Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Utajená svatba dcery Jitky Asterové: Linhartová se vdala za neznámého fešáka! Pozvala i exmilence Piškulu Utajená svatba dcery Jitky Asterové: Linhartová se vdala za neznámého fešáka! Pozvala i exmilence Piškulu Tak, jak to má ve zvyku, i tentorkát se Anně Linhartové (23) podařilo naprosto ohromit své okolí.… číst článek
Nejšílenější úlety na festivalu v Cannes: Zachránily to Češky Herzigová s Němcovou! Nejšílenější úlety na festivalu v Cannes: Zachránily to Češky Herzigová s Němcovou! Filmový festival v Cannes se úplně nabízí k přehlídce luxusních rób a blýsknutí se na červeném koberci.… číst článek
Trapas Němcové: Ukázala víc než chtěla! Trapas Němcové: Ukázala víc než chtěla! Do francouzského letoviska Cannes se na festival jako tradičně vydaly i supermodelky Petra Němcová… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Hana Závodná
Hana Závodná
zobrazit profil Dee Ocleppo
Dee Ocleppo
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
zobrazit profil Tereza Skoumalová
Tereza Skoumalová
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Andrea Bezděková
Andrea Bezděková
zobrazit profil Adriana Lima
Adriana Lima