Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

„Popelka“ Eva Hrušková přiznala: Manželovi jsem oznámila rozchod! „Popelka“ Eva Hrušková přiznala: Manželovi jsem oznámila rozchod! Herečka Eva Hrušková (64) se proslavila díky roli Popelky. Nyní promluvila o krutém rozchodu, za… číst článek
Dětské Vánoce Popelky Hruškové: Dodnes ji mrazí z dárku od kouzelného dědečka! Dětské Vánoce Popelky Hruškové: Dodnes ji mrazí z dárku od kouzelného dědečka! Rodiče první Popelky Evy Hruškové (64) byli chudí, a tak si ani na Vánoce nemohli vyskakovat, ovšem… číst článek
Hrušková o roli Popelky: Objevily mě v pořadu exmanželky mého muže Přeučila Hrušková o roli Popelky: Objevily mě v pořadu exmanželky mého muže Přeučila Bylo jí pouhých šestnáct let, když Eva Hrušková (64) získala svou osudovou roli Popelky. Vyhlédla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth