Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Urbánková (77) a »ztracená« dcera Jana (38): Velké přiznání o novém životě! Urbánková (77) a »ztracená« dcera Jana (38): Velké přiznání o novém životě! Jejím druhým domovem se stalo Los Angeles. Nejenže si tam Jana Fabiánová… číst článek
Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Na televize měla smůlu. Nepochopitelně Věru Špinarovou (†65) neustále dramaturgové nechávali vystřihnout.… číst článek
Zvrhlý otec Urbánkové: Posaď se na mě, Naděnko! Zvrhlý otec Urbánkové: Posaď se na mě, Naděnko! Známá zpěvačka si od mládí nese v sobě bolestnou zkušenost. V devíti letech ji znásilnil její vlastní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová