Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Urbánková o návratu rakoviny: BOJUJU... Urbánková o návratu rakoviny: BOJUJU... Devětasedmdesátiletá zpěvačka promluvila o strachu z návratu zákeřné nemoci, kterou před lety onemocněla.… číst článek
Urbánková o návratu rakoviny: BOJUJU... Urbánková o návratu rakoviny: BOJUJU... Devětasedmdesátiletá zpěvačka promluvila o strachu z návratu zákeřné nemoci, kterou před lety onemocněla.… číst článek
Exmanžel Nadi Urbánkové (79): NEZNÁ HROB JEJICH DÍTĚTE! Exmanžel Nadi Urbánkové (79): NEZNÁ HROB JEJICH DÍTĚTE! Příjmení, pod kterým se Naďa Urbánková (79) proslavila jako zpěvačka, má po svém prvním manželovi… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová