Markéta Irglová

Datum narození: 28.2.1988
Místo narození: Valašské Meziříčí
Výška: 160 cm
Profese: zpěvačka, skladatelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Markéta Irglová je držitelka Oscara za filmovou hudbu. Skromná dívka z Valašského meziříčí dokázala již velké věci.

Nikdy ji nenapadlo, že bude herečka. Pak si Markéta Irglová zahrála hlavní roli v irském filmu Once. Nikdy ani nemyslela na to, že bude zpěvačka. Teď koncertuje po celém světě. A to všechno díky jejímu talentu a jednomu osudovému setkání. Markéta Irglová získala v roce 2008 amerického Oscara a českého Anděla. Je vdaná za amerického baskytaristu Tima Iselera, se kterým žije v New Yorku.

V první třídě základní školy si začala Irglová brnkat na klavír. Uchvátila ji ale až kytara, kterou dostala od svého otce. Ve třinácti se pak seznámila na rodinné party s irským zpěvákem Glenem Hansardem. O tři měsíce později se Glen Hansard do Česka vrátil a nabídl ji spolupráci.

Koncertovali spolu všude možně. Obrovský úspěch přišel s nízkorozpočtovým filmem Once, kde si Markéta Irglová a Glen Hansard zahráli dvě hlavní role podobné jejich vlastním životům. K filmu složili i hudbu a za píseň Falling Slowly získali filmového Oscara. Láskyplnou píseň si v té době zpíval skoro každý. Film stál sto padesát tisíc dolarů. Vydělal jich dvacet milionů.

Hansardem nahrála alba The Swell Season a Stric Joy. Nějakou dobu s ním i žila v irském Dublinu. Po té se ovšem rozešli. Desku Anar z roku 2011 už ale nazpívala sama. V Česku ji uvedla se svým manželem, zvukařem a baskytaristou Timem Iselerem. Vyprodala s ní prestižní sály v New Yorku, Londýně nebo Sydney. Koncertuje i v Čině, Jižní Koreji a Malajsii.

 

 

Články o celebritě

10 šíleně originálních bot! Babišová ve svěráku, Agáta na kopýtkách 10 šíleně originálních bot! Babišová ve svěráku, Agáta na kopýtkách České celebrity se občas plácnou přes kapsu a pořídí si luxusní boty. Ale ne vždy cena odpovídá vzhledu.… číst článek
Simsonovi online Simsonovi online Simpsonovi, chcete-li Simsonovi, chcete-li Simpsni, chcete-li Simsni. Tolik různých jmen… číst článek
6 svobodných těhulek bez partnera: Jedny ho tají doteď, jiné káply božskou ještě před porodem! 6 svobodných těhulek bez partnera: Jedny ho tají doteď, jiné káply božskou ještě před porodem! Některé ženy se svou láskou chlubí všude, kudy chodí, o to víc pak, když se jim s panem Božským podaří… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Michael Kocáb
Michael Kocáb
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham