Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Libuši Šafránkové je 64: Sokyně v lásce práskla, jaký je Abrhám v posteli!  Libuši Šafránkové je 64: Sokyně v lásce práskla, jaký je Abrhám v posteli! Herecké manželství Libuše Šafránkové, která dnes slaví 64. narozeniny, a Josefa Abrháma (77) patří… číst článek
Naďa Urbánková ukázala zbídačené ruce: Za tohle může rakovina! Naďa Urbánková ukázala zbídačené ruce: Za tohle může rakovina! Přemohla rakovinu prsu, smířila se s amputací prsu, ale dodnes má po zákeřné nemoci nehezké následky.… číst článek
Urbánková otevřeně: Tohle mi udělala rakovina! Urbánková otevřeně: Tohle mi udělala rakovina! Statečná Naďa Urbánková (77)! Přestože jí následky po amputaci prsů dělají stále problémy a od října… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley