Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Bravo! Urbánková zachránila život Simonové s Chladilem Bravo! Urbánková zachránila život Simonové s Chladilem Psal se rok 1982 a Naďa Urbánková (77) se svými kamarády odlétala na vystoupení. Tenkrát se ale v letadle… číst článek
Umírala jsem hrůzou, líčí Naďa Urbánková o problémech letadla s její dcerou! Umírala jsem hrůzou, líčí Naďa Urbánková o problémech letadla s její dcerou! Chybělo málo a zpěvačka Jana Fabiánová (39) odstartovala k letu přes Atlantik strojem, jemuž unikalo… číst článek
Peklo Nadi Urbánkové (77) amputací neskončilo! Peklo Nadi Urbánkové (77) amputací neskončilo! Už od podzimu je zpěvačka Naďa Urbánková dlouhodobě nemocná. Zrušila vystoupení, dokonce přerušila… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Jacob  Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek