Eva Jeníčková

Datum narození: 5.8.1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Jeničková neboli Ava Jansen je v česku známou především díky rolím ve filmech „o Básníkách“. Dlouhá léta žila v USA.

Muži se o ni prali. Pokud ne v životě, tak určitě ve filmech, kde Eva Jeníčková hrála vždycky ty nejsvůdnější kočky. Dřepkins si užila v kultovní komedii Sněženky a machři. V Básnicích si pak vysloužila lyrickoepickou přezdívku „Utěšitelka.“ Dlouhá léta žila v Americe, kde se provdala za instruktora bojových umění Marka Mikitu. Jejím v pořadí druhým manželem je režisér Viktor Tauš.

Poprvé se před kamerou objevila v patnácti. Zahrála si tehdy v dobrodružném filmu Tři do moře. Jako školačka Marika si užívala školní výlet ve Sněženkách a machrech od režiséra Karla Smyszka.  Kromě Básníků si zahrála i v Rumburakovi nebo v Dobrém světle. Zároveň tančila v souboru Unia Nova.

Po zakončení pražské DAMU se vydala Eva Jeníčková do Ameriky, kde nakonec i zůstala. Studovala tam tanec, zpěv i nezávislé herectví. Pod pseudonymem Ava Jansen vystupovala v muzikálech Ragtime nebo Cats. Po boku mistra úšklebků Jima Carreyho si zahrála v Muži na Měsíci od oscarového režiséra Miloše Formana.

Krom toho účinkovala Eva Jeníčková v několika televizních show, seriálech a hudebních klipech. Tep divákům zrychlovala v erotických snímcích. Objevila se také na obálce časopis Playboy. Svou  zatím poslední roli předvedla v seriálu Borgia, který se natáčel na Barrandově.

Po mnohaletém manželství se Eva Jeníčková rozvedla s hercem, scénáristou a bojovníkem Markem Mikitou. Vrátila se do Česka a při natáčení pokračování Sněženek a machrů se seznámila s jejich režisérem Viktorem Taušem. Vzali se na konci roku 2010.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Jeníčková slaví 52! Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Jeníčková slaví 52! 52. narozeniny dnes slaví herečka Eva Jeníčková. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek
Manžel Vendulky utěšitelky: Líbačka s jinou ve křoví! Manžel Vendulky utěšitelky: Líbačka s jinou ve křoví! Tak to vypadá na pěkný malér! Alespoň pro vdanou herečku Kláru Melíškovou (44) a ženatého režiséra… číst článek
Šestý díl Básníků míří do kin: Štěpána čeká válka s Vendulkou „utěšitelkou, Kendy plánuje velkou věc! Šestý díl Básníků míří do kin: Štěpána čeká válka s Vendulkou „utěšitelkou, Kendy plánuje velkou věc! Po dvanácti letech se v kinech od 14. dubna objeví další, už šestý díl série režiséra Dušana Kleina… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan