Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Pohřeb skladatele Zdeňka Bartáka (†89): Přišly české legendy i milenka Slováčka Pohřeb skladatele Zdeňka Bartáka (†89): Přišly české legendy i milenka Slováčka V úterý v pravé poledne se rodina, přátelé a kolegové loučili s legendárním kapelníkem a skladatelem… číst článek
Naďa Urbánková o rakovině: Zachránila mě vnitřní síla! Naďa Urbánková o rakovině: Zachránila mě vnitřní síla! Před pár lety se musela zpěvačka Naďa Urbánková (78) postavit těžké zkoušce. Objevili jí rakovinu… číst článek
Nejhorší noční můra Urbánkové: Dcera v náruči psychopata s kuchyňským nožem! Nejhorší noční můra Urbánkové: Dcera v náruči psychopata s kuchyňským nožem! Za matku má pětinásobnou Zlatou slavici a legendární zpěvačku Naďu Urbánkovou (78), přesto si Jana… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Jacob Erftemeijer
Jacob Erftemeijer