Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Dcera Urbánkové nedala, nedostala: Známý český producent ji zval na hotel! Dcera Urbánkové nedala, nedostala: Známý český producent ji zval na hotel! Vyrazila do Ameriky, aby se přiučila novým věcem a zažila mnoho příjemných i nepříjemných zážitků.… číst článek
Zpěvačka Naďa Urbánková: Rapl ji upoutal na invalidní vozík! Zpěvačka Naďa Urbánková: Rapl ji upoutal na invalidní vozík! Většinu hereček jistě potěší, když si ji někdo spojí se slavnou rolí. Ovšem zpěvačka Naďa Urbánková… číst článek
Naďa Urbánková k nepoznání: Skončila na vozíku! Naďa Urbánková k nepoznání: Skončila na vozíku! Tohle udělá málokterá herečka. Naďa Urbánková (78) vzala roli, protože ji v ní nikdo nepozná. Bude… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen