Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Peklo Nadi Urbánkové (77) amputací neskončilo! Peklo Nadi Urbánkové (77) amputací neskončilo! Už od podzimu je zpěvačka Naďa Urbánková dlouhodobě nemocná. Zrušila vystoupení, dokonce přerušila… číst článek
Naďa Urbánková: Komplikace po amputaci prsou! Každou noc mi obvazují tělo Naďa Urbánková: Komplikace po amputaci prsou! Každou noc mi obvazují tělo Konečně Naďa Urbánková (77) promluvila. Nikdo dosud nevěděl, proč byla od podzimu dlouhodobě nemocná.… číst článek
Urbánková o pohřbu Grossmanna (†30): K rakvi se otočila zády! Urbánková o pohřbu Grossmanna (†30): K rakvi se otočila zády! Naďa Urbánková (77) se s Jiřím Grossmannem (†30) znala řadu let. 5. prosince to bylo přesně 45 let,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář

Nejnovější profily celebrit