Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Sestra televizní Popelky, která kandidovala na prezidenta: Teror na vsi! Sestra televizní Popelky, která kandidovala na prezidenta: Teror na vsi! Někdejší kandidátka na prezidentku, kontroverzní aktivistka a sestra herečky Evy Hruškové (66) alias… číst článek
Předávání cen Thálie: Zabodoval »Rocky« Pecha, triumf Grossové se nekonal!  Předávání cen Thálie: Zabodoval »Rocky« Pecha, triumf Grossové se nekonal! Slavnostní předávání cen Thálie za výkony na prknech, která znamenají svět, se odehrálo v sobotu… číst článek
Exmanželka Hůlky a Vojtka, která je teď snachou Přeučila: Ukázala půlroční dcerku! Exmanželka Hůlky a Vojtka, která je teď snachou Přeučila: Ukázala půlroční dcerku! Někdejší tanečnice Libuše Rohlíčková (37), která byla dřív vdaná za zpěváky Dana Hůlku (49) či Josefa… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová