Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Herzigová se bude vdávat: Zásnuby po 15 letech randění! Herzigová se bude vdávat: Zásnuby po 15 letech randění! „Už žádné svatby!“ hlásala Eva Herzigová (44), když potkala turínského podnikatele a otce svých tří… číst článek
Eva Herzigová slaví 44. narozeniny: Fotky bohyně i ty, které jí leží v žaludku!  Eva Herzigová slaví 44. narozeniny: Fotky bohyně i ty, které jí leží v žaludku! Pádem komunistů v Československu začala kariéra modelky „Marilyn Monroe Východu“ Evy Herzigové, která… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Modelka Eva Herzigová slaví 44 Ťukněte si s celebritou! Modelka Eva Herzigová slaví 44 44. narozeniny dnes slaví modelka a herečka Eva Herzigová. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Andrea Kalousová
Andrea Kalousová
zobrazit profil Tyra Banks
Tyra Banks
zobrazit profil Veronika Vařeková
Veronika Vařeková
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová
Gabriela Kratochvílová
zobrazit profil Eliška Bučková
Eliška Bučková
zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp