Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Přeučil prozradil pohlaví vnoučete: Exmanželka Hůlky a Vojtka porodí každým dnem! Přeučil prozradil pohlaví vnoučete: Exmanželka Hůlky a Vojtka porodí každým dnem! Manželé Jan Přeučil (80) a Eva Hrušková už několik vnoučat mají, ale už se nemohou dočkat přírůstku… číst článek
Werichovu vilu otevřeli. „Přikládala jsem tam do kamen,“ vzpomínala Bohdalová Werichovu vilu otevřeli. „Přikládala jsem tam do kamen,“ vzpomínala Bohdalová Werichova vila, která stojí na pražské Kampě, vstoupila do nové éry. Poprvé v historii je přístupná… číst článek
Libuška Vojtková měsíc před porodem: Potřetí se vdala a vzdala se příjmení! Libuška Vojtková měsíc před porodem: Potřetí se vdala a vzdala se příjmení! Z bývalé tanečnice Libušky Vojtkové (36) je paní Rohlíčková. Exmanželka rockera Pepy Vojtka (51)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra