Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Urbánková po rakovině prsu: Léčí se veganstvím! Otoky jí ale zůstaly Urbánková po rakovině prsu: Léčí se veganstvím! Otoky jí ale zůstaly Deset let po rakovině prsu má Naďa Urbánková (79) narušený lymfatický systém. S následky zákeřné… číst článek
Vdova po Brabcovi Šárka Rezková: Pochybnosti o sebevraždě manžela! Policie mi zakázala šťourat Vdova po Brabcovi Šárka Rezková: Pochybnosti o sebevraždě manžela! Policie mi zakázala šťourat Od smrti zpěváka Jiřího Brabce (†63) letos uplyne už 15 let. Na velmi nepříjemnou ztrátu milovaného… číst článek
Urbánková ruší oslavu 80. narozenin! Důvod zaskočí Urbánková ruší oslavu 80. narozenin! Důvod zaskočí Neuvěřitelných 80 let bude letos 30. června legendární zpěvačce Nadě Urbánkové. Jenže interpretka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma