Vlastimil Horváth

Datum narození: 18.10.1977
Místo narození: Vlašim
Profese: zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Má vizáž drsného rváče, přesto zpívá jako nesmrtelný anděl. Svým hlasem nadchl zpěvák Vlastimil Horváth půlku Česka. V roce 2005 vyhrál druhou řadu pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Vydává desky a hraje v muzikálech. S manželkou Markétou má dceru Lindu.

Už jako malý navštěvoval Vlasta Horváth lidovou školu umění, kde se naučil hrát na klavír. K němu si přidal ještě kytaru a bicí a stal se tak chodící kapelou. Místo hudby ale vystudoval tesařinu v Praze a živil se jako skladník. Po práci zpíval v rodinné kapele se svým bratrem Radkem. S ním pak založil vlastní skupinu Frenzy a vydal album.

V SuperStar se prozpíval Vlastimil Horváth až k vítězství. Jeho první deska s názvem Místo zázraků získala platinový třpyt. Prodalo se jí totiž přes dvacet tisíc. O rok později vydal své druhé album Do peří nefoukej a plánuje nazpívat i třetí.

V roli malíře Rafaela se Vlasta Horváth představuje v muzikálu Mona Lisa. V RockOpeře pak alternuje herce a zpěváka Kamila Střihavku v roli boha Apollóna. Mimoto nazpíval píseň k pohádce Zdeňka Trošky Nejkrásnější pohádka a učí na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Mezi jeho hudební vzory patří hlavně Elton John, Ansastacia nebo finská skupina HIM. Poslouchá je s ním i jeho manželka Markéta Horváthová, rozená Micková, se kterou se po mnohaletém vztahu oženil. Zanedlouho po svatbě se jim narodila dcera Linda.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen