František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Slavní vyvedli své děti: Zrcadlo, zrcadlo řekni, kdo je komu nejpodobnější? Slavní vyvedli své děti: Zrcadlo, zrcadlo řekni, kdo je komu nejpodobnější? Známé osobnosti po delší době opět vyvedly do společnosti své ratolesti. Na slavnostní otevření nového… číst článek
Na Thálii nominovaná Natálie Grossová (15): Zpívat se učí až ve Vídni! Na Thálii nominovaná Natálie Grossová (15): Zpívat se učí až ve Vídni! Tvrdě na sobě pracuje a už sklízí ovoce. Natálie Grossová (15) je za roli Sáry v muzikálu Ples upírů… číst článek
Nečekaný úspěch! Mladičká Grossová (15) má nominaci na Thálii! Utká se o ni s Bílou! Nečekaný úspěch! Mladičká Grossová (15) má nominaci na Thálii! Utká se o ni s Bílou! Je jí teprve patnáct let a už dosáhla úspěchu, o jakém se sní i o generace starším kolegyním! Mladičká… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj