Eva Jeníčková

Datum narození: 5.8.1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Jeničková neboli Ava Jansen je v česku známou především díky rolím ve filmech „o Básníkách“. Dlouhá léta žila v USA.

Muži se o ni prali. Pokud ne v životě, tak určitě ve filmech, kde Eva Jeníčková hrála vždycky ty nejsvůdnější kočky. Dřepkins si užila v kultovní komedii Sněženky a machři. V Básnicích si pak vysloužila lyrickoepickou přezdívku „Utěšitelka.“ Dlouhá léta žila v Americe, kde se provdala za instruktora bojových umění Marka Mikitu. Jejím v pořadí druhým manželem je režisér Viktor Tauš.

Poprvé se před kamerou objevila v patnácti. Zahrála si tehdy v dobrodružném filmu Tři do moře. Jako školačka Marika si užívala školní výlet ve Sněženkách a machrech od režiséra Karla Smyszka.  Kromě Básníků si zahrála i v Rumburakovi nebo v Dobrém světle. Zároveň tančila v souboru Unia Nova.

Po zakončení pražské DAMU se vydala Eva Jeníčková do Ameriky, kde nakonec i zůstala. Studovala tam tanec, zpěv i nezávislé herectví. Pod pseudonymem Ava Jansen vystupovala v muzikálech Ragtime nebo Cats. Po boku mistra úšklebků Jima Carreyho si zahrála v Muži na Měsíci od oscarového režiséra Miloše Formana.

Krom toho účinkovala Eva Jeníčková v několika televizních show, seriálech a hudebních klipech. Tep divákům zrychlovala v erotických snímcích. Objevila se také na obálce časopis Playboy. Svou  zatím poslední roli předvedla v seriálu Borgia, který se natáčel na Barrandově.

Po mnohaletém manželství se Eva Jeníčková rozvedla s hercem, scénáristou a bojovníkem Markem Mikitou. Vrátila se do Česka a při natáčení pokračování Sněženek a machrů se seznámila s jejich režisérem Viktorem Taušem. Vzali se na konci roku 2010.

 

Články o celebritě

Klára Melíšková a manžel Vendulky utěšitelky: Svou lásku už netají! Klára Melíšková a manžel Vendulky utěšitelky: Svou lásku už netají! Láskou k režiséru Viktoru Taušovi (42) už se herečka Klára Melíšková (44) vůbec netají! Nedělá jim… číst článek
Tajná líbačka jako ve Varech: Nerozvedení Melíšková a Tauš se od sebe nemůžou odtrhnout Tajná líbačka jako ve Varech: Nerozvedení Melíšková a Tauš se od sebe nemůžou odtrhnout V líbačkách »na tajňačku« stále pokračují. Herečka Klára Melíšková (44) a režisér Viktor Tauš (42)… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Jeníčková slaví 52! Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Jeníčková slaví 52! 52. narozeniny dnes slaví herečka Eva Jeníčková. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová