Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Podnikatel okradl Přeučila a Hruškovou o 10 milionů: Je nevinný, hájí ho přesto manželé Podnikatel okradl Přeučila a Hruškovou o 10 milionů: Je nevinný, hájí ho přesto manželé Náchodskému podnikateli Alexandru Dostálovi (71) se povedlo okrást 170 lidí. Celkem je připravil… číst článek
Přeučil a Hrušková přišli o 10 milionů: Naletěli podvodníkovi, jsou na mizině Přeučil a Hrušková přišli o 10 milionů: Naletěli podvodníkovi, jsou na mizině Finančně i psychicky na dně! Honoráře manželů Jana Přeučila (79) a Evy Hruškové (64) za všechny filmy… číst článek
Přeučil (79) a Hrušková (64) NA MIZINĚ: Okradli je o 10 milionů! Zbyly jim peníze na měsíc života... Přeučil (79) a Hrušková (64) NA MIZINĚ: Okradli je o 10 milionů! Zbyly jim peníze na měsíc života... Finančně i psychicky na dně! Honoráře manželů Jana Přeučila (79) a Evy Hruškové (64) za všechny filmy… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood