Eva Jeníčková

Datum narození: 5.8.1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Jeničková neboli Ava Jansen je v česku známou především díky rolím ve filmech „o Básníkách“. Dlouhá léta žila v USA.

Muži se o ni prali. Pokud ne v životě, tak určitě ve filmech, kde Eva Jeníčková hrála vždycky ty nejsvůdnější kočky. Dřepkins si užila v kultovní komedii Sněženky a machři. V Básnicích si pak vysloužila lyrickoepickou přezdívku „Utěšitelka.“ Dlouhá léta žila v Americe, kde se provdala za instruktora bojových umění Marka Mikitu. Jejím v pořadí druhým manželem je režisér Viktor Tauš.

Poprvé se před kamerou objevila v patnácti. Zahrála si tehdy v dobrodružném filmu Tři do moře. Jako školačka Marika si užívala školní výlet ve Sněženkách a machrech od režiséra Karla Smyszka.  Kromě Básníků si zahrála i v Rumburakovi nebo v Dobrém světle. Zároveň tančila v souboru Unia Nova.

Po zakončení pražské DAMU se vydala Eva Jeníčková do Ameriky, kde nakonec i zůstala. Studovala tam tanec, zpěv i nezávislé herectví. Pod pseudonymem Ava Jansen vystupovala v muzikálech Ragtime nebo Cats. Po boku mistra úšklebků Jima Carreyho si zahrála v Muži na Měsíci od oscarového režiséra Miloše Formana.

Krom toho účinkovala Eva Jeníčková v několika televizních show, seriálech a hudebních klipech. Tep divákům zrychlovala v erotických snímcích. Objevila se také na obálce časopis Playboy. Svou  zatím poslední roli předvedla v seriálu Borgia, který se natáčel na Barrandově.

Po mnohaletém manželství se Eva Jeníčková rozvedla s hercem, scénáristou a bojovníkem Markem Mikitou. Vrátila se do Česka a při natáčení pokračování Sněženek a machrů se seznámila s jejich režisérem Viktorem Taušem. Vzali se na konci roku 2010.

 

Články o celebritě

Manžel Vendulky utěšitelky: Líbačka s jinou ve křoví! Manžel Vendulky utěšitelky: Líbačka s jinou ve křoví! Tak to vypadá na pěkný malér! Alespoň pro vdanou herečku Kláru Melíškovou (44) a ženatého režiséra… číst článek
Šestý díl Básníků míří do kin: Štěpána čeká válka s Vendulkou „utěšitelkou, Kendy plánuje velkou věc! Šestý díl Básníků míří do kin: Štěpána čeká válka s Vendulkou „utěšitelkou, Kendy plánuje velkou věc! Po dvanácti letech se v kinech od 14. dubna objeví další, už šestý díl série režiséra Dušana Kleina… číst článek
Filmoví Básníci se vracejí pošesté: Podívejte se na první ukázku Filmoví Básníci se vracejí pošesté: Podívejte se na první ukázku Filmová série o Básnících režiséra Dušana Kleina (76) se již brzy rozroste o další, v pořadí již… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Meghan Markle
Meghan Markle
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes

Nejnovější profily celebrit