Eva Herzigová

Datum narození: 10.3.1973
Místo narození: Litvínov
Výška: 183 cm
Profese: modelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Česko je ve světě známé díky skvělému pivu a vínu a Evě Herzigové. Světová topmodelka a herečka chtěla studovat ekonomii. Jednou se ale s kamarádkou zúčastnila soutěže krásy pořádané francouzskou modelingovou agenturou. A vyhrála.

Za nedlouho po vítězství se Eva Herzigová octla v Paříži na focení, v Londýně na focení, v New Yorku na focení… Na své titulní straně ji chtěly mít všechny časopisy světa. Nejvíce ji ale proslavila reklama pro firmu Triumph vyrábějící podprsenku Wonderbra. Ideální křivky v ní ukázala i na billboardech u silnic a zastavila tím dopravu.

Marilyn Monroe zemřela, ať žije Merylin Monroe z Východu. Takovou měla Eva Herzigová přezdívku. Kromě modelingu ji baví sport. Už jako malá hrála pro svých 180 centimetrů košíkovou nebo dělala gymnastiku. Vždy ale chtěla být herečkou. V roce 1995 se objevila po boku Gérarda Depardieu  ve filmu Strážní andělé. S Andym Garciou si zahrála ve snímku Modigliani.

Eva Herzigová se věnuje také charitě pro děti – spolupracuje se svou kolegyní modelkou Terezou Maxovou. Sama Herzigová má dva syny, George a Phillipa, se svým přítelem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem.

Byla také jednou vdaná. V roce 1996 si vzala bubeníka Tico Torrese. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo. Mezi její bývalé partnery patří také například holywoodská star Leonardo DiCaprio.

 

Články o celebritě

Eva Herzigová slaví 45. narozeniny: Krásná i bez skalpelu! Eva Herzigová slaví 45. narozeniny: Krásná i bez skalpelu! Zdá se, že umí zastavit čas. Supermodelka Eva Herzigová zítra oslaví už 45. narozeniny! Úspěšná česká… číst článek
Masaryk shrábl 12 Českých lvů, ale na Dámu a Krále nestačil! Kriminálka ho zcela smetla Masaryk shrábl 12 Českých lvů, ale na Dámu a Krále nestačil! Kriminálka ho zcela smetla Historický snímek Masaryk s Karlem Rodenem (55) v hlavní roli sice zcela ovládl loňské předávání… číst článek
Simona Krainová slavila 45: Všem, co si myslí, že je stará, poslala ostrý vzkaz! Simona Krainová slavila 45: Všem, co si myslí, že je stará, poslala ostrý vzkaz! Modelka Simona Krainová své 45. narozeniny oslavila na dovolené v Zanzibaru, kde je s manželem a… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Lenka Taussigová Kocmanová
Lenka Taussigová Kocmanová
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Petra Minářová
Petra Minářová
zobrazit profil Lucie Křížková
Lucie Křížková
zobrazit profil Diana Kratochvílová
Diana Kratochvílová
zobrazit profil Ivana Christová
Ivana Christová