Omar Amanat

Datum narození: 15.8.1972
Profese: americký filmový producent a filantrop
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Americký podnikatel se angažuje zejména v produkci filmů a aktivně se zapojuje do různorodých charitativních akcí. Jeho rodina je původem z Indie, ale Omar se narodil v New Yorku. Jeho manželka je topmodelka Helena Houdová, pocházející z České republiky, se kterou má dva syny.

Jako podnikatel patří mezi nejbohatší Američany. Z počátku své kariéry se věnoval nákupu a prodeji akcií přes internet, byl součástí firmy, která se touto činností zabývala jako jedna z prvních na světě.

Podniká také v oblasti filmu, kde si může díky svému téměř neomezenému bohatství dovolit investovat velké částky peněz. Vypracoval se na tak prestižní pozici, že mezi jeho známé patří i opravdové celebrity jako například Brad Pitt nebo Angelina Jolie.

Sám se ale stylizuje do role kladného hrdiny, který do filmů investuje především z dobročinných důvodů. Prohlašuje, že pomáhá filmům, které chtějí změnit svět. Často se angažuje na všemožných aktivitách, které nějakým způsobem souvisí s charitou. Právě díky těmto aktivitám se setkal se svou druhou manželkou Helenou Houdovou. S první ženou měl tři syny, ale údajně se rozvedli dříve než potkal Helenu.

Omarův život mohl ale skončit předčasně - a s mnohem horším scénářem, než je ten současný. Jen s dávkou neuvěřitelného štěstí, které ho ostatně provází skoro celým životem, se vyhnul teroristickým útokům na Světové obchodní centrum 11. září 2001. V jedné z budov měl mít přednášku ve stejný čas, kdy došlo k neštěstí, ale ještě předtím dělal rozhovor v rádiu, kde se zdržel.

Manželka a topmodelka Helena Houdová mu porodila dva syny, jmenují se Darien a Daveed Jakub. Celá rodina žije v New Yorku.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek