František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Karel Gott slaví: MILIONOVÝ DAR K 79. NAROZENINÁM! Karel Gott slaví: MILIONOVÝ DAR K 79. NAROZENINÁM! Právě dnes je to přesně 79 let, co se narodil náš nejslavnější zpěvák Karel Gott! K narozeninám dostal… číst článek
Dcera Karla Vágnera Tereza šokovala: S mou největší láskou je konec! Dcera Karla Vágnera Tereza šokovala: S mou největší láskou je konec! Tereza Vágnerová (25), dcera hudebníka Karla Vágnera (76), se rozhodla přerušit svou kariéru! Zpěvačka,… číst článek
František Janeček (73) po infarktu: Stále mám následky! František Janeček (73) po infarktu: Stále mám následky! Poprvé po infarktu, který prodělal v USA a stál ho dva miliony, se objevil na veřejnosti. Producent… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop