová (45): Její rady, jak si udržet krásu! Pořád je šmrncovní, pořád je sexy. I když nedávno oslavila 45. narozeniny (a nevypadá na to!), do… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Lea Šteflíčková
Lea Šteflíčková
zobrazit profil Lenka Taussigová Kocmanová
Lenka Taussigová Kocmanová
zobrazit profil Klára Medková
Klára Medková
zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil Petra Faltýnová
Petra Faltýnová
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková
zobrazit profil Natálie Kotková
Natálie Kotková
zobrazit profil Hana Mašlíková
Hana Mašlíková