Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Zvrhlý otec Urbánkové: Posaď se na mě, Naděnko! Zvrhlý otec Urbánkové: Posaď se na mě, Naděnko! Známá zpěvačka si od mládí nese v sobě bolestnou zkušenost. V devíti letech ji znásilnil její vlastní… číst článek
Zpěvačka Naďa Urbánková: Růže jí narušila rakovinou zničenou lymfu Zpěvačka Naďa Urbánková: Růže jí narušila rakovinou zničenou lymfu Naďa Urbánková (77) to poslední půlrok nemá zrovna lehké. Kariéru jí těžce nabourává oslabená imunita,… číst článek
Nemocná Urbánková: V práci se o ni bojí! Nemocná Urbánková: V práci se o ni bojí! Vážné onemocnění růže jí už půl roku komplikuje život. Jen co se Naďa Urbánková (77) uzdraví, najde… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková