Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Urbánkové se splnilo přání: Může za to dcera! Urbánkové se splnilo přání: Může za to dcera! O svém potenciálním zeťákovi se Naďa Urbánková (77) dozvěděla až díky sobotnímu rozhovoru Aha! s… číst článek
Urbánková (77) a »ztracená« dcera Jana (38): Velké přiznání o novém životě! Urbánková (77) a »ztracená« dcera Jana (38): Velké přiznání o novém životě! Jejím druhým domovem se stalo Los Angeles. Nejenže si tam Jana Fabiánová… číst článek
Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Na televize měla smůlu. Nepochopitelně Věru Špinarovou (†65) neustále dramaturgové nechávali vystřihnout.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Lenny  Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd