Václav Jelínek

Václav Jelínek

Datum narození: 12.7.1978
Místo narození: Most
Profese: zpěvák
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Stal se slavným díky Mámě. Tak se jmenoval hit, který z truhláře Václava Jelínka vytvořil hvězdu. Stal se členem jedné z prvních chlapeckých skupin u nás. V Luneticu vystupoval s Davidem Škachem, Martinem Kociánem a Alešem Lehkým. Společně zlomili desetitisíce srdcí dospívající mládeže. V roce 2009 se Jelínek oženil s přítelkyní Marcelou Holmanovou. Vychovávají syna Vaška.

Od osmi let chodil Václav Jelínek do karate. Bavila ho i gymnastika, ale nejlíp se cítil při tanci. S kamarádem Davidem Škachem založili i taneční skupinu. Jednou se na diskotéce potkali s Martinem Kociánem a Alešem Lehkým. Vznikl Lunetic, nejslavnější skupina devadesátých let.

S albem jim pomáhal producent Stano Šimor. S hity Máma, Chtěl bych tě líbat nebo Cik-Cak plnili jeden koncert za druhým. Větší šílenství zažili snad jen angličtí Beatles. Mladé divačky se praly a drápaly, pak křičely a nakonec i plakaly, jen aby byly v předních řadách. Za svršky Luneticů by daly cokoliv.

Po sedmi letech a čtyřech nahraných albech se skupina rozpadla. Zpěvák Václav Jelínek po ní ještě nahrál vlastní desku Pod vodou, ale zázrak se podruhé nekonal. Hrál také v muzikálu Romeo a Julie. Nakonec skončil v reklamní agentuře.

V roce 2008 kapelu Václav Jelínek znovu obnovil a o tři roky později produkoval další album – Na vlnách. Skupina funguje doteď a zpívá na desítkách koncertů.

Po tříleté známosti si vzal Jelínek Marcelu Holmanovou. Chvíli po svatbě se jim narodil syn Václav.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre