Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Werichovu vilu otevřeli. „Přikládala jsem tam do kamen,“ vzpomínala Bohdalová Werichovu vilu otevřeli. „Přikládala jsem tam do kamen,“ vzpomínala Bohdalová Werichova vila, která stojí na pražské Kampě, vstoupila do nové éry. Poprvé v historii je přístupná… číst článek
Libuška Vojtková měsíc před porodem: Potřetí se vdala a vzdala se příjmení! Libuška Vojtková měsíc před porodem: Potřetí se vdala a vzdala se příjmení! Z bývalé tanečnice Libušky Vojtkové (36) je paní Rohlíčková. Exmanželka rockera Pepy Vojtka (51)… číst článek
Horáček nasbíral 50 tisíc nominačních podpisů. V boji o Hrad už mu nic nebrání Horáček nasbíral 50 tisíc nominačních podpisů. V boji o Hrad už mu nic nebrání Prezidentský kandidát Michal Horáček předpokládá, že už má 50 000 podpisů potřebných pro nominaci… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Jan Kuželka
Jan Kuželka
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská