Vlastimil Horváth

Datum narození: 18.10.1977
Místo narození: Vlašim
Profese: zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Vlastimil Horváth, jenž má vizáž drsného rváče, ale přesto pěje jako anděl, svým hlasem roku 2005 okouzlil půlku Česka, a vyhrál druhou řadu soutěže Česko hledá SuperStar.

Už jako malý navštěvoval Vlasta Horváth lidovou školu umění, kde se naučil hrát na klavír. K němu si přidal ještě kytaru a bicí a stal se tak chodící kapelou. Místo hudby ale vystudoval tesařinu v Praze a živil se jako skladník. Po práci zpíval v rodinné kapele se svým bratrem Radkem. S ním pak založil vlastní skupinu Frenzy a vydal album.

VLASTA HORVÁTH O NEJDĚSIVĚJŠÍ CHVÍLI ŽIVOTA

V druhé řadě SuperStar se Vlastimil Horváth prozpíval až k vítězství. Jeho první deska s názvem Místo zázraků (2005) získala platinový třpyt. Prodalo se jí totiž přes dvacet tisíc. O rok později vydal své druhé album Do peří nefoukej.

Jako malíř Rafael se Vlasta Horváth představil v muzikálu Mona Lisa. V RockOpeře pak začal alternovat herce a zpěváka Kamila Střihavku v roli boha Apollóna. Mimoto nazpíval píseň k pohádce Zdeňka Trošky Nejkrásnější pohádka a přijal nabídku učit na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

O VLASTIMILU HORVÁTHOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi hudební vzory Vlasty Horvátha patří hlavně Elton John, Ansastacia nebo finská skupina HIM. Poslouchá je s ním i jeho manželka Markéta Horváthová, rozená Micková, se kterou se oženil po dlouholetém vztahu. Krátce po svatbě, v březnu 2011, se jim narodila dcera Linda. Podruhé se pár stal rodiči v lednu 2014. Manželka přivedla na svět dceru Alžbětu.

V dubnu 2016 se Vlasta Horváth musel začít vyrovnávat s rodinnou tragédií. Při autonehodě zahynul jeho mladší bratr Martin.