Helena Houdová

Datum narození: 27.12.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: Miss ČR 1999, topmodelka

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Helena Houdová, která se stala Miss ČR 1999, svůj život zasvětila péči o děti, pro něž založila nadaci Slunečnice, a ochraně životního prostředí.

Když byla supermodelka Helena Houdová malá, chtěla být tím Pátým elementem, který spasí svět. Když zjistila, že létat jako Superman by nezvládla, zaměřila se na životní prostředí. Angažovala se mj. v organizacích Greenpeace nebo Děti Země.

HELENA HOUDOVÁ - ZNEUŽITÁ UŽ VE ČTYŘECH LETECH

Po gymnáziu vystudovala Helena Houdová bakaláře Sociální a kulturní antropologie na Fakultě humanitních studií v Plzni. V roce 1999 vyhrála soutěž krásy Miss České republiky. Rok nato založila Slunečnici, nadaci pomáhající dětem po celém světě. Pokud zrovna není na předváděcím mole, letá do Brazílie, Nikaragui, na Kubu nebo do Kambodže pomáhat malým dětem.

O HELENĚ HOUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě přírody a životního prostředí se Helena Houdová vždy zajímala o životní styl. Byla nejdříve vegetariánkou, posléze vegankou a vitariánkou.

V roce 2008 se jejím manželem stal Omar Amant, o šest let straší filmový producent indického původu. Helena Houdová s ním má syny Dariena a Daveeda Jakuba a dceru Deiu. Na dálku si Helena Houdová osvojila už více než desítku dětí. S miliardářem se modelka rozvedla roku 2013.

 

 

Články o celebritě

Houdová vytáhla foto z rodinného alba: Byla hippík už jako malá holka! Houdová vytáhla foto z rodinného alba: Byla hippík už jako malá holka! Velké oči, rošťácký pohled, na sobě šatičky a několik šperků jako ozdobu. Tak vypadala Miss ČR 1999… číst článek
Helena Houdová o vzdělávání dětí: Škola děti na život nepřipraví! Helena Houdová o vzdělávání dětí: Škola děti na život nepřipraví! Modelka Helena Houdová (37) je známá tím, že svoje děti vychovává metodou unschoolingu. To znamená,… číst článek
Celebrity na síti: Houdová meditovala ve tmě a  Kate oblékla Pradu Celebrity na síti: Houdová meditovala ve tmě a Kate oblékla Pradu Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na některé z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Cicciolina Ilona Staller
Cicciolina Ilona Staller
zobrazit profil Eva Herzigová
Eva Herzigová
zobrazit profil Šárka Zdvořilá
Šárka Zdvořilá
zobrazit profil Miriam Bittóvá
Miriam Bittóvá
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil Iva Kubelková
Iva Kubelková
zobrazit profil Karolína Kurková
Karolína Kurková