Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Exmanželka Vojtka Libuška je podruhé matkou: Má vlasatou holčičku! Exmanželka Vojtka Libuška je podruhé matkou: Má vlasatou holčičku! Konečně se dočkali! Libuše Rohlíčková (36), která se nedávno provdala za syna první Popelky Evy Hruškové… číst článek
Zdrcená Heidi Janků o smrti Ivo Pavlíka (†84): Umíral sám, nepustili mě k němu! Zdrcená Heidi Janků o smrti Ivo Pavlíka (†84): Umíral sám, nepustili mě k němu! Heidi Janků (54) vždy věděla, že si vzala o 30 let staršího muže a jednou se tak bude muset vyrovnat… číst článek
Eva Hrušková: Velká šťastná novina! Eva Hrušková: Velká šťastná novina! U naší české Popelky zavládlo štěstí! Do rodiny Evy Hruškové (65) totiž přibude malý přírůstek. Její… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková