Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Topmodelka Tereza Maxová: Vrátila se na místo svatebního činu Topmodelka Tereza Maxová: Vrátila se na místo svatebního činu Vrátila se na místo, kde se její láska zpečetila. Modelka Tereza Maxová (45) si vzala svého dlouholetého… číst článek
Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Móda podle Herzigové: Stačí mít ve skříni vypasovaný kostýmek a lodičky Móda podle Herzigové: Stačí mít ve skříni vypasovaný kostýmek a lodičky Plakát Evy Herzigové (43) v podprsence Wonderbra zdobil v 90. letech snad všechna velkoměsta, její… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil Leona Grešáková
Leona Grešáková
zobrazit profil Eva Čerešňáková
Eva Čerešňáková
zobrazit profil Helena Houdová
Helena Houdová
zobrazit profil Hana Svobodová
Hana Svobodová
zobrazit profil Ester Sátorová
Ester Sátorová
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková