Helena Houdová

Datum narození: 27.12.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: Miss ČR 1999, topmodelka

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Helena Houdová, která se stala Miss ČR 1999, svůj život zasvětila péči o děti, pro něž založila nadaci Slunečnice, a ochraně životního prostředí.

Když byla supermodelka Helena Houdová malá, chtěla být tím Pátým elementem, který spasí svět. Když zjistila, že létat jako Superman by nezvládla, zaměřila se na životní prostředí. Angažovala se mj. v organizacích Greenpeace nebo Děti Země.

HELENA HOUDOVÁ - ZNEUŽITÁ UŽ VE ČTYŘECH LETECH

Po gymnáziu vystudovala Helena Houdová bakaláře Sociální a kulturní antropologie na Fakultě humanitních studií v Plzni. V roce 1999 vyhrála soutěž krásy Miss České republiky. Rok nato založila Slunečnici, nadaci pomáhající dětem po celém světě. Pokud zrovna není na předváděcím mole, letá do Brazílie, Nikaragui, na Kubu nebo do Kambodže pomáhat malým dětem.

O HELENĚ HOUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě přírody a životního prostředí se Helena Houdová vždy zajímala o životní styl. Byla nejdříve vegetariánkou, posléze vegankou a vitariánkou.

V roce 2008 se jejím manželem stal Omar Amant, o šest let straší filmový producent indického původu. Helena Houdová s ním má syny Dariena a Daveeda Jakuba a dceru Deiu. Na dálku si Helena Houdová osvojila už více než desítku dětí. S miliardářem se modelka rozvedla roku 2013.

 

 

Články o celebritě

Božská Eva Herzigová: Promluvila o drogách, anorexii a o neuskutečněné svatbě! Božská Eva Herzigová: Promluvila o drogách, anorexii a o neuskutečněné svatbě! Ve světě modelingu se Eva Herzigová (45) pohybuje od roku 1989, kdy odjela do Paříže. Stala se okamžitě… číst článek
Houdová v Austrálii. Děti makají na poli, ona trénuje koalu Houdová v Austrálii. Děti makají na poli, ona trénuje koalu Královna krásy z roku 1999 Helena Houdová (38) se po čtyřech letech cestování po světě usídlila v… číst článek
Helena Houdová po 4 letech docestovala. Kruh se uzavřel, domov našla u klokanů Helena Houdová po 4 letech docestovala. Kruh se uzavřel, domov našla u klokanů Modelka Helena Houdová (38) se svými třemi dětmi Daveedem (7), Darienem (9) a Deiou (5) čtyři roky… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Romana Pavelková
Romana Pavelková
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
zobrazit profil Michaela Gleissnerová
Michaela Gleissnerová
zobrazit profil Kate Moss
Kate Moss
zobrazit profil Elisabett Canalis
Elisabett Canalis
zobrazit profil Miriam Bittóvá
Miriam Bittóvá
zobrazit profil Vlaďka Erbová-Řepková
Vlaďka Erbová-Řepková